Pagal Konstituciją, ji turėjo baigtis gruodžio 23 dieną, tačiau buvo pratęsta nežinant, ar reikės pasienyje su Baltarusija pratęsti nepaprastąją padėtį, taip pat siekiant priimti įstatymų pataisas, reikalingas, jeigu būtų paskelbtas naujas karantinas.
Per rudens sesiją parlamentarai patvirtino 2022 metų biudžetą, pusšimčių eurų vidutiniškai padidino pensijas, 60 eurų – neapmokestinamųjų pajamų dydį, įveikė pirmus balsavimus keičiant Konstituciją dėl tiesioginių merų rinkimų ir per apkaltą pašalintų asmenų kandidatavimo, įteisino lotyniškas raides dokumentuose rašant vardus ir pavardes, įsteigė žvalgybos kontrolierių įstaigą, pritarė lošimų verslo pertvarkai.
Seimo sprendimu pirmą kartą Lietuvoje, pasienyje su Baltarusija, buvo įvesta nepaprastoji padėtis. Ji galiojo iki sausio 14-osios.
Per rudens sesiją Seimas taip pat atmetė siūlymą liberalizuoti alkoholio prekybą ir reklamą, uždraudė prekiauti aromatinėmis elektroninėmis cigaretėmis, nustatė tvarką, kaip ir po kiek trejus metus bus didinami akcizai alkoholiui ir rūkalams, laikiną 20 proc. pelno mokestį, kurį moka dalis pelningai veikiančių bankų, pavertė nuolatiniu.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad rudens sesijoje padaugėjo įstatymų, priimamu skubos tvarka.
„Tačiau rudens sesija buvo išskirtinė, aplinkybės lėmė tokius sprendimus ir tokius pasirinkimus. Tikiuosi, kad pavasario sesijoje mums pavyks nepasiduoti skubos pagundai ir užtikrinti teisėkūros kokybę tuo pačiu keliant Seimo įvaizdį Lietuvos žmonių akyse“, – teigė ji.
Į pavasario sesiją parlamentarai rinksis kovo 10 dieną.