„Šiuo metu turime apie 80 užsiregistravusių, atsakymus turėsime už vienos–dviejų dienų, jie bus nuasmeninti ir žinosime bendrą situaciją“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Ketvirtadienį parlamente organizuojamas COVID-19 antikūnų testavimas. Pasak parlamento vadovės, turint informaciją dėl Seimo narių imuniteto bus galima spręsti, ar grįžti prie visiškai įprasto parlamento darbo.
„Tikslas yra kuo geriau suprasti situaciją, kiek Seimo narių yra saugūs, ir vienas iš nuolat keliamų klausimų, ypatingai iš opozicijos, kada mes grįšime prie visiškai įprasto Seimo darbo, kada nebeliks fizinių barjerų Seimo salėje, galbūt ir balsavimus kitaip galėsime organizuoti. Bet lengviau atsakyti į šį klausimą, kai turime kuo daugiau informacijos apie Seimo narių sveikatos būklę“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Jos anksčiau patektais duomenimis, pasiskiepiję arba pareiškę norą skiepytis yra apie šimtas Seimo narių, kai kuriems jų teko vakcinavimą nuo koronaviruso atidėti dėl encefalito skiepo.
Seimo nariai su ministrais ir valstybės vadovais buvo įtraukti į prioritetinių skiepijimo grupių sąrašą ir buvo vakcinuojami „AstraZeneca“ vakcina, kad paskatintų skiepijimąsi šia visuomenėje prieštaringų vertinimų sulaukusia vakcina.
ELTA primena, kad balandžio 20 d. Seimo seniūnų sueiga nepritarė Seimo opozicijos siūlymui grįžti prie įprastos balsavimo Seimo plenariniuose posėdžiuose tvarkos, kai balsuojama atskirai dėl kiekvieno apsvarstyto projekto.
Seniūnų sueigos posėdyje ragindamas Seimą grįžti prie normalaus darbo, Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Andrius Mazuronis tvirtino, kad jau beveik šimtą parlamentarų turi turėti imunitetą. Jis suabejojo, ar šiuo metu taikoma balsavimo tvarka, kai balsuojama paskirtu laiku dėl visų apsvarstytų projektų, atitinka Statuto reikalavimus.
Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis pažadėjo kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kurios prašys paaiškinti, ar nepažeidžiamas Seimo statutas.
Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma kvietė parlamentarus pasidaryti antikūnų testą, kas padėtų nustatyti, „kiek esame saugūs“.