Šeštadienį vakare velionį pagerbti ir su juo atsisveikinti atvykęs šalies vadovas sakė iki pat šių dienų prisimenantis ekonomikos paskaitas, kuriose studentai kaip sausos kempinės klausydavosi kiekvienos naujos žinios apie „tikrąją, naująją ekonomiką“, kurios vienas pirmųjų šauklių ir buvo K.Glaveckas.
„Kaip šiandien prisimenu tas paskaitas, kuriose mes kaip sausos kempinės klausydavomės kiekvienos žinios apie tą tikrąją, naująją ekonomiką, nes buvome bebaigią sovietinius ekonomikos mokslus taip ir nesupratę, kas tai yra per ekonomika.
Profesorius kaip tik buvo pirmasis šauklys, kuris bylojo, kad yra ekonomika, ir yra kažkas kito, ko ekonomika tikrai nepavadinsi“, – prisiminimais dalijosi G.Nausėda.
Pasidalijo pirmaisiais prisiminimais
Prezidentas prisiminė ir laikotarpį, kuomet rašė savo mokslinę disertaciją ir kiekvieną dieną sutikdavo K.Glavecką bibliotekoje.
„Labai įsiminė laikotarpis, kuomet rašiau disertaciją, mokslinėje bibliotekoje sėdėdavome ištisas dienas, ir profesorius taip pat visą laiką buvo ten, atsidavęs savo tiesioginiam darbui, ir būtent iš to laikotarpio aš jį labiausiai ir ryškiausiai prisimenu“, – kalbėjo šalies vadovas.
K.Glavecką jis tikino prisiminsiantis kaip šviesų, laisvą, originalų ir didelę įtaką Lietuvos gyvenimui padariusį asmenį.
„Jis niekada nepamiršdavo pasveikinti, kokios šventės bebūdavo – Kalėdos, Velykos, kitos progos – visada gaudavau profesoriaus ir jo žmonos sveikinimą.
Toks ir liks jis atmintyje: šviesus, laisvas, netradicinis, originalus ir tikrai padaręs didelę įtaką Lietuvos gyvenimui“, – pažymėjo G.Nausėda.
Būklė pablogėjo po širdies operacijos
Atsisveikinimas su K.Glavecku šeštadienį Vilniaus laidojimo rūmuose vyks iki 20 valandos, sekmadienį – nuo 10 iki 14 valandos. Urna bus išnešama gegužės 2 dieną 14 valandą. K.Glaveckas bus palaidotas sostinės Antakalnio kapinėse.
Ilgametis Seimo narys ligoninėje mirė penktadienį, savo 72-ojo gimtadienio dieną. Kaip jau ketvirtadienį skelbė naujienų portalas lrytas.lt, K.Glaveckas po atliktos širdies operacijos buvo itin sunkios būklės. Politikas atsidūrė reanimacijos skyriuje.
K.Glaveckas 1990 metais buvo išrinktas į Aukščiausiąją Tarybą-Atkuriamąjį Seimą, o nuo 1996 metų politikas be pertraukos buvo renkamas Seimo nariu, dirbo Biudžeto ir finansų komitete, daugiausiai ėjo komiteto pirmininko, pavaduotojo pareigas.
Karjerą pradėjęs kaip dėstytojas, ekonomikos mokslų daktaras, jis yra vienas iš Lietuvos laisvosios rinkos instituto įkūrėjų, 1992–1998 metais buvo šio instituto tarybos pirmininkas.
K.Glaveckas yra apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos nepriklausomybės medaliu.
Jis yra paskelbęs daugiau kaip 300 mokslinių darbų rinkos ekonomikos klausimais Lietuvoje ir užsienyje, yra kelių knygų autorius.