„Šiandien omikronas yra tarsi nenugalima jėga, kurios sunku išvengti, bet įmanoma jai pasiruošti. Matant omikron atmainos specifiką ir ypač didelį užkrečiamumą bei plitimą, tikrai karantinui ir plataus masto ribojimams tikslingumo nematome“, – ketvirtadienį LRT Radijui sakė I. Segalovičienė.
Anot jos, omikron atmaina Lietuvoje sparčiai plinta, todėl šiame pandemijos etape griežti apribojimai nebūtų veiksmingi.
„Neatrodo, kad platūs ribojimai būtų veiksmingi mažinant žmonių sergamumą“, – teigė vyriausioji prezidento Gitano Nausėdos patarėja ekonominės ir socialinės politikos klausimais.
Jos teigimu, pagrindinis iššūkis augant koronaviruso atvejų skaičiui, bus personalo trūkumas sveikatos priežiūros įstaigose.
„Šiai grėsmei mažinti karantinas taip pat greičiausiai nepadėtų. Bent jau tam nėra jokių nei praktikoje, nei mokslu pagrįstų įrodymų“, – pridūrė I. Segalovičienė.
Pasak patarėjos, šiuo metu svarbu decentralizuoti gydymą, kad COVID-19 gydymas būtų užtikrintas ne tik ligoninėse, bet ir sveikatos priežiūros įstaigose, atnaujinti sveikatos priežiūros darbuotojų sergamumo stebėseną. Taip pat Prezidentūra siūlo didinti testavimo pajėgumus, kurie, anot I. Segalovičienės, Lietuvoje yra riboti. Patarėja paminėjo ir būtinybę labiau informuoti gyventojus.
„Vertėtų pagalvoti apie karštosios linijos įjungimą būtent žmonių konsultaciniam režimui“, – sakė I, Segalovičienė.
ELTA primena,kad premjerė Ingrida Šimonytė anksčiau yra sakiusi, kad, jei karantino reikėtų, jis būtų trumpas ir griežtas. Pagal Vyriausybės nustatytą tvarką, karantinas galėtų būti paskelbtas, jei reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose (RITS) gydomų COVID-19 pacientų skaičius viršytų 240.
Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, RITS užimtos 85 COVID-19 gydymui skirtos lovos.