Jo teigimu, koncerno advokatai ginče dėl dalykinės reputacijos rėmėsi šio mokslininko pateikta V. Bako pareiškimų analize ir išvada apie jo teiginius.
Tai, pasak LRT, rodo turimi dokumentai, apie tai skelbta viešai ir žiniasklaidoje.
V. Bako ir „MG grupės“ koncerno, anksčiau besivadinusio „MG Baltic“, ginčas baigėsi taikos sutartimis.
Anot LRT, E. Šileikis pastabas rašė ir „MG grupės“ vadovui Dariui Mockui, prieš dvejus metus su žmona besikreipusiam į Konstitucinį Teismą dėl gyventojų pajamų mokesčio įstatymo atitikties Konstitucijai.
Be kita ko, E. Šileikis taip pat padėjo ir Alytaus kolegijai, 2020 metais besikreipusiai į KT dėl Mokslo ir studijų įstatymo nuostatų.
E. Šileikis, pasak LRT, atsisakė atsakyti į klausimus dėl šių veiklų. Situacijos nekomentavo ir „MG grupė“.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas, konservatorius Stasys Šedbaras LRT teigė, kad šios aplinkybės gali būti svarbios parlamentui sprendžiant dėl kandidato tinkamumo į LAT teisėjus.
E. Šileikis 1990-aisiais baigė studijas VU TF, 1991-aisiais Frankfurto prie Maino universitete Vokietijoje įgijo teisės magistro, 1994 metais – ir mokslų daktaro laipsnį.
Jis dirbo VU TF asistentu, fakulteto prodekanu. Jis taip pat yra dirbęs Seimo kanceliarijos Teisės skyriaus patarėju, Vyriausybės kanceliarijos patarėju viešojo administravimo klausimais.
2008–2017 metais teisininkas ėjo Konstitucinio Teismo teisėjo pareigas ir tapo pirmuoju teisėju, pradėjusiu naudotis teise pareikšti atskirąją nuomonę Konstituciniame Teisme.
Aukščiausiojo Teismo teisėjus skiria Seimas prezidento teikimu.