Prie Vyriausybės – ribojimų neapsikentusių grožio specialistų protestas: degė laidotuvių žvakes, dėjo vainikus

2021 m. vasario 5 d. 13:28
Ministrų kabinetui trečiadienį po patariamosios ekspertų tarybos narių pateiktų rekomendacijų nusprendus atidėti karantino švelninimo klausimą, kuriuo turėjo spręstis grožio salonų ir ne maisto prekių parduotuvių likimas, penktadienį smulkieji verslininkai rinkosi prie Vyriausybės rūmų tvirtindami, kad nebegali tylėti.
Daugiau nuotraukų (29)
Socialiniuose tinkluose plito kvietimas į protestą, kuriuo smulkieji verslininkai buvo raginami prie Vyriausybės rūmų uždegti gedulo žvakes, atsinešti laidotuvių vainikus ir įvairius plakatus.
„Nebegalime tylėti. Visi smulkieji verslininkai nesibūriuodami, laisvu metu nuo ryt prie Vyriausybės nuneš gedulo žvakes, vainikus, plakatus. Nes mūsų verslai miršta ir 260 eurų negelbėja, kai jau 4-6 mėnesius negalime dirbti. Jei bent vienas tavo draugas turi smulkųjį verslą – ateik uždegti žvakę ir tu“, – rašoma kvietime.
Susirinkusieji degė žvakutes ir liejo pyktį
Tiesa, vidurdienį prie memorialinės Vinco Kudirkos skulptūros, esančios prie Vyriausybės rūmų, degė vos viena kita įpykusių verslo sektoriaus atstovų atnešta žvakė. Šalia stovėjo ir laidotuvių vainikas. Per beveik pusvalandį prie Vyriausybės pasirodė vos keli vienas po kito atėję protestuotojai.
Juos stebėjo du policijos pareigūnai, atvykę prižiūrėti, kad susirinkusieji laikytųsi tvarkos, ir būrelis žurnalistų. Kaip portalui lrytas.lt nurodė Vilniaus apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja, pareigūnai žinojo apie vyksiančią protesto akciją ir prižiūrėdami tvarką yra pasiruošę reaguoti į galimus karantino tvarkos pažeidimus.
Valdžios veiksmus vadino pasityčiojimu
Žvakę uždegti atėjusi grožio srities paslaugų atstovė Sigita valdžios veiksmus vadino visišku pasityčiojimu.
„Nukentėjau taip, kaip ir visi grožio salonai. Mūsų parama yra 257 eurai. Bet mes neturime dėl patalpų atidėjimų, nes, kaip žinote, visi grožio salonai nuomojasi patalpas, mes neturime atidėjimų kreditoriams, iš kurių perkame priemones ir kas mėnesį turime sumokėti. Kažkoks pasityčiojimas. Kada tai baigsis, net neįsivaizduoju.
Mano kolegė vakar susisiekė su socrūpyba pasiteirauti, ar yra išmoka bent vienkartinė, nes vaikai neturi, ką valgyti. Jai buvo pasakyta, kad kol susitvarkys, perduotų vaikus valstybės globai. Kokioje mes valstybėje gyvename?“ – kalbėjo Sigita.
Ji ironizavo, kad jei virusas neplinta tik didžiuosiuose prekybos centruose, grožio specialistai turėtų ten vežtis stalus ir dirbti jų patalpose.
„Taip išeina, kad „Maxima“ yra saugiausia vieta, kurioje neplinta virusas? Užėjus ten yra pilna žmonių, praeiti neįmanoma. Tai gerai, tuomet mes imame savo stalus, priemones ir einame dirbti į maximas. Nes ten juk saugu. Viskas daroma, kad išnaikintų smulkųjį verslą, nes jis turbūt neduoda poniai Šimonytei tiek pat“, – kritikavo grožio specialistė.
Pragyventi už išmokas darosi sunku
Kita grožio specialistė Irma taip pat skundėsi, kad už gaunamą kelių šimtų eurų išmoką pragyventi darosi labai sunku.
„Labai sunku. Du kartus per metus uždarytas salonas. Subsidijų pagalbos jokios negavome, nes esame jauna įmonė. Gauname tik išmoką, kurią visi gauna. Tikiuosi, kad greitu metu galėsime dirbti, nes labai sunku išlaikyti šeimą, mokėti nuomą už butą, mokesčius ir t.t.
Suprantame, kad yra virusas, visiems sunku, bet kodėl didieji prekybos centrai gali dirbti? Tada nusinešiu stalą ten, gal ten yra lengviau“, – sakė moteris.
Tenka skaičiuoti kiekvieną eurą
Laidotuvių vainiką prie Vyriausybės rūmų atnešusi dar viena grožio srities atstovė Emilija tvirtino, kad grožio salonai į saugumo užtikrinimą investavo nemažai pinigų, todėl stebėjosi, kodėl jiems vis dar neleidžiama dirbti.
„Mes vienu metu aptarnaujame tik vieną klientą, tuo tarpu didieji prekybos tinklai – po pusšimtį žmonių, kasose stovi didžiausios eilės... Tai yra labai nesąžininga. Daug visko teko atsisakyti, kiekvienas pinigėlis yra paskaičiuotas, kad užtektų maistui. 260 eurų išmokos man užtenka tik buto nuomai ir mokesčiams“, – guodėsi ji.
Anot Emilijos, vargina ir nepildomi valdžios pažadai, kai vieną dieną sakoma vienaip, tačiau sprendimai – visai kitokie.
Klausimo nusprendė netraukti į darbotvarkę
Primename, kad dar pirmadienį ministrai žadėjo trečiadienį apsispręsti dėl ne maisto prekių parduotuvių ir kirpyklų atidarymo, tačiau Vyriausybės posėdžio metu premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, jog šis klausimas atidedamas ir gali būti svarstomas kitą savaitę.
Karantino švelninimui kol kas nepritaria prie Vyriausybės dirbantys sveikatos ekspertai. Ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė teigė mananti, kad grožio salonai ir ne maisto prekių parduotuvės jau galėtų pradėti veiklą.
Kai kurie verslininkai skundėsi pasigendantys aiškių argumentų iš Vyriausybės dėl draudimų pratęsimo.
Protestas^InstantVerslininkai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.