Panevėžio apylinkės teismas dar gruodžio vidurį pripažino šį politiką apšmeižus verslininką, krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentą Alvydą Bieliauską.
Priminsime, kad P. Urbšys, žiniasklaidai teigęs, jog „Jo (A. Bieliausko) kišenėje sėdi Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai, todėl visai nenuostabu, jog galėjo vykti tam tikri sandėriai“.
Privalės paneigti
Tačiau jau du teismai konstatavo, kad šiais žodžiais buvęs Seimo narys paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją duomenis apie A. Bieliauską ir taip pažeidė jo garbę ir orumą.
Politikas įpareigotas trijuose interneto portaluose, tarp jų ir savo paties tinklaraštyje, paneigti paskleistą tikrovės neatitinkančią informaciją apie verslininką.
Paneigime privaloma parašyti:
„Aš, Povilas Urbšys, pateikiau tikrovės neatitinkančią informaciją apie A. Bieliauską. Informuoju, kad mano pasisakymas apie tai, kad A. Bieliausko kišenėje sėdi Prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai ir todėl galėjo vykti tam tikri sandėriai, yra jokiais objektyviais ir neginčijamais įrodymais neparemtas teiginys.“
Be to, P. Urbšiui teks padengti ir 1304,10 eurų verslininko bylinėjimosi išlaidų.
Įrodymų nepateikia
Verslininko A. Bieliausko advokatas Andrius Būdvytis teigė, kad jo absoliučiai nestebina, jog Panevėžio apygardos teismas atmetė P. Urbšio apeliacinį skundą ir paliko galioti Panevėžio apylinkės teismo sprendimą.
„Manęs tai visai nestebina, kad paliktas galioti pirmos instancijos teismo priimtas sprendimas. Juolab kad, kai yra pasakoma, kad „jo (A. Bieliausko) kišenėje sėdi Prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai“, privalai tai įrodyti arba turi atsiprašyti.
Kadangi P. Urbšys jokių įrodymų neteikia ir tik interpretuoja, kas yra „kišenė“, tai visai nenuostabu, kad teismas paliko galioti sprendimą. Sveikiname tokį teismo sprendimą“, – sakė advokatas ir priminė, kad šis politikas linkęs pasisakyti, bet niekas neužsiėmė teismais: „Yra kas užsiima, o politikui reikia pasverti, ką kalba.“
Antras nepalankus sprendimas
Tai jau antras P. Urbšiui nepalankus teismo sprendimas įsigalioja nuo pat jo paskelbimo, tačiau politikas Panevėžio apygardos teismo verdiktą dar gali per tris mėnesius skųsti kasacine tvarka Aukščiausiam teismui.
Tačiau teismas, įvertinęs skundą, gali jo ir nepriimti.