„Pirmiausiai reikia matyti, ar pati Vilija supranta kairiųjų konsolidacijos klausimą teisingai. Jeigu ji jo nesupranta, tada nieko ir nebus. Matysime. Nemanau, kad greitai tas klausimas paaiškės“, – Eltai teigė jis, kartu pridurdamas, kad nepaisant visko, artėjantys savivaldos, Seimo ir kiti rinkimai kairiųjų konsolidacijos klausimą darys vis aktualesnį.
Kita vertus, atkreipė dėmesį G. Kirkilas, ne kartą jo keltas „socialdarbiečių“ ir LSDP susijungimo klausimas nemažai priklausys ne tik nuo partijų lyderių, bet ir nuo politinio konteksto.
„Labai daug kas priklauso ir nuo situacijos, nuo konjunktūros. Yra labai daug veiksnių, tačiau, žinoma, lyderių nusistatymas konsolidacijai yra pats svarbiausias dalykas“, – sakė LSDDP pirmininkas.
V. Blinkevičiūtė jau anksčiau yra teigusi, kad „nusikalbėjimu“ laiko buvusio bendrapartiečio G. Kirkilo raginimą prieš artėjančius Seimo rinkimus telktis centro kairės (įskaitant ir „valstiečius“) politinėms jėgoms. Tačiau „socialdarbiečių“ lyderis įsitikinęs – kitos išeities kairiesiems, norintiems išlikti politinėje arenoje, nėra. Tad, sako G. Kirkilas, kol kas pakaktų, kad bendradarbiavimą atkurtų kažkada vienoje partijoje buvę politikai.
„Pirmasis žingsnis galėtų būti LSDP ir „socialdarbiečių“ tam tikra konsolidacija. Formų tam yra įvairiausių“, – teigė jis.
„Jei kairiosios partijos viena su kita konkuruos, tai vėl bus užleistos pozicijos dešiniesiems. Tokia yra realybė. Bet tam reikia lyderystės“, – sakė G. Kirkilas, pažymėdamas, kad šiuo metu žemi LSDP populiarumo reitingai yra savotiškas akstinas ir socialdemokratams pergalvoti galimo bendradarbiavimo su LSDDP naudą.
„Tai tik rodo, kad kairiųjų jėgų konsolidavimas turi būti darbotvarkėje“, – sakė G. Kirkilas.
LSDDP ieškos naujo lyderio: tikina, kad A. Palionis būtų tinkamas kandidatas
Iškart po nesėkmingai pasibaigusių Seimo rinkimų apie pasitraukimą iš LSDDP pirmininko pozicijų užsiminęs G. Kirkilas sakosi savo nuomonės nepakeitęs. Tad, teigia politikas, dar vasarą „socialdarbiečiai“ turėtų apsispręsti, kas toliau vadovaus politinei jėgai, prieš kelerius metus susikūrusiai po užvirusių ginčų LSDP gretose.
G. Kirkilo teigimu, naujasis partijos pirmininkas galėtų būti kažkuris iš šiuo metu LSDDP priklausančių trijų Seimo narių. Pasak jo, būtų gerai, kad „socialdarbiečius“ vesti galėtų jaunesnis lyderis. Tokiu jis mato 45-erių metų buvusį žemės ūkio ministrą Andrių Palionį.
„Man atrodo, kad būtų labai gerai dabar išrinkti jaunesnį lyderį. Andrius Palionis tikrai tiktų. Jis turi visas savybes: kelis kartus išrinktas į Seimą vienmandatėje, dalyvavo Vyriausybės darbe“, – apie vieną iš trijų „socialdarbiečių“ Seime sakė G. Kirkilas.
ELTA primena, kad sekmadienį „socialdemokratai“ pranešė į partijos lyderes išsirinkę europarlamentarę V. Blinkevičūtę.
Pranešusi, kad sutinka dalyvauti LSDP pirmininko rinkimuose ji kovo pradžioje Eltai sakė, kad skeptiškai vertina „socialdarbiečių“ lyderio G. Kirkilo išsakytą mintį, kad po to, kai 2020 m. dešinieji suformavo valdžią Lietuvoje, centro kairės partijos privalo vienytis.
„Aš manau, kad Gediminas Kirkilas čia šiaip paprovokavo ir, tiesą pasakius, šiek tiek nusikalbėjo. Te atleidžia man Gediminas, bet aš tikrai netikiu, kad taip bus ir to tikrai visiškai nereikia. Nežinau, kodėl jam kilo tokia utopinė ir niekam nereikalinga mintis“, – tuomet Eltai sakė V. Blinkevičiūtė.