Pasak Prezidentūros pranešimo, susitikime dalyvavo Laptevų jūros tremtinių brolijos „Lapteviečiai“, Lietuvos politinių kalinių sąjungos, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos bei Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos atstovai.
„Jūs esate liudininkai turbūt paties skaudžiausio mūsų tautos istorijos tarpsnio, kai buvome naikinami ir fiziškai, ir dvasiškai“, – sveikindama susirinkusiuosius sakė D. Nausėdienė.
Mirtys nuo ligų, bado ir šalčio gyvuliniuose vagonuose ir arktiniame šaltyje. Nuo šeimų atskirti ir sušaudyti vyrai. Sibire našlaičiais likę vaikai. Tardymai, persekiojimai ir bet kokį žmogiškąjį orumą sunaikinti turinčios egzistencijos sąlygos. Draudimas tikėti Dievu ir persekiojimas už maldą. Už lageryje išklausytą išpažintį, aukotas šv. Mišias.
„Komunistinė ideologija, pasinaudodama visais totalitarinės valstybės įrankiais, darė viską, kad pasaulyje neliktų tikinčių žmonių. O kur nelieka tikėjimo, ten nelieka ir žmogiškumo. Šiandien sunku įsivaizduoti, kiek jėgų – fizinių ir dvasinių – anuomet reikėjo, kad išliktum ir išaugintum vaikus. Tačiau tikėjimas, viltis ir meilė visada nugali net didžiausią blogį. Ir Jūs esate to liudininkai“, – sakė pirmoji ponia.
D. Nausėdienė pasidžiaugė galinti pareikšti savo pagarbą laisvės kovų dalyviams ir tremtiniams, išgirsti jų gyvenimo istorijas.
Renginyje laisvės kovų dainas atliko Vakarė Sakalauskaitė, Agnė Sabulytė, arfa akompanavo Viktorija Smailytė.