„Uždari posėdžiai gali būti rengiami išskirtiniais atvejais, esant slaptai informacijai, komercinei paslapčiai ar kitiems įstatyme numatytiems atvejams, kai negalima atskleisti tam tikros informacijos.
Vesdamas posėdį ir pareikalaudamas išjungti transliaciją komiteto pirmininkas T. V. Raskevičius nepateikė jokių motyvų, kam to reikėjo. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro veikla svarbi visai visuomenei, ten atliekami ypatingi, išskirtinę vertę mūsų istorijai turintys tyrimai, tad yra nenormalu, kai apie centrą diskutuojama už uždarų durų, pasislėpus nuo visuomenės ir nepateikiant motyvų, kodėl tai daroma.
Dėl to kreipiausi į etikos sargus prašydama įvertinti tokį elgesį, kai ribojama žmonių teisė žinoti, nepaisoma Statuto reikalavimų ir mažinamas Seimo atvirumas visuomenei, taip pat raštu paraginau kolegą T. V. Raskevičių išviešinti posėdžio įrašą“, – sako Seimo narė A. Širinskienė.
Seimo narės teigimu, Seime jau ne pirmas atvejis, kai valdantieji bijo viešumo ir nuomonių įvairovės – Laisvės partijos atstovas Švietimo reikalų komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas atsisakė į posėdžius kviesti kitokių pažiūrų asmenis, ŽTK pirmininkas T. V. Raskevičius rengia uždarus posėdžius.
„Tokie veiksmai, kada Seimas darosi uždaras, ignoruoja nuomonių įvairovę, bijo kitokio požiūrio yra pavojus demokratijai. Yra sunku suprasti, kas įvyko liberalams – prieš rinkimus kalbėję apie laisvę, patekę į Seimą pamažu panyra į tai, kas turi diktatūros bruožų“, – pastebi Seimo narė A. Širinskienė.
2016-2020 metų kadencijos Seime buvo atverti Seimo komitetų, komisijų, Seimo valdybos bei seniūnų sueigos posėdžiai – juos pirmą kartą imta transliuoti internetu, kad visi norintys galėtų stebėti, kaip vyksta teisėkūros procesas. Seimo narė A. Širinskienė pastebi, kad atvirumas ir skaidrumas, duomenų prieinamumas – tai principai, kuriais buvo vadovaujamasi išviešinant visą Seimo darbą, ne tik Seimo plenarinius posėdžius, kaip kad buvo elgiamasi iki 2017 metų.