I. Šimonytė su Baltijos ir Beneliukso šalių kolegomis aptarė padėtį Rusijoje, Baltarusijoje (17)

Premjerė Ingrida Šimonytė su Baltijos ir Beneliukso šalių Vyriausybių vadovais ketvirtadienį aptarė šalių bendradarbiavimą, pandemijos valdymą, ekonomikos gaivinimo planus.

Ingrida Šimonytė<br>V.Skaraičio nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>V.Skaraičio nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>V.Skaraičio nuotr.
Ingrida Šimonytė<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jun 10, 2021, 8:33 PM, atnaujinta Jun 10, 2021, 8:33 PM

Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos, I. Šimonytė nuotoliniame Baltijos ir Beniliukso valstybių premjerų susitikime taip pat kalbėjosi Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir klimato kaitos, saugumo ir gynybos klausimais, aptarė Rytų partnerystės stiprinimą, COVID-19 keliamus iššūkius, taip pat ir blogėjančią pilietinės visuomenės padėtį Rusijoje ir Baltarusijoje, Rusijos keliamą grėsmę, paramą Rytų partnerystės šalims.

„Esame ir būsime aktyvūs Rytų partnerystės iniciatyvos advokatais, nes manome, kad glaudesni šių šalių santykiai su ES atneša abipusę ilgalaikę naudą. Lietuva yra puikus pavyzdys, kaip reformos gali pakeisti šalį, todėl remiame Rytų partnerių pastangas žengti reformų keliu. Manome, kad europinė perspektyva taptų stipria papildoma motyvacija“, – pažymėjo Lietuvos premjerė.

Vyriausybės vadovė premjerams padėkojo už jų šalių solidarumą ir greitą atsaką reaguojant į civilinio orlaivio užgrobimą ir paragino tęsti spaudimą Baltarusijos režimui.

„Nepaprastai skaudu matyti, kaip Europos kaimynystėje grubiai paminamos žmogaus teisės, kasdien auga politinių kalinių skaičius, o žmonės, kurie išdrįsta pasinaudoti savo pilietinėmis teisėmis, yra brutaliai mušami ir kankinami“, – sakė I. Šimonytė.

Ji pabrėžė, kad „Baltarusijos režimas atvirai grasino Europos Sąjungai dėl nekontroliuojamų migrantų ir kontrabandos srautų“, informavo apie išaugusius nelegalių migrantų srautus per sieną su Baltarusija, „kuris galimai vykdomas su režimo žinia“.

Premjerė pažymėjo, jog Baltarusijos režimo vykdoma politika skaudžiai liudija, kaip svarbu yra remti demokratinių vertybių sklaidą ES kaimynystėje.

I Šimonytė taip pat dėkojo už Beniliukso šalių karių dalyvavimą NATO dislokuotame tarptautiniame Batalione.

„Jūsų karių buvimas Baltijos šalyse demonstruoja Aljanso solidarumą ir yra nepaprastai svarbus indėlis į visos Europos saugumą“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Premjerai taip pat aptarė europinę darbotvarkę – ES pastangas tiekiant vakcinas ir skiepijant, nacionalinių ekonomikos gaivinimo planų tvirtinimą.

Šis Baltijos ir Beniliukso šalių premjerų susitikimas vyko Lietuvos ir Belgijos iniciatyva. Šiuo metu šios šalys pirmininkauja atitinkamai Baltijos Ministrų Tarybai ir Beniliukso formatui.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.