Dėmesį sukaustė vienas vaikinas
Valstybinė Baltarusijos televizija „Belarus 1“ dar pirmadienį esą parodė tris žmones, pasilikusius Minske po „Ryanair“ lėktuvo nutupdymo. Kiekvienas iš jų turi ir atskirą priežastį, kodėl negrįžo į galutinę stotelę – Vilniaus oro uostą.
Kartu lėktuve buvusi Audrė portalui lrytas.lt sakė nė vieno iš šių trijų žmonių lėktuve nemačiusi.
„Nors mes sėdėjome lėktuvo gale, jie nebent galėjo būti priekyje. Mes susipažinome su beveik visais keleiviais, kai jau stovėjome eilėse ir mus uždarė į tą teritoriją 6 valandoms – tada jau ten vieni kitus įsidėmėjome. Tai šitie neatrodo matyti“, – kalbėjo Audrė.
Jos teigimu, keleivių dėmesį patraukė vienas vaikinas, kurį apsauginiai stebėjo ypač atidžiai, o galiausiai jį ir išsivedė.
„Vienas vaikinukas trumpais plaukais turėjo kareivišką kepurę ir kuprinę, tai apsauginiai labai jį kraustė, ir paskui net pačiame oro uoste tą vaikinuką trys karininkai nusivedė atskirai. Atrodė, kad jis buvo suimtas.
Jo daiktus kraustė prie lėktuvo, net vėjas dokumentus išpūtė, o paskui matėm, kaip jį tiesiog nusivedė tamsiu koridoriumi“, – prisimena moteris.
Piktinasi abejingumu
Audrė teigė, kad labiausiai ją piktina ne pati situacija, o saugumą turinčių užtikrinti institucijų elgesys.
„Man yra labai pikta. Esi Europos Sąjungoje, NATO, skrendi iš dviejų valstybių ir tikrai nesitiki, kad staiga atsidursi šalyje, kuri tiesiog tave sulaiko nieko nepaaiškinusi, o dar vėliau paskaitai, kad grasino numušti tavo lėktuvą visiškai prie tavo namų.
Pasijunta, kad NATO ir ES saugumo jausmas yra perdėtas. Būnant Lietuvoje to saugumo nėra labai daug, net ir esant partneriu didelėms valstybėms“, – kalbėjo Audrė.
Ji spėliojo, kad didesnės nelaimės atveju likęs pasaulis greičiausiai reaguotų panašiai, kaip reaguoja ir dabar.
„Kai buvome uždaryti 6 valandas toje teritorijoje, vieni pirko alaus, šampano – galvojo, kad čia toks nuotykis. Bet grįžus namo ir paskaičius, kad grasino mus numušti, jau truputį kitaip atrodo. Manau, net jei būtų numušę mūsų lėktuvą ir būtumėme žuvę, greičiausiai reakcija būtų buvusi ta pati, niekam nerūpėtų.
Ką dar gali padaryti šitos sovietinės relikvijos? Lėktuvą sulaiko, 5 keleiviai dingsta, vaikinuko laukia mirties bausmė – niekas nieko nedaro. 94 mūsų piliečiai galėjo tiesiog žūti prie pat Lietuvos sienos“, – kalbėjo moteris.
Audrė pripažino, kad kartu su ja skridusi mama jau bijo pagalvoti apie keliones, nes jaučiasi nebesaugi. Ji pati svarsto net pasikeisti pilietybę.
„Pati gyvenu Amerikoje, į Lietuvą grįžau dėl pandemijos. Pradėjau galvoti – galbūt verta pasiimti Amerikos pilietybę, nes Amerika bent rimčiau žiūri į tokius dalykus?
Esu labai didelė Lietuvos patriotė ir visada šneku tik apie tai, kaip ji pasikeitė, kaip puiku būti Europos Sąjungoje. Bet skaudu matyti, kad Vakarų šalys vis dar mato mus kaip rusų bloko šalį, reaguoja ne taip stipriai, kaip mes norėtumėme.
Mūsų politikų retorika yra stipri, o ES tik remiasi rekomendacijomis, pasipiktinimais, susirūpinimais, ir tuo baigta. Ne tiek baisu, kiek pikta, kad tokie dalykai vyksta“, – portalui lrytas.lt pasakojo Audrė.