Našliui – smūgis iš STT: žmonos po mirties Panevėžio gydytojui užrašytas turtas senoliui nesugrįš

2021 m. kovo 21 d. 13:18
Garbaus amžiaus pacientės testamentu šeimos gydytojui paliktas turtas negali būti laikomas kyšiu. Taip nutarė ikiteisminį tyrimą atlikę ir jį nutraukę Panevėžio pareigūnai.
Daugiau nuotraukų (6)
Panevėžyje gyvenantis 91 metų Vytautas Bražiulis atsidūrė paveldėtoju tapusio mediko malonėje – gali būti bet kada išmestas į gatvę iš namų, kuriuose gyvena jau beveik du dešimtmečius.
Prieš metus sutuoktinę palaidojęs vyras neslėpė nuostabos dėl tokio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) sprendimo: „Juk gydytojas yra valstybės tarnautojas, kuriam taikomi griežti reikalavimai!“
STT ir prokuratūros sprendimu nepatenkintas pensininkas rankų nenuleidžia. Panevėžio teismas šį mėnesį turėtų atversti civilinę bylą, kurioje V.Bražiulis bando užginčyti testamentą.
Tiesą sužinojo po laidotuvių
Ši istorija prasidėjo pernai pavasarį, kai slaugos ligoninėje mirė 91 metų Janina Šuminienė.
Beveik du dešimtmečius su ja santuokoje gyvenęs V.Bražiulis po laidotuvių neteko amo, kai sužinojo, kad testamentas yra pakeistas.
Mat moteris dar 2001 metais, prieš santuoką, visą turtą buvo užrašiusi būsimajam vyrui. Tačiau po 4 metų ji paslapčia nuo sutuoktinio testamentą pakeitė ir paveldėtoju įvardijo nebe V.Bražiulį, o gydytoją Gintarą Noreiką.
Panevėžio rajono taryboje dirbęs liberalas porą pastarųjų dešimtmečių buvo J.Šuminienės ir jos sutuoktinio V.Bražiulio šeimos gydytojas.
Gydytojas kratosi kaltinimų
V.Bražiulis, šią žinią išgirdęs iš notarės, pirmiausia paskambino puikiai pažįstamam gydytojui G.Noreikai. Šis kelias dienas pasvarstė, o po to pasakė, jog nusprendė neprieštarauti velionės valiai ir paveldėti turtą.
Panevėžietis iš karto pabandė užginčyti testatorės valią, tačiau V.Bražiulio ieškinį priėmęs teismas nusprendė bylos nagrinėjimą sustabdyti, kol bus baigtas pareigūnų atliekamas ikiteisminis tyrimas.
Paaiškinimus šioje byloje pateikęs gydytojas G.Noreika neginčijo, kad 20 metų buvo panevėžietės J.Šuminienės šeimos gydytojas poliklinikoje, o vėliau – privačioje Smėlynės šeimos ambulatorijoje.
Medikas gydė ir V.Bražiulį, bet tikina nenutuokęs, kad šis vyriškis yra jo pacientės vyras, nors žinojo, kad juodu gyvena kartu.
Gydytojas pateikė versiją, kad buvusi lituanistė J.Šuminienė jį paveldėtoju galėjo pasirinkti dėl 2006 m. per vietos televiziją parodytos laidos „Kaimo keliai“ reportažo apie darnią mediko šeimą.
Pasak gydytojo, po to pacientė pati per priėmimą ėmė jį kalbinti, domėtis šeima – „įvyko 5–10 minučių nuoširdus, nieko neįpareigojantis pokalbis“.
Ieškinį paprašė atmesti
Po poros metų pacientė atnešė ir padavė gydytojui voką su dokumentais, „kurie ateityje bus reikalingi“.
Voką vėliau praplėšęs G.Noreika išvydo testamentą. Medikas sakė bandęs pacientei priekaištauti dėl tokio pasirinkimo, bet moteris paaiškino artimųjų neturinti, o valstybei turto palikti nenorinti.
Pensininkė prasitarė nenorinti turto palikti V.Bražiuliui ir jo dukteriai, nes yra jais nepatenkinta.
Pasak mediko, apie 2016-uosius jis iš moters po konsultacijos gavo dar vieną voką. Gydytojas tikina klausęs, ar moteris nepakeitė valios, bet ji atsakė, kad nuomonės keisti neketina.
G.Noreika savo paaiškinimuose tikina nieko nepažeidęs, o V.Bražiulio ieškinį paprašė atmesti kaip nepagrįstą.
Įtarimus sustiprino detalės
Tačiau V.Bražiulis yra įsitikinęs, kad visa ši istorija – akivaizdus kyšininkavimas.
Buvęs lakūnas bandytojas neabejoja, kad medikas nutyli nenaudingus faktus ir bando išvengti atsakomybės: „Šioje istorijoje yra daug mįslių.
Tarkime, gydytojas nežinojo apie ruošiamą sudaryti testamentą, bet iš kur mano žmona, pensininkė, galėjo gauti paveldėtojo asmens kodą? Juk tai – slapti duomenys!“
Garbaus amžiaus vyras pažymėjo, kad testamentas turi būti slaptas, o jo turinys paviešinamas tik testatoriui mirus.
O medikas apie paveldimą turtą žinojo dar pacientei esant gyvai. Rožyno mikrorajone esančiame milžiniškame trijų aukštų name gyvenantis V.Bražiulis sakė rankų nenuleisiantis: „Taip negali būti. Juk į šio namo remontus sudėjau visus už Vilniuje parduotą butą gautus pinigus.“
Senolis įsitikinęs, kad jo velionė žmona buvo paveikta taip sudaryti testamentą.
Mat likus pusmečiui iki mirties pensininkė pervedė sutuoktinio anūkui visas santaupas – 17 tūkstančių eurų. Tai moteris padarė sužinojusi, kad vaikinas įstojo į prestižinį universitetą Didžiojoje Britanijoje.
„Ši aplinkybė patvirtina, kad ji nenorėjo turto palikti gydytojui“, – sakė V.Bražiulis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.