Tokią rasti – nelengva, nes, kaip tvirtina Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius, jau ne kartą pasitaikė atvejų, kai, susitarus dėl patalpų nuomos ir nusiuntus rekvizitus, kad ją išsinuomoti ketina Lietuvos šeimų sąjūdis, gaunamas neigiamas atsakymas.
Be to, renginys šiemet turi ir reikalavimą – atvykti į jį galima tik su Lietuvos atributika, tad pasipuošusieji Ukrainos vėliavomis proteste – nepageidaujami.
Vieta kol kas slepiama
Pernai didžiuliu protestu virtęs Didysis šeimos gynimo maršas šiemet, regis, atrodys kukliau. Gegužės 15-ąją Kauno rajone susirinks daugiausia Lietuvos šeimų sąjūdžio nariai ir jų rėmėjai, o pati vieta, kur jie bursis, kol kas lieka neaiški.
„Planas – Kauno apskritis, kad būtų per vidurį Lietuvos. Yra laukai, aerodromai, plotai, ūkininkų hektarai, sodybos. Žmonės tikrai ras, kur susirinkti. O Vingio parką Šimašius tegul susivynioja į čemodaną ir laukia kadencijos pabaigos“, – portalui lrytas.lt sakė R.Grinevičius.
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius dar prieš kurį laiką pranešė, kad savivaldybė šiemet atšaukė leidimą Didžiojo šeimos gynimo maršo renginiui, nes šio organizatoriai esą aktyviai palaiko Rusijos invaziją į Ukrainą.
Nors toks savivaldybės sprendimas buvo apskųstas teismui, Lietuvos šeimų sąjūdis, panašu, nebemato vilties sulaukti palankaus verdikto, – esą skundo nagrinėti nesiruošiama, o visi advokatai apsikrovę darbais.
Konkrečią vietą, kur šiemet vyks protesto akcija, organizatoriai teigia paskelbsiantys tik likus „minutėms ar valandoms iki renginio“. Paklaustas, kodėl taip slapukauja, R.Grinevičius aiškino norintis apsaugoti akcijos dalyvius.
„Mes neslapukaujame. Norime apsaugoti tiek savo narius, kurie važiuos į renginį, tiek privačių erdvių savininkus. Viską reikia apsaugoti. Kaip tai nuo ko? Jeigu, pavyzdžiui, susirinkimui regione mums reikia salės, sutariame dėl jos, nusiunčiame rekvizitus, kam išrašyti sąskaitą, stebuklingai toje salėje atsiranda renginys. Mes jau metus taip gyvename.
Jeigu reikia spausdinti reklaminę medžiagą, mes ją vežame spausdinti į Lenkiją, kadangi Lietuvoje nė viena įmonė neapsiima, nes bijo susidorojimo.
Kaip opozicija Maskvoje prieš Putiną kapojasi, tai lygiai taip pat mes čia“, – aiškino jis.
Su Ukrainos vėliavomis neįsileis?
Kol kas renginio programa dar tik ruošiama, o dalyvių reikalavimai išlieka tie patys, kaip ir pernai – griežtas „ne“ Partnerystės įstatymui, Stambulo konvencijos ratifikavimui ir pan.
„Programa yra tokia, kad minimalus tam tikras laikotarpis bus skirtas mitingui, reikalavimams, toliau – kultūrinės programos, per intarpus – meno kolektyvai ir panašiai“, – pasakojo Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas.
Protesto akcijos apraše nurodoma, kad į renginį galima atvykti tik pasipuošus tautine arba Lietuvos šeimų sąjūdžio simbolika, o atsinešti kitų valstybių vėliavas draudžiama. Pasiteiravus, ar dalyviai galės su savimi turėti Ukrainos atributikos, R.Grinevičius atsakė neigiamai.
„Žinutė tokia, kad negalima naudoti politinės atributikos, partijų vėliavų, kitų valstybių vėliavų. Turi būti grynai lietuviška atributika – trispalvės, vyčiai. Jeigu žmonės, kurie aukoja pinigus, pageidauja, kad būtų tik tautinė atributika, tik ji ir turės būti. Tam ir yra Lietuvos šventė. Mes nesikišame į politiką, į visokius geopolitinius dalykus“, – dėstė jis.
„Kodėl jūs akcentuojate Ukrainą? Gali ir Turkijos ar Izraelio vėliavą atsivežti. Tam, kad nebūtų eskaluojamos visos tos temos, priešpriešos, padarėme, jog tai yra Lietuvos šventė ir atributika turi būti lietuviška“, – pridūrė renginio organizatorius.
Klausiamas, ar renginyje ketinama skirti laiko karo Ukrainoje temai, R.Grinevičius sakė apie tai nediskutavęs.
Beje, jis pabrėžė, kad protesto akcijoje šiemet žurnalistai greičiausiai bus nepageidaujami.