„Matome iš tikrųjų didelę bėdą, nes, jeigu bus daug besimptomių atvejų, arba žmonės, kurie yra su mažais simptomais tą virusą vėl pradės nešioti, tai mes turėsime vėl didelį susirgimų kiekį ir iš esmės vėl turėsime trečiąją susirgimų bangą, ko turbūt niekas nenorime. Norėtume tikėtis, kad antroji banga buvo mūsų paskutinė banga“, – vylėsi Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius.
Jo teigimu, jei testavimasis šių darbuotojų nesudomins, susirgimų koronavirusu skaičiai vėl augs. „Bet aš taip gan pesimistiškai vertinu tą klausimą. Manau, kad testavimas nieko per daug nesudomins ir susirgimų vėl daugės“, – prognozavo P.Poderskis.
Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad siekiant maksimaliai apsaugoti klientus ir darbuotojus, prieš sugrįžtant į darbus yra galimybė profilaktiškai pasitikrinti dėl COVID-19. Savivaldybės duomenimis, mobilusis patikros punktas dirba įprastomis darbo apimtimis, o penktadienį dar likę apie 370 vietų testuotis.
Savaitgalį testavimui yra 1840 laisvų vietų – 845 vietos šeštadienį ir 995 sekmadienį.
Norintieji užsiregistruoti testui raginami tai daryti elektroniniu būdu per 1808 karštosios linijos sistemą, tačiau lieka ir registracijos telefonu galimybė.
Nuo pirmadienio klientams duris vėl atverti galės ir ne maisto prekių parduotuvės, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko pusės ir kurių prekybos plotas neviršija 300 kv. metrų. Taip pat leidžiamos individualios paslaugos, kurių teikimo metu galimas kontaktas tik tarp vieno paslaugos teikėjo ir vieno paslaugos gavėjo ir kurių teikimas užtrunka ilgiau nei 15 min.
Teikimo vietose, jei būtinas ilgesnis nei 15 minučių kontaktas, privaloma užtikrinti 20 kv. metrų paslaugos teikimo plotą vienam paslaugos gavėjui.
Jei paslaugos teikimo metu būtinas trumpesnis nei 15 minučių kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo – 15 kv. metrų plotą.