„Planuojame didesnį intensyvumą tose Lietuvos savivaldybėse, kuriose sergamumo rodikliai yra ženkliai aukštesni už visos Lietuvos vidurkį. Tai yra tokios savivaldybės, kaip Visagino savivaldybė ar kitos savivaldybės, kurios dislokuojasi Utenos ir Panevėžio apskrityse.
Mes matome, kad įprastų sugriežtintų karantino sąlygų ten jau mažoka ir reikalingi dar didesni mūsų pajėgumai, kad būtų užtikrintas didesnis karantino sąlygų laikymosi kontrolės intensyvumas“, – informavo R.Požėla.
Policijos generalinio komisaro teigimu, pastarąją savaitę pareigūnams teko apgręžti kur kas mažiau automobilių, ketinusių savivaldybių ribas kirsti be svarios priežasties, taip pat buvo surašyta ir mažiau protokolų dėl karantino sąlygų pažeidimų.
Savaitgalį patikros postuose iš viso apgręžti 963 automobiliai. Iš viso praėjusią savaitę policija apgręžė per 1,6 tūkst. automobilių, tačiau darbo dienomis tikrinimas buvo ne toks intensyvus dėl sudėtingų oro sąlygų. Dėl judėjimo tarp savivaldybių apribojimo pažeidimų per visą savaitę nubausti 126 žmonės, savaitgalį – 51.
Praėjusią savaitę 1170 žmonių sulaukė administracinio nusižengimo protokolo dėl karantino reikalavimų pažeidimų, 393 iš jų – savaitgalį. Daugiausiai pažeidimų fiksuota dėl daugiau nei vieno šeimos ūkio kontaktų ir būriavimosi, skelbia BNS.
A.Bilotaitė: judėjimo ribojimai išliks
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį tvirtino, kad kalbėti apie judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimus bus galima tuomet, kai sergamumo rodiklis Lietuvoje bus mažesnis nei 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų atvejų procentas bus mažesnis, nei 10.
Šiuo metu Lietuvoje per pastarąsias dvi savaites fiksuojamas susirgimų rodiklis siekia 443,1. „Tada galėsime svarstyti galimybę atlaisvinti judėjimą tarp žiedinių ir miestų savivaldybių“, – aiškino ministrė.
Jei sergamumo rodiklis bus mažesnis nei 150 atvejų, per dvi savaites fiksuojamų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų dalis bus ne didesnė nei 5 proc., VESK siūlys Vyriausybei judėjimo ribojimus tarp savivaldybių taikyti tik savaitgaliais ir švenčių dienomis.
Trečias etapas – jei Lietuvoje susirgimų rodiklis bus ne didesnis nei 100, o teigiamų testų dalis ne didesnė nei 4 proc. Tuomet, pasak A.Bilotaitės, būtų galima svarstyti judėjimo ribojimų tarp savivaldybių atšaukimą, išskyrus šiuos rodiklius viršijančias savivaldybes.