Šiauliečių medikų akys buvo nušvitusios praėjusį ketvirtadienį, kai apsilankęs prezidentas Gitanas Nausėda paragino imtis aktyvesnių veiksmų, nes iš darbuotojų išgirdo, kad problemos niekur nedingo.
Po ilgo trypčiojimo iki šiol nuo darbo nušalintas tik Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.
Tai ministras padarė prieš pat suplanuotą G.Nausėdos vizitą, o 36 metų L.Šilinskytės engėjais pačių medikų įvardijami žemesnio rango vadovai tebedirba.
Niekas nenori suklysti
Pirmadienį RŠL apsilankęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pripažino išgirdęs medikų apgailestavimų, jog matė, „kas darosi su šviesaus atminimo gydytoja“, bet patys nieko nesiėmė, kad jai padėtų.
Ministras aptakiomis frazėmis kalbėjo apie padėtį ligoninėje ir galimus greitus pokyčius, kitų vadovų nušalinimą: „Įstaigos vadovo nušalinimas yra tiktai dalelė, kuo mes galime prisidėti prie objektyvaus tyrimo. Ta kelionė gali nuvesti įvairiausių sprendimų link – dirba Valstybinė darbo inspekcija, Generalinė prokuratūra, mano sudaryta tyrimo komisija, o netrukus atvyks pokyčių inicijavimo grupė.“
Ne daugiau pasakė ir laikinai vadovauti paskirta vilnietė medikė Česlova Špūrienė.
Ji tikino neskaičiuojanti darbo valandų, bet konkrečių veiksmų nenorėjo įvardyti. Laikinoji vadovė pripažino nežinanti, kad aukštas pareigas einanti įstaigos administracijos darbuotoja yra nuteista korupcijos byloje.
Č.Špūrienė praėjusį penktadienį buvo sušaukusi darbuotojus į susitikimą.
Tiesa, ten buvo sukviesti tik įvairaus lygmens vadovai – skyrių vadovai, vyriausiosios slaugytojos.
Prokuratūroje – 3 tyrimai
Pirmas pokytis įvyko prieš savaitę, kai ministras antradienį nušalino RŠL vadovą R.Mažeiką.
Po kelių dienų pranešta, kad tyrimą dėl dokumentų klastojimo ir privedimo prie savižudybės pradėjo prokuratūra. Ikiteisminį tyrimą iš šiauliečių generalinės prokurorės Nidos Grunskienės nurodymu perėmė Panevėžio apygardos prokuratūra, kad nekiltų abejonių dėl galimo šališkumo.
Atskirą tyrimą tebetęsia ir Kauno apygardos prokuratūros pareigūnai, kurie aiškinasi medikės mirties aplinkybes. Dar vienas ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl RŠL gydyto šiauliečio milijonieriaus pareiškimo.
Pasak verslininko, jį iš mirties nagų išplėšė L.Šilinskytės profesionalumas, nes kiti medikai nieko nenorėjo girdėti – laikė jį pririštą reanimacijos palatoje, leido raminamuosius ir ketino išgabenti į psichiatrijos kliniką.
Iš ligoninės ištrūkęs šiaulietis parašė pareiškimą, kad jam buvo sunkiai sutrikdyta sveikata.
Kova – dėl uždegtų žvakių
Sukilę RŠL medikai anonimiškai pasakoja, kad iš darbo ligoninėje atleisti kolegos yra užčiaupiami pinigais. Su jais pasirašoma taikos sutartis, kuri įpareigoja nekalbėti apie darbe patirtas problemas, skandalingus faktus. Kad tokios sutartys egzistuoja, patvirtino ir RŠL atstovai.
Šiauliečiai medikai tebepyksta, kad įstaigos administracija net neleido deramai pagerbti velionės L.Šilinskytės, – uždraudė ligoninėje padėti nuotrauką, nekrologą, uždegti žvakučių.
Laidotuvių dieną nemenkas būrys medikų, miestiečių su ašaromis akyse nešė žvakeles ir dėjo prie pagrindinio pastato įėjimo, o patys kaip nebylus priekaištas išsirikiavo priešais administracijos langus.
Nebylus protestas tęsiasi – protestuojantys medikai tebeneša žvakes, bet jos greitai nurenkamos. Negana to, toje vietoje įrengta stebėjimo kamera. Medikai nuogąstauja, kad taip siekiama išsiaiškinti protestuoti drįstančius žmones.
RŠL administracijos atstovai tikino, kad vaizdo kamera atsirado po vandalų išpuolio – ant ligoninės pastato buvo atsiradęs užrašas „Katorga“.