Naujausia ataskaita
Ketvirtadienį I.Šimonytės Vyriausybė Seimui pristatė praėjusių metų veiklos ataskaitą, nors šis ministrų kabinetas dirbo tik tris 2020 metų savaites.
„Tai iš tiesų keistas variantas. Tačiau dar juokingiau, jeigu I.Šimonytė tribūna turėtų dalintis su S.Skverneliu, nes 11 iš 12 mėnesių premjeru buvo S.Skvernelis“, – svarstė M.Lapinskas.
Komunikacijos specialistas teigė manantis, kad būsimų šios Vyriausybės ataskaitų svoris greičiausiai bus kitoks.
„Tikriausiai Vyriausybės strategai, kurie dėliojo tekstą ir pagrindines tezes, nenorėjo nei per daug kritikuoti buvusios Vyriausybės, nei aiškinti apie kažkokius konkrečius pasiekimus.
Nes komentuoti prieš tai buvusios Vyriausybės veiklą būnant premjeru – tai maždaug toks pats etikos lygis, kaip komentuoti savo ex naujajai pasijai“, – juokavo M.Lapinskas.
Kritikos nevengė
Tuo metu S.Skvernelis ketvirtadienį įvertino tiek Vyriausybės darbą, tiek pačius ministrus. S.Skvernelis teigė iš Vyriausybės pasigendąs ryžto priimti sprendimus, matąs daug nesusikalbėjimo ir chaoso. Plačiau apie tai skaitykite čia.
Buvusiam premjerui dabartinėje Vyriausybėje kol kas geriausiai atrodo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui jis išsakė daugiausia priekaištų.
M.Lapinskas teigė, kad tai, ar ministrai yra matomi, ar ne, yra diskutuotinas klausimas, tačiau pati S.Skvernelio retorika verčia abejoti, ar opozicijos lyderis galėtų pasiūlyti alternatyvą I.Šimonytei.
„Galbūt galima sutikti su S.Skverneliu, galbūt ne. Mane labiau neramina tai, kad S.Skvernelis nelabai turi ką pasakyti, o kas gi turėtų būti matoma.
Jeigu jis yra opozicijos lyderis ir kovoja dėl valdžios, populiarumo, kovoja alternatyvų kovoje, tai išgirdęs klausimą apie šios Vyriausybės vertinimą visada turėtų pasakyti, kad „O štai dėl to mes siūlome va štai ką“ arba „O mes darydome taip“. Tačiau šiuo atveju nelabai matome alternatyvos, galbūt todėl I.Šimonytei yra santykinai lengviau“, – kalbėjo M.Lapinskas.
„Alternatyvų nelabai yra, ir S.Skvernelis šiandien kalbėdamas tą tik ir įrodė“, – pridūrė jis.
Kaip apibūdintų Vyriausybės darbo laikotarpį?
Tuo metu laikotarpį nuo dabartinių valdančiųjų laimėtų rinkimų iki dabar M.Lapinskas įvardintų dviem žodžiais – pandemija ir ekonomika.
„Šia prasme, ko gero, kiekvienas Lietuvos žmogus yra toks pats geras politologas kaip mūsų šio mokslo žvaigždūnai – pandemija ir ekonomikos gelbėjimas, čia jokios Amerikos neatrasi“, – kalbėjo komunikacijos specialistas.
Anot jo, sunku pasakyti, ar pandemija Lietuvoje yra įveikiama dėl Vyriausybės ypatingų gebėjimų su ja kovoti, ar tiesiog dėl susiklosčiusių aplinkybių – vakcinų, kitų atsiradusių priemonių.
Taip pat ir dėl ekonomikos – anot jo, S.Skvernelio pasiskolintų milijardų dėka tas pats gerbūvis, pilnų kišenių faktorius tęsiasi ir toliau.
Ar jau galima švęsti?
Netrukus Lietuvoje pasirodysiantis Galimybių pasas, masinė vakcinacija ir jau matomi COVID-19 skiepų rezultatai. Ar pandemijos iššūkiai – jau už Vyriausybės nugaros, ar jau laikas ministrų kabinetui dairytis naujų iššūkių?
„Šia prasme ilgi I.Šimonytės metai politikoje, o gal jos rimtas nusiteikimas lemia tai, kad premjerė vis dar į viską žiūri susirūpinusiu veidu“, – kalbėjo M.Lapinskas.
Komunikacijos specialistas juokavo, kad lengvabūdiškesnis politikas šiuo metu jau būtų atsileidęs diržą, nutaręs, kad jau galima pasiimti alaus ir Lietuvoje prasidėtų masinė penktadienio popietė.
„Tačiau I.Šimonytei galbūt penktadienio popiečių nereikia, galbūt ji alaus negeria ir dėl to, net kai pandemija praeis, ji vis tiek bus susirūpinusi. Gal yra gerai, kad bent vienas žmogus valstybėje nešvenčia, o stengiasi ir prižiūri, kad nekiltų kiti pavojai“, – sakė M.Lapinskas.