Vietos negali pasiūlyti net kiti miestai
Vilnietis Jonas portalui lrytas.lt pasakojo, kad užsiregistruoti PGR tyrimui sostinėje jis pabandė ketvirtadienio popietę, mat jaučia kelis COVID-19 ligai būdingus simptomus.
Nors yra pasiskiepijęs, vyras teigė, jog norėtų tiksliai išsiaiškinti savo diagnozę ir nekelti pavojaus kitiems. Tačiau skambutis į Karštąją liniją jį nustebino.
„Pasiskambinau į Karštąją liniją ir paklausiau, kada galėčiau pasidaryti PGR testą. Artimiausias laikas – šeštadienio vakaras. Tuomet paklausiau, kokia situacija aplink Vilnių esančiose vietose – pasirodo, nei Elektrėnuose, nei Trakuose, nei Šalčininkuose, Švenčionyse ar Širvintose – niekur nėra vietos pasidaryti testą anksčiau“, – stebėjosi vilnietis.
Karštosios linijos atstovė esą tik pasiūlė susisiekti su Vilniaus miesto savivaldybe, patikinusi, kad atsiradus laisvai vietai testavimo punkte savivaldybė galbūt jam perskambins.
Jonas svarstė, kad tokia situacija rodo visišką nepasiruošimą galimai testavimo punktų apgulčiai.
„Dabar sėdžiu namuose, dirbu nuotoliniu būdu, bet jeigu žmogus dirba kokioje parduotuvėje ir jam rytoj į darbą, ar jis tikrai gali be PGR tyrimo ir jausdamas simptomus tiesiog neiti į darbą? Abejočiau. Panašu, kad yra žiauri apgultis, tam nepasiruošta, nors apie omikroną šnekėta daug, o jau dabar, ties septyniais tūkstančiais, viskas užlūžo“, – kalbėjo Jonas.
„Baisu, kad, kai tų atvejų daugės, bus dar blogiau. Belieka toliau vaikščioti ir prisidėti prie viso šito augimo, nėra kito pasirinkimo“, – nusivylimo neslėpė jis.
Besitestuojančių srautai išaugę
Portalui lrytas.lt susisiekus su už testavimą sostinėje atsakingu Vilniaus visuomenės sveikatos biuru, jo atstovė teigė, jog Vilniuje besitestuojančiųjų srautas padidėjo kelis kartus, lyginant su 2021 m. gruodžio mėn. viduriu. Pasak jos, dėl to imtasi ir papildomų priemonių.
„Rengėmės šiai situacijai ir Vilniaus miesto mobiliojo COVID-19 testavimo punkto pajėgumus per trumpą laiką padidinome iki 4900 registracijų per dieną. Specialistų komandos dirba 4 pamainomis kiekvieną dieną be savaitgalių ir švenčių nuo 6.30 iki 21.15 val.
Didžiausia problema šiomis dienomis yra piliečiai, vykstantys testuotis be registracijos, su praėjusia data ar ne savo laiku. Papildomi srautai sukelia kamščius, sudaro nesibaigiančias eiles, stabdo kruopščiai sureguliuotą procesą ir sukuria papildomą įtampą tarp laukiančiųjų“, – rašoma atsiųstame komentare.
Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje visuomenės sveikatos specialistai kiek anksčiau rašė, jog Lietuvoje sparčiai plintant Omikron atmainai, stipriai išaugo testuotis vykstančių gyventojų srautai.
„Siekdami užtikrinti sklandų, greitą ir saugų gyventojų testavimo procesą, informuojame:
Nuo šiol bus aptarnaujami TIK užsiregistravę gyventojai ir TIK pagal registracijos datą ir laiką. Įvertinus sudėtingas gamtines ir eismo sąlygas mieste, asmeninis registracijos laikas yra pratęsiamas po vieną papildomą valandą – prieš ir po registracijos laiko, nurodyto sms žinutėje. Taip sudaromas 2 valandų langas, per kurį gyventojas turi suspėti atvykti testui. Pvz., jei jūsų registracijos laikas sms žinutėje yra 14 val., jūs testui galite atvykti nuo 13 iki 15 valandos.
Keičiantis pamainoms – 10.00-10.15 val., 13.45-14.00 val., 17.30-17.45 val. – gyventojai nėra testuojami. Tuo metu dezinfekuojame palapines ir darbo aplinką, veiklai pasirengia nauja komanda. Įvertinkite šiuos laikus prailgindami savo atvykimo laiką. Atvykusieji testuotis su praėjusių dienų registracijomis aptarnaujami nebus“, – teigė Vilniaus visuomenės sveikatos biuras.
Pasak jų, gyventojų, kurie užims vietas eilėje ne savo skirtu laiku, bus paprašyta apsigręžti ir registruotis iš naujo.
„Taip pat prašome visų elgtis pilietiškai ir atsakingai – atvykti registracijoje nurodytu laiku, be registracijos neužimti kito asmens vietos eilėje ir gerbti punkte dirbančius specialistus ir jų darbą“, – rašoma biuro socialinio tinklo paskyroje.
Praėjusią parą nustatyti 7057 nauji COVID-19 atvejai, mirė devyni žmonės, rodo ketvirtadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis daugiau nei 800 atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą.
Aštuoni iš devynių mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai.
Praėjusią parą 677 žmonės buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso buvo paskiepyti 9180 asmenų.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1086 COVID-19 sergantys pacientai – panašiai kaip ir prieš parą, 100 iš jų – reanimacijoje.