„Viena iš narių yra ir Rusija. Kuri prisiėmė įsipareigojimą įgyvendinti planą. Natūralu, kad dėl pradėto karo prieš Ukrainą aš kreipiausi į HELCOM, prašydamas, kad Rusijos dalyvavimas šiame formate būtų sustabdytas“, – penktadienį „Verslo žinių“ organizuotame Klaipėdos ekonomikos forume kalbėjo V. Sinkevičius.
Už aplinkosaugą, vandenynus ir žvejybą atsakingas eurokomisaras pripažįsta, kad Maskvos veiksmai iš dalies prislopino optimizmą dėl Baltijos jūros ekologinės būklės gerinimo.
„Deja, tuo pačiu iškyla ir dar daugiau klausimų, ne tik apie karinį saugumą regione, bet ir apie ilgalaikį poveikį Baltijos jūrai. Labai gaila, kad, pagaliau pasirodžius tam tikriems vilčių teikiantiems ženklams, kad padėtis keičiasi, kad Baltijos jūros pakrantės ekonomika gali atsistoti ant kojų, kad savo vaikams turime vilčių palikti sveikesnę jūrą, Rusija sukėlė beprecedentę krizę“, – teigė jis.
Vis tik EK narys pažymėjo, kad Kremliaus sukeltas karas neturi tapti priežastimi išsižadėti Baltijos jūros aplinkos apsaugos komisijos keliamų tikslų.
„Tačiau tai negali tapti priežastimi viską mesti. Aš manau, kad, atvirkščiai, mes privalome izoliuoti agresorius ir įrodyti, kad mes galime labai sėkmingai judėti į priekį“, – pabrėžė V. Sinkevičius.