Tokį sprendimą priėmė Generalinė prokuratūra, susipažinusi su politiko, partijos „Jaunoji Lietuva“ lyderio Stanislovo Buškevičiaus skundu, kuriame jis suabejojo, ar S.Skvernelio ir A.Verygos veiksmai siekiant suvaldyti koronaviruso pandemiją nebuvo nusikalstami.
„Prašau Jūsų pradėti ikiteisminį tyrimą, siekiant nustatyti, ar valstybės politikai prieš tai užėmę vienas iš svarbiausių valstybėje pareigų, skirtų inter alia užtikrinti žmonių sveikatą – S.Skvernelis ir A.Veryga – savo darbą suvaldant COVID-19 pandemiją Lietuvoje atliko aplaidžiai, ar nepiktnaudžiavo jiems suteiktais įgaliojimais neefektyviai naudodami valstybės biudžeto ir iš Europos sąjungos centrinio banko skolintas lėšas, ar nekoordinuodami ir nekontroliuodami pavaldžių įstaigų, neužtikrindami pagalbos savivaldybėms nesiekė pakirsti žmonių pasitikėjimą valdžios institucijomis ir nusivilti Lietuva“, – savo skunde teisėsaugininkų prašo S.Buškevičius.
Skundą Generalinei prokuratūrai politikas įteikė šių metų sausio 3 dieną, tačiau jau po poros dienų gavo atsakymą, kad jo skundo prokuratūra nenagrinės. S.Buškevičius tokį nutarimą apskundė naujai generalinei prokurorei Nidai Grunskienei, kuri į jį pažiūrėjo rimčiau.
„Pavedu STT nagrinėti S.Buškevičiaus skundą priimant dėl jo procesinį sprendimą vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksu“, – teigiama Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro Martyno Jovaišos pasirašytame atsakyme, kurį antradienį gavo S.Buškevičius.
Partijos „Jaunoji Lietuva“ pirmininkas mano, kad S.Skvernelio Vyriausybė ir tuometinis operacijų vadovas A.Veryga nesiėmė veiksmingų priemonių, kad būtų sumažintas užsikrėtimų koronavirusu skaičius bei nekontroliavo jiems pavaldžių įstaigų, kad šios laiku ir už rinkos kainą pirktų kai COVID-19, bet nekontroliavo pavaldžių įstaigų, kad šios laiku ir už rinkos kainą užsakytų ir nupirktų antikūnų testų.
Pasak S.Buškevičiaus, 2020 metų rudenį, prasidėjus antrai koroviruso bangai, S.Skvernelis ir A.Veryga laiku neįvedė karantino, nepasirūpino savalaikiu vakcinos nuo COVID-19 pirkimu, tačiau, pažeisdami teisės aktų reikalavimus, apsidovanojo vardiniais ginklais už „įsivaizduojamus nuopelnus“ suvaldant pandemiją.
„Visą 2020 metų rusėjo – gruodžio laikotarpį buvęs operacijų vadovas A.Veryga tik imitavo darbą suvaldant pandemiją, nors politinei Sveikatos apsaugos ministerijos ir jam pataikaujančių sveikatos priežiūros valdininkų komandai paskyrė milžiniškus priedus ir priemokas už „darbą ekstremaliomis sąlygomis“.
Dėl savalaikiai neatliktų darbų, dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiksmų koordinavimo stokos, Lietuvoje, palyginus su kitomis ES šalimis, šuoliais didėjo užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius, padaugėjo mirčių nuo šios infekcijos, nes sveikatos apsaugos įstaigos nebepajėgė suteikti tinkamų ir kokybiškų paslaugų tokiam dideliam pacientų skaičiui“, – kaltinimus S.Skverneliui ir A.Verygai skunde žeria S.Buškevičius.