Šios idėjos autorė – menotyrininkė Karolina Rimkutė, kuri buvo viena iš vaivorykštės spalvų vėliavos šioje požeminėje perėjoje atsiradimo iniciatorių dar kovo 11 dieną, kai ji čia pasirodė pirmą kartą.
„Mūsų tikslas nebuvo uždažyti trispalvę taip, kaip trispalvininkai pasirinko uždažyti mūsų vaivorykštę. Mūsų sprendimas buvo papildyti trispalvę, nes pastebėjome, kad pastaruoju metu vis uždažomi įvairūs grafičiai, ne tik susiję su žmogaus teisėmis. Norime tam pasipriešinti, nes manome, kad ant sienų gali piešti visi.
Lygiai taip pat, kaip Lietuvoje turėtų tilpti visi žmonės“, – portalui lrytas.lt tvirtino K.Rimkutė.
Menotyrininkė sakė nenustebsianti, jei artimiausiu metu vaivorykštės spalvos ant Lietuvos trispalvės vėl bus uždažytos.
„Nesitikime, kad ilgai išbus. Turbūt ne toks mūsų tikslas, kad ilgai išbūtų. Tai daugiau kaip pasipriešinimo veiksmas prieš vienos grupės žmonių sienos okupavimą“, – aiškino K.Rimkutė.
Kova dėl perėjos spalvų
Primename, kad Kovo 11-ąją vienoje iš sostinės požeminių perėjų pasirodžiusi 55 metrų vaivorykštės vėliava, kurią sukūrė menininkai K.Rimkutė ir Linas Salačka, joje prabuvo vos savaitę – netrukus ją pakeitė Lietuvos trispalvė.
Vaivorykštės spalvų vėliavą uždažę vyrai tuomet teigė, kad neva nėra nusistatę prieš LGBT bendruomenę, tačiau mano, kad šiai visuomenės grupei rodoma per daug dėmesio.
Tiesa, vos po kelių dienų ant trispalvės tuomet atsirado LGBT bendruomenę palaikantis užrašas: „Neužspalvinkite mūsų – mes irgi Lietuvos vaikai!“ Dar po kurio laiko ant trispalvės pasirodė ir dar vienas šios bendruomenės solidarumo ir pasipriešinimo homofobijai ženklas – rožinis trikampis.
„Trikampis buvo sukurtas nacių kaip identifikacinis ženklas, kuriuo žymėdavo homoseksualius, biseksualius vyrus ir transmoteris koncentracijos stovyklose. Vėliau, maždaug 6-ame dešimtmetyje, jį pradėjo naudoti LGBT bendruomenė, kaip solidarumo simbolį, o Niujorke atsirado projektas „Silence=Death“, kuris sukūrė ir išpopuliarino plakatą su šiuo trikampiu.
Tik jis buvo jau apverstas. Tas apvertimas žymi pasipriešinimą homofobiškoms galios struktūroms“, – tuomet portalui lrytas.lt pasakojo menotyrininkė K.Rimkutė.
Primename, kad praėjusią savaitę juodais dažais buvo uždažyta ir vos prieš kelias dienas naujai perdažyta sostinės Pylimo gatvėje esanti vaivorykštės spalvų perėja.
„Šie žmonės yra paprasčiausi teroristai“, – feisbuko paskyroje į šį akibrokštą sureagavo Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.