Nauji faktai kovoje dėl milijoninio palikimo: liudiję medikai bijo keršto, rasta įtartinų miltelių II dalis

2022 m. vasario 20 d. 08:06
Lietuvos Ryto Tyrimas
„Lietuvos rytui“ atskleidus, kaip iš verslininko Raimondo Karpavičiaus banko sąskaitų jo mirties dieną buvo šluojami pinigai, yra pradėtas naujas ikiteisminis tyrimas, gresia įtarimai.
Daugiau nuotraukų (9)
Pirmąją šio tyrimo dalį skaitykite čia.
Turėjo tęsti gydymą
Iš notaro biuro R.Karpavičius, tikėtina, buvo nuvežtas į išnuomotą būstą. Kurį laiką jis buvo apgyvendintas bute Kauno centre, vėliau – name Perkūno alėjoje.
Tą dieną, kai buvo patvirtintas šimtamilijoninio palikimo dokumentas, smegenų vėžiu sirgęs verslininkas pagal medikų nurodymus turėjo būti toliau gydomas – nustatytu laiku vartoti stiprius vaistus.
Minėtą dieną jam turėjo būti prijungtos trys lašelinės ir atliktos trys injekcijos į veną.
Testamentas notaro biure buvo pasirašytas 16 valandą 30 minučių, o 17 valandą R.Karpavičiui turėjo būti suleista viena iš trijų injekcijų. Tai vaistai, skirti smegenų edemai gydyti.
Paciento ligos istoriją mačiusių ekspertų nuomone, prieš tai suleistų vaistų poveikis galėjo būti minimalus, todėl jam galėjo pasireikšti galvos skausmas, pykinimas, motoriniai, regos ir kalbos sutrikimai, haliucinacinis sindromas.
Ligonis buvo veikiamas piktybinio naviko, vėžinės intoksikacijos, streso ir šalutinio vaistų poveikio. Tokie veiksniai galėjo daryti neigiamą įtaką gebėjimui suvokti savo veiksmus ir juos valdyti.
„Jei auglys vystosi kaktinėje smegenų dalyje ar didžiosios smegenų jungties srityje, žmogus gali valdyti rankas, vaikščioti, bet pamiršti, pavyzdžiui, kad prieš kelias minutes įjungė arbatinuką, kad jau pavalgė pietus.
Tokie pacientai gali būti depersonalizuoti, nejausti distancijos, atsakomybės už savo praeitį, moralinių stabdžių. Tokiu žmogumi su ryškiais asmenybės pakitimais kas nors gali nesunkiai pasinaudoti“, – „Lietuvos rytui“ paaiškino tarptautiniu lygiu pripažintas neurochirurgas, profesorius, Šveicarijos klinikos „Neurochirurgie Zurich AG“ vadovaujantis partneris Evaldas Česnulis.
Žinojo testamento turinį?
Našlė Aistė Karpavičienė nekomentavo testamento sudarymo aplinkybių, neatsakė į „Lietuvos ryto“ klausimus.
Tikėtina, kad kaunietė dar iki milijonieriaus mirties, kuri jį ištiko 2019 metų rugpjūčio 9 dieną, galėjo žinoti testamento turinį ir iš anksčiau pažinoti notarę R.Valantiejienę.
„Lietuvos rytas“ sužinojo, kad ta pati notarė prieš tai tvirtino kitus dokumentus, kuriuose figūruoja veiklios kaunietės pavardė ir kurie susiję su R.Karpavičiui priklausiusiu nekilnojamuoju turtu.
Šaltiniai teigė, kad tada notarė galimai nė neatliko patikros, kuri yra būtina, Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registre.
Artimoji šaukė ant medikų
2019 metų kovo mėnesį, kai buvo patvirtintas R.Karpavičiaus testamentas, jo sveikata stipriai pablogėjo.
Netrukus po slaptų vestuvių, kurios įvyko kovo 28-ąją, jaunikis greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo nuvežtas į ligoninę. Jis karščiavo, buvo nešamas gulintis ant neštuvų.
Pacientą apžiūrėję medikai įtarė sepsį, ant nugaros rado pragulą.
Dešinėje rankoje buvo rastas paraudimas – žymė galėjo būti likusi nuo intraveninio kateterio, bet nėra duomenų, kas jį buvo įvedęs į veną.
„Lietuvos rytui“ šaltiniai teigė, kad ant medikų, kurie norėjo atidžiau apžiūrėti pacientą ir skirti gydymą, jo artimoji šaukė, jiems priekaištavo. Ji neleido kai kuriems jų net įeiti į palatą.
Našlė tokių veiksmų nekomentavo. Tikėtina, kad galėjo būti bandoma nukreipti dėmesį nuo ligonio, kad nebūtų skirta neurologo konsultacija. Pacientą lydėjusi moteris jau anksčiau atsisakė, kad jį pakonsultuotų neurologas.
Be artimosios leidimo ir vėliau nebuvo galima ligoniui suleisti vaistų, prijungti lašelinių. Ji prieštaravo, kad pacientui būtų atlikti tam tikri tyrimai, duota vaistų nuo traukulių.
Vienas Kauno klinikose dirbusių medikų žurnalistei teigė bijantis apie tai daugiau kalbėti, nes esą į šią istoriją gali būti įsipainioję banditai, kurie gali keršyti.
Medikas teigė praeityje prie namų durų radęs gedulo vainiką.
Apie tai, kad ligos užklupto milijonieriaus turto užvaldymas galimai buvo suplanuotas ir veikė grupė žmonių, yra sakę jo artimieji, draugai. Jie minėjo ir šešėlinio pasaulio atstovus.
Po dienraščio straipsnio – ikiteisminis tyrimas
Tyrimą dėl galimo sukčiavimo atliekantys Kauno teisėsaugos pareigūnai pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 215 straipsnį („Neteisėtas elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimas“). Už šią nusikalstamą veiką gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 6 metų.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas po to, kai „Lietuvos rytas“ paviešino, kaip R.Karpavičiaus mirties dieną buvo šluojamos jo sąskaitos banke. Tie, kurie tai darė, naudojosi jo banko kortele ir elektroninėmis prisijungimo priemonėmis.
Tuo metu R.Karpavičius itin sunkios būklės buvo gydomas Intensyvios terapijos skyriuje, todėl negalėjo nei nueiti iki bankomato, nei prisijungti per elektroninę bankininkystę prie sąskaitų.
Tą dieną, kai milijonierius merdėjo, su jo banko kortele iš Kauno klinikose esančio bankomato buvo kelis kartus paimta po 2 tūkst. eurų. Po to pavedimai buvo daromi į Aistės Karpavičienės sąskaitą.
Tada į jo sąskaitą buvo pervesta lėšų iš įmonės „Marijampolės pieno konservai“, pavyzdžiui, kaip tariamas atlyginimas, nors verslininkas jau ilgai buvo nedarbingas.
R.Karpavičius turėjo sąskaitą ir Šveicarijos banke. Iš jos taip pat galėjo būti pasisavinta pinigų.
Abiem ikiteisminiams tyrimams vadovauja Kauno apygardos prokuratūra, o procesinius veiksmus baudžiamosiose bylose atlieka Kauno kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.
Toliau verda ir civiliniai teisminiai ginčai. 2021 metų pabaigoje teisme į klausimus atsakinėjo velionio brolis H.Karpavičius, kuris pretenduoja į pusę palikimo. Jis žiniasklaidai neteikia komentarų, neatsakė į „Lietuvos ryto“ klausimus.
Civiliniame procese laukiama, kol žodį tars ekspertai. Yra atliekama ir rašysenos, ir pomirtinė psichiatrinė ekspertizė.
Kuprinėje buvo neaiškios kilmės miltelių
Viloje Tenerifėje yra likusi R.Karpavičiaus kuprinė su daiktais, tarp kurių – neaiškios kilmės medžiaga, kuri iki šiol nėra ištirta.
Paskutinį kartą verslininkas į šią Kanarų salą, kur veikia jam priklausiusi gamykla „Marilitu“, buvo nuvykęs 2018 metų rudenį.
Grįžęs į Palangą jis buvo tokios būklės, kad nepažino savo namų. Nei jį iš oro uosto parvežęs vairuotojas, nei su juo gyvenusi pirmoji žmona Audronė Karpavičienė neužuodė alkoholio kvapo.
Verslininką galėjo veikti arba progresuojanti liga, arba kiti veiksniai.
Tada į Tenerifėje veikiančią gamyklą buvo nuvykusi ir A.Grybauskienė, kuri tik 2018 metų rudenį buvo įdarbinta „Marijampolės pieno konservų“ gamykloje.
Tenerifės viloje rasta kuprinė yra juodos spalvos, ją verslininkas nešdavosi į paplūdimį prie Atlanto vandenyno. Kuprinėje tarp kitų daiktų buvo indelis, įvyniotas į plėvelę. Indelis – be etiketės, jo viduje – neaiškios kilmės milteliai.
R.Karpavičiaus artimieji vizualiai negalėjo nustatyti, kokia tai medžiaga. Jiems kilo įtarimų, kad buvo bandoma neigiamai paveikti verslininką, kai jis buvo Tenerifėje. Iki tol jo vartojami vaistai ar papildai buvo su gamintojo etiketėmis.
R.Karpavičiaus artimieji nesiryžo patys gabenti neaiškios medžiagos į Lietuvą ištirti. Jie kreipėsi į mūsų šalies teisėsaugą – paprašė, kad indelis būtų atgabentas į Lietuvą, o miltelius ištirtų ekspertai.
Visą straipsnį skaitykite dienraščio „Lietuvos rytas“ šeštadienio numeryje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.