„Užtenka į valstybės gyvenimą žiūrėti vaikų ar kūdikių akimis. Matyt, laikas pradėti gyventi suaugusiųjų gyvenimą ir matyti visumą. O visuma yra tokia, kad šiai dienai tiems žmonėms, kurie yra paskiepyti, persirgę, pasiunčiama žinutė, jog už kitų žmonių baimes, neapsisprendimą arba atvirkščiai, būtent tokį pasirinkimą, jiems teks mokėti. Tai yra visų mokesčių mokėtojų pinigai.
Kai aš sakau, kad laikas matyti visumą, norėčiau atkreipti dėmesį, jog įstatymo, apie kurį mes kalbame, pagrindinė žinutė buvo būtent konstitucinė. Vyriausybė, žiūrint sistemiškai, žiūrint į pačią Konstituciją, Konstitucinio Teismo išaiškinimus, privalo šalies išteklius naudoti efektyviai, racionaliai.
Tai ir buvo pateikta su šiuo įstatymu, kad privalome tai daryti realiame gyvenime“, – tvirtino A.Dulkys.
Jo teigimu, šalies vadovo veto gali turėti neigiamą poveikį ne tik valstybės finansiniams ištekliams, bet ir vakcinacijos skatinimui.
„Netiesioginis poveikis, ką pažymėjome, yra ir skatinimas pasiskiepyti. Principo pasikeitimas, kad man pačiam reikės mokėti, be abejo, gali turėti pozityvų poveikį pakeisti savo sprendimą. Manau, kad turėtume nepamesti šio pagrindinio dalyko, nes tada kyla klausimas, kiek mes dar esame pasiruošę finansuoti tokių žmonių įgeidžius?
Jeigu kai kam atrodo, kad 19 mln. eurų yra suma, kurią mes galime sau leisti, tai kiekvieną kartą, kai kažkam pritrūksta milijono eurų moksliniams tyrimams, medikų atlyginimams ar dar kažkam, prisiminkime, kam skamba šitie varpai“, – perspėjo ministras.
„Testas yra tik riziką mažinanti pagalbinė priemonė, skiepas – sprendimas“, – pridūrė jis.
Sveikatos apsaugos ministras kartu atkreipė dėmesį, kad visų šių priemonių Vyriausybė imasi tam, jog Lietuvoje nereikėtų skelbti dar vieno karantino.
„Visos kompleksinės Vyriausybės pastangos yra nukreiptos būtent į tai, kad nereikėtų skelbti karantino“, – sakė A.Dulkys.
Ministras taip pat pažymėjo pasigendantis ir racionalių pasiūlymų iš opozicijos, kaip valdyti pandemiją: „Vietoj to, kad būtų labai konkrečiai pasakyta, tai ką jūs siūlote, yra abstrakti kritika, jog mūsų netenkina tas, netenkina tas... Bet nieko konkretaus nėra.“
Prezidentas G.Nausėda trečiadienį vetavo Užkrečiamųjų ligų įstatymo pakeitimo įstatymą, kuriuo buvo siūloma įvesti mokamus testus nepasiskiepijusiems darbuotojams.
Šalies vadovo teigimu, įstatyme numatytas reguliavimas gali reikšmingai pabloginti privalomojo sveikatos tikrinimo – testavimo dėl užkrečiamosios COVID-19 ligos – prieinamumą ir žmonių motyvaciją atlikti šiuos tyrimus.
Valdančiųjų frakcijų atstovai sako, kad sieks atmesti prezidento veto dėl mokamų testų nepasiskiepijusiems darbuotojams.