Pasak sostinės mero, profesorius V. Landsbergis Vilniui yra itin reikšmingas.
„Šiemet minėjome trisdešimtmetį nuo Sausio 13-osios įvykių, kurie galbūt ir vainikavo arba baigė tam tikrą ryškų etapą Vilniaus ir Lietuvos istorijoje. <...> Vytautas Landsbergis vaidino labai didelį vaidmenį kaip užgimstančios Lietuvos politikas ir, be abejo, Vilniui tos pergalės yra ypatingai svarbios, nes sugrąžino Vilnių į deramą Europos sostinių gretą.
Šis garbės piliečio vardas kartu yra įvertinimas ir visų žmonių, kurie tuo metu kovojo už Lietuvos nepriklausomybę ir, be abejo, žuvusių per Sausio 13 ir tų, kuriems užteko drąsos nuo gerokai senesnio laiko imtis ir kelti tą bangą, kuri mus atvedė į nepriklausomybę“, – sakė R. Šimašius.
„Abejoju, ar kam nors kyla klausimų, už kokius nuopelnus Vytautas Landsbergis vertas šio įvertinimo. Malonu, kad ir koalicijos partneriai pritaria ar bent neprieštarauja tokiam teikimui“, – anksčiau yra rašęs Vilniaus meras.
V. Landsbergiui vadovaujant Aukščiausiajai Tarybai 1990 metų kovo 11 dieną paskelbtas nepriklausomos Lietuvos atkūrimas.
Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali inicijuoti ir suteikti asmenybėms už miestui ir Lietuvai reikšmingus darbus. Garbės piliečio vardas suteikiamas nuo 1996-ųjų.
Garbės piliečiais iki šiol buvo išrinkti Ronaldas Reaganas, Jonas Baldvinas Hanibalssonas, Kazimieras Vasiliauskas, Mstislavas Rostropovičius, Dennisas Hastertas, Česlovas Milošas, Justinas Marcinkevičius, Zbigniewas Brzezinskis, Jonas Kubilius, Algirdas Kaušpėdas, Tomas Venclova, Shimonas Peresas, Algirdas Mykolas Brazauskas, Algimantas Nasvytis, Samuelis Bakas, George’as W.Bushas, Viktoras ir Danguolė Butkai bei Julius Sasnauskas.