„Aš galiu taip įtarti. Rudenį jie buvo paprašę susitikimo su manimi mano biure. Aš juos priėmiau, galvojau ateis vienas žmogus, bet atėjo gal šeši. Jie ant manęs šaukė, rėkė. Prašnekėjome gal pusantros valandos, kol išsiaiškinome, kad penki iš šešių pasiskiepiję, turi galimybių pasus... Vis tiek radome kažkokią kalbą ir draugiškai išsiskyrėme.
Šiemet jie vėl pradėjo man rašinėti, kad nori susitikti. Kokiu klausimu – nesako, bet iš esmės apie galimybių pasą, pasiskųsti, kaip blogai aš dirbu ir panašiai“, – portalui lrytas.lt pasakojo B.Matelis.
Tačiau šįkart Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovams konservatorius dėl susitikimo tikino iškėlęs ultimatumą – jei šie pasmerks Antano Kandroto-Celofano elgesį dėl grasinimų susidoroti su žurnaliste Indre Makaraityte, jis paskirs jiems susitikimo datą, jei ne – šie liks nieko nepešę.
„Aš jiems pasakiau: jeigu norite sėstis prie bendro stalo, turite elgtis kaip padorūs žmonės. Nusiunčiau jiems raštą, kuriame skelbiama: kol jūs nepasmerksite Celofano raginimo užmušti žurnalistus, neatsiprašysite dėl Sausio 13-osios baubimo ir žeminimo, aš su jumis nesusitiksiu. Aš priimu tik padorius žmones“, – kalbėjo politikas.
Susitikimą organizavę Lietuvos šeimų sąjūdžio nariai esą atsisakė įvykdyti B.Matelio reikalavimą.
„Dabar jie man vėl skambina, bet aš su jais nebesusitikinėju. Manau, kad mes, politikai, turime laikytis tokios tvarkos, jog, jeigu jūs elgiatės kaip kiaulės, jūs turite būti ne prie stalo, o po stalu. Tokia mano pozicija“, – pareiškė Seimo narys.
Praėjus kelioms savaitėms po paskutinio pokalbio su Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovais konservatorius prie savo biuro Panevėžyje durų, kur kabo lentelė su jo pavarde, rado užrašą „nacis“. Jis skundžiasi, kad užrašas įrėžtas į lentelę, todėl jo neįmanoma nuvalyti – ją teks keisti nauja.
B.Matelis skaičiuoja, kad tai jam atsieis kelis šimtus eurų.
Seimo narys tikisi, kad į incidentą sureaguos policijos pareigūnai. Jei iki rytojaus jie to nepadarys, parlamentaras į juos kreipsis pats. „Jeigu jie nesureaguos, aš jiems rytoj vis tiek parašysiu. Manau, kad tas tyrimas bus, aš imsiuosi iniciatyvos“, – tikino jis.
Konservatorius teigė savo socialinio tinklo paskyroje ir pats sulaukęs Celofano grasinimų.
„Jis man parašė, kad aš pats asmeniškai atvažiuosiu į Panevėžį ir „priversiu tave atsiskaityti“. Tai įvyko po to, kai parašiau savo poziciją, kad atsisakau susitikti su Šeimų maršo atstovais, kol jie neįvertins raginimo nužudyti“, – pažymėjo B.Matelis.
Paklaustas, ar negąsdina tokie vieši grasinimai, politikas teigė jų sulaukdavęs ir anksčiau, kai dar dirbo žurnalistu.
„Juk mano visi straipsniai „Lietuvos ryte“ buvo apie nusikalstamumą Panevėžyje, apie gaujas... Tuomet buvo pora atvejų, kai buvo atėję, gavau konkrečių grasinimų. Susitvarkiau tuomet – vienu atveju per policiją, kitu atveju per kitus asmenis.
Tai čia dabar tas Celofanas, palyginus, yra mažutis mažutis“, – sakė konservatorius.
R.Grinevičius kaltinimus neigia
Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovą spaudai Algimantą Rusteiką prajuokino žinia apie B.Matelio mestus įtarimus. Jis stebėjosi, kaip konservatorius, neturėdamas jokių konkrečių įrodymų, gali viešai tvirtinti, jog vandalizmo aktą įvykdė būtent šios organizacijos nariai.
„Aš lygiai taip pat galiu ant durų užrašyti žodį „vatnikas“ ir pasakyti, kad tai padarė Landsbergis. Tai yra tokio lygio įtarimas“, – situaciją portalui lrytas.lt komentavo jis.
Į situaciją norėjo sureaguoti ir Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius. Mestus įtarimus jis pavadino tiesioginiu kenkimu organizacijos reputacijai.
„Nei Lietuvos šeimų sąjūdžio pirmininkas, nei taryba, nei vienas narys nebuvo susitikęs su gerbiamu Mateliu ir niekados neplanavo jokio susitikimo“, – paskambinęs portalo lrytas.lt žurnalistams tvirtino jis.
Pasak R.Grinevičiaus, pasitaiko situacijų, kai Lietuvos šeimų sąjūdžio nariais prisistato asmenys, palaikantys šios organizacijos idėjas. Jis taip pat pabrėžė, kad „kažkokie Celofanai ar kiti minimi asmenys niekados nebuvo Lietuvos šeimų sąjūdžio nariais“.