„Ką tik kalbėjau su laikinąja kanceliarijos kanclere apie tai, kad Seimo vadovybėje aptarsime sprendimus dėl ribojimų patekti į Seimo rūmus. Vakar susidūrėme su situacija, kai keli Seimo nariai išrašinėjo leidimus ir neprisiėmė atsakomybės už tuos Seimo lankytojus“, – trečiadienio rytą sakė Seimo pirmininkė.
Seimo nariai gali išrašyti vienkartinius leidimus tiems, kurie nori patekti į parlamento rūmus.
V.Čmilytės-Nielsen teigimu, išrašyta iki 70-ies leidimų. Kaip aiškino Seimo pirmininkė, posėdžio metu protestuoti susirinkę žmonės vaikščiojo po koridorius, filmavo Seimo narių padėjėjus, laukė parlamentarų ir kai kurių ministrų, trikdė Seimo darbą.
„Manyčiau, kad šiuo atveju mes turėtumėme kalbėti visų pirma apie moralinę atsakomybę. Akivaizdu, kad žaidimas baimėmis atsisuka prieš tuos pačius politikus, kurie kursto emocijas – girdėjau, kad pats Mindaugas Puidokas nebegalėjo saugiai išvykti ir prašė pagalbos“, – pridūrė ji.
V.Čmilytė-Nielsen tvirtino, kad ateityje tokiems atvejams visos tarnybos taip pat bus pasiruošusios.
„Suprantama, kad tokiu laiku, kai Seime priimame labai svarbius klausimus migracijos krizės suvaldymui, mūsų tarnybos yra įtempusios savo pajėgas – tos riaušės, kurias buvo bandoma vykdyti čia, jos sukėlė didžiulę įtampą ir apkrovimą“, – kalbėjo ji.
Pasak Seimo pirmininkės, kalbėti su nesankcionuoto mitingo, kuris vyko jau po to laiko, kai buvo išduotas leidimas, dalyviais, būtų buvę klaida.
„Ta retorika, kurią aš girdėjau, tie vaizdai, kuriuos matėme, sukėlė įspūdį, kad tai nebuvo piketas už pasirinkimo laisvę, bet buvo gerokai peržengtos neapykantos kalbos ribos.
Visgi manau, kad turėtumėme kalbėti argumentų kalba, civilizuotai, bet nepasiduoti tokioms provokacijoms, kurias matėme vakar“, – sakė V.Čmilytė-Nielsen.