Testus norėję pasidaryti švietimo darbuotojai šaltyje praleido ir po kelias valandas, nes į vieną laiko juostą per klaidą buvo užregistruota per daug žmonių.
Į naujienų portalą lrytas.lt kreipėsi skaitytojas Eduardas, kuris ketvirtadienio popietę koronaviruso testui atvežė mokykloje dirbančią savo motiną. Jis tikina, kad prie mobiliojo patikros punkto išvydo didžiulę pedagogų eilę, kurie, pasak jo, savo testo laukė akivaizdžiai per ilgai.
„Labai daug žmonių. Užsirašė žmonės 16 valandą, o priėmė tik po pusantros ar dviejų valandų. Reikėjo stovėti šaltyje, o nei tualeto, nei arbatos – nieko nėra. Atvažiavę žmonės su autobusais, stovi didžiulėje eilėje ir visi priimami ne tuo laiku, kada užsirašė. Tai čia nenormalu“, – situaciją nupasakojo vyras.
Šaltyje laukė dvi valandas
Pasak Eduardo, dalis pedagogų į koronaviruso patikros punktą atsivežė ir savo vaikus. Pats Eduardas tikino su mama eilėje pralaukęs apie dvi valandas, nors moteris testui buvo užregistruota gerokai anksčiau.
Kaip pasakoja liudininkas, prie patikros punkto išsirikiavę švietimo darbuotojai neslėpė pasipiktinimo, tačiau Eduardas pastebi, kad saugaus atstumo eilėje laikomasi taip pat nebuvo.
„Niekas nesilaikė nei metro, nei dviejų metrų, visi šokinėjo nuo to šalčio, šnekėjosi. Niekas po vieną nestovėjo – tai po du, tai po tris žmones“, – portalui lrytas.lt pasakojo vyras.
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis patvirtino, kad tokių nesklandumų ketvirtadienį iš tiesų kilo. Jis teigia, kad problema jau išspręsta ir pedagogai vėl gali testuotis nustatytu laiku.
„Situacija tikrai žinoma ir apgailestaujame dėl jos. Tiesiog įvyko tam tikrų planavimo klaidų dėl greitųjų testų ir buvo priskirta daugiau žmonių į vieną laiko juostą, negu spėjo realiai aptarnauti. Bet šiandien tos problemos išspręstos ir pedagogų testavimas vyksta sklandžiai“, – sakė P.Poderskis.
Rekomenduos testuotis
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) penktadienį patikslino vakcinavimo ir testavimo tvarką, ir pažymėjo, kad testavimas nebus privalomas. Kiek anksčiau buvo skelbta, kad, atsisakius skiepytis, pedagogai privalės reguliariai testuotis, o atsisakius darbdavys turės teisę neleisti pedagogui dirbti.
„Vakcinacija yra labai svarbi COVID-19 ligos valdymo priemonė. Tačiau ši priemonė negali veikti viena, svarbūs ir kiti elementai, tokie kaip kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis, patalpų vėdinimas, rankų higiena ir kt. Viena iš svarbių priemonių yra ir profilaktinis testavimas, kuris gali reikšmingai prisidėti prie koronaviruso ligos plitimo valdymo.
Siekiant grįžti prie kontaktinio mokymo, nuo sausio 29 d. Operacijų vadovo sprendimu profilaktinis tyrimas atliekamas švietimo įstaigų ir kitų švietimo teikėjų darbuotojams, turintiems tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais. Pagal Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą profilaktinis testavimas nėra privalomas“, – teigė ŠMSM atstovai.
Jei mokytojas atsisakys skiepytis, bet norės testuotis, testavimas jam bus nemokamas. Vis tik, pasak ŠMSM, tikimasi, kad didžioji dalis pedagogų skiepysis noriai.