„Lenkija turi kuo skubiau palikti NATO ir ES ir sukurti sąjungą su Rusija. Tai bus stipriausia slavų šalių sąjunga, paremta krikščioniškomis ir šeimos vertybėmis, kuri bus naudinga Lenkijos piliečiams, o ne kažkam iš kitos vandenyno pusės“, – feisbuke rašė Z.Jedinskis.
Į tokį pasisakymą Seimo posėdžio metu sureagavo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Jis atkreipė dėmesį, kad šiuo metu rengiamas partijų susitarimas nacionalinio saugumo ir užsienio politikos klausimais, o tarp jo autorių – ir Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).
„Šiuo metu vyksta tarppartinių susitarimų nacionalinio saugumo ir užsienio politikos klausimais rengimas. Tarp pasirašančių partijų turėtų būti ir LLRA-KŠS. Šios partijos lyderis pastaruosiuose Seimo rinkimuose Z.Jedinskis vakar pareiškė, kad Rusija su Lenkija turėtų sudaryti bendrą valstybę. Lenkija turėtų išstoti iš ES ir NATO.
LLRA-KŠS yra parlamentinė partija, gauna valstybės biudžeto dotacijas. Z.Jedinskis yra mūsų gerbiamo kolegos Č.Olševskio patarėjas. Norėtųsi išgirsti LLRA-KŠS kolegų Seime ar partijos pirmininko poziciją dėl Z.Jedinskio pasisakymų“, – tvirtino E.Gentvilas.
R.Tamašunienės atsakymas neįtikino
Šios partijos narė ir jos atstovus Seime buriančios Lietuvos regionų frakcijos seniūno pavaduotoja Rita Tamašunienė atsakė, kad partijų rengiamo susitarimo darbo grupėje dalyvauja ji, todėl į jos poziciją esą ir reikėtų atsižvelgti.
„Ačiū. Oratoriui vandens. Aš esu partijos deleguota į rengiamą nacionalinio saugumo ir gynybos darbo grupę, ir į mūsų užsienio politikos strategijos darbo grupę. Visos partijos, ir mūsų LLRA-KŠS, dirbame vienu pagrindu – Lietuva yra visateisė ES ir NATO narė.
Mes stipriname savo pozicijas šiose tarptautinėse, svarbiose, mūsų saugumo garantą užtikrinančiose organizacijose. Ir viena iš strateginių pagrindinių partnerių mūsų regione yra Lenkija. Mes kartu su Lenkija taip pat bendradarbiaudami siekiame ir kitų valstybių geresnio ir efektyvesnio dalyvavimo tose organizacijose. Taip pat remiame ir Ukrainos siekius.
Kaip parlamentinių ryšių su Lenkija pirmininkės, mano iniciatyva buvo parengtas pareiškimas, bendra rezoliucija, visi frakcijų nariai, išskyrus Laisvės partiją, dalyvavo bendrame susitikime su Lenkijos parlamentarais, ir ta pozicija taip pat yra išsakyta bendrame pareiškime.
Aš noriu pasakyti, kad mes, parlamentarai, tos pozicijos ir laikomės. Mano pozicijos, atstovaujant partijos interesams, yra labai aiškiai ir akivaizdžiai išsakomos tų darbo grupių darbe“, – patikino R.Tamašunienė.
Tokio jos atsakymo liko nesupratęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovas Kęstutis Masiulis. Jis prašė patikslinti, kurioje barikadų pusėje yra tiek pati R.Tamašunienė, tiek Č.Olševskis.
„Aš irgi vakar perskaičiau informaciją apie Z.Jedinskio šitą šokiruojantį pasisakymą. Juo labiau, kad jis gauna atlyginimą kaip Seimo nario padėjėjas. Rita kažką bandė paaiškinti. Aš nesupratau, ką ji paaiškino. Atsiribojo, neatsiribojo?
Aš norėčiau, kad Č.Olševskis papasakotų, kaip jis elgsis? Ir toliau (Z.Jedinskis, – aut.past.) rašinės tokius tekstus? Ir toliau jungsis su Rusija? Siūlys Lenkijai jungtis? Gal ir Lietuvą pakvies jungtis į tokį formatą? Gal Č.Olševskis tegul paaiškina?“ – prašymą išsakė konservatorius.
Tačiau pats Č.Olševskis nepanoro komentuoti savo patarėjo pasisakymų. Jis neatsako ir į žurnalistų skambučius.
Primename, kad praėjusioje kadencijoje Z.Jedinskis buvo Seimo nariu, o 2020-ųjų rinkimuose į Seimą jis vedė LLRA-KŠS sąrašą. Iš jo lūpų jau ne pirmą kartą nuskamba kontroversiški pasisakymai apie Rusiją ir Baltarusiją.