Savo motyvus jis nusprendė išdėstyti trečiadienį surengdamas spaudos konferenciją. Joje dalyvavo ir kitas P.Gražulio padėdėjas Seime ir pavaduotojas partijoje Naglis Puteikis, tiesa, šis nurodė savo pareigų neišsižadantis.
„Vakar viešai paskelbiau apie tai, kad traukiuosi iš Seimo nario P.Gražulio patarėjų Seime. Taip pat nebebūsiu jo pavaduotoju Tautos ir teisingumo sąjungoje. Tuos pareiškimus vakar įteikiau ir apie tai informavau visuomenę“, – tokiais žodžiais savo kalbą pradėjo K.Krivickas.
Jis įvardijo kelias skyrybų su P.Gražuliu priežastis. Pirmoji, esą politikas netikėtai atsiėmė jų komandos rengtas ir įregistruotas Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios numatė, kad už Rusijos pradėto karo Ukrainoje viešą neigimą ar Rusijos karinių veiksmų palaikymą ir pateisinimą asmenys būtų baudžiami.
Antroji – tiesioginės transliacijos metu nutraukta ir iš eterio išimta laida, kurioje K.Krivickas įvardijo pavardes Lietuvoje žinomų asmenų, savo pasisakymais viešojoje erdvėje palaikančių Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną bei jo sukeltą karą Ukrainoje. Buvusį P.Gražulio padėjėją papiktino, kad šis stojo į tų asmenų pusę.
„Vidury tiesioginės transliacijos tai padarė Giedrė Gorienė, kartu su savo vyru, kurie ir administruoja kanalą „Komentaras TV“. Mes su N.Puteikiu nežinojome, kad esame išjungti iš eterio, baigėme laidą, kaip suplanuota, ir laukėme nuorodos, galimybės dalintis laidos įrašu. Tada ir paaiškėjo, kad nėra jokios nuorodos, įrašo, o mes apskritai buvome išjungti iš eterio.
Kitaip tariant, dėl laidoje išsakytos labai tvirtos Ukrainą palaikančios ir Rusijos karo veiksmus, žinomus Lietuvos žmones, kurie pasisako prieš Ukrainą arba netgi atvirai prorusiškai ar proputiniškai, smerkiančios pozicijos buvome išcenzūruoti“, – tvirtino K.Krivickas.
Šis įvykis, anot jo, buvo paskutinis lašas, perpildęs kantrybės taurę.
„Kadangi esame vienos komandos nariai, tiek Naglis, tiek P.Gražulis, aš tikėjausi reakcijos ir palaikymo. Netgi galvojau surengti spaudos konferenciją Seime kartu su P.Gražuliu, įvertinti, pakomentuoti, pasmerkti išpuolį prieš laisvą žodį – tai, ką darome šiandien. P.Gražulis nereagavo į tokias iniciatyvas.
Akivaizdu, kad jis palaikė ryšį ir aptarinėjo šią situaciją su G.Goriene ir nematė tame problemos. Tai aš traktuoju kaip Seimo nario pasirinkimą ir stojimą į tų pusę, kurie palaiko proputinišką propagandą, kritiškus pasisakymus Ukrainos, jos žmonių, kovos, pabėgėlių atžvilgiu, todėl tai buvo principinis mano apsisprendimas“, – aiškino K.Krivickas.
Tačiau galiausiai jis įvardijo ir dar vieną priežastį, kuri, pasak K.Krivicko, buvo bene pagrindinė. Jis kalbėjo, esą P.Gražulis intensyviai susitikinėja su nušalintuoju prezidentu Rolandu Paksu ir rezga šio prisijungimo prie jų sąjungos arba parėmimo jo dalyvavimo prezidento rinkimuose detales.
„Pačią pirmą karo dieną aš paskambinau P.Gražuliui ir pasakiau, kad aš dėsiu visas įmanomas pastangas, jog tai neatsitiktų. Nuo to laiko P.Gražulis nutraukė visus ryšius su manimi kaip padėjėju“, – pažymėjo jis.
Beje, K.Krivickas pridūrė besitraukiantis tik iš P.Gražulio pavaduotojo Tautos ir teisingumo sąjungoje pareigų, pačios partijos nepaliekantis, nes „dės visas pastangas nuo invazijos, kuri yra planuojama ir ruošiama“.
„Aplink jį (R.Paksą, – aut.past.) susiburs visi vatnikai, proputinistai, kitokie žmonės, kurie galbūt gali kelti netgi grėsmes nacionaliniam saugumui“, – perspėjo jis.