Po savaitgalio žiemos pramogų – naujas policijos ribojimų planas, A. Bilotaitė pasiuntė žinią dėl karantino

2021 m. sausio 11 d. 12:41
Papildyta
Nors koronaviruso rodikliai pagaliau pradėjo rodyti pozityvius ženklus, būtina išlaikyti dabar taikomus karantino ribojimus, kad susirgimai vėl staigiai nešoktų į viršų, kaip jau vyksta kitose valstybėse, – tokia žinia po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio pasidalijo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Daugiau nuotraukų (26)
„Apibendrinant šiandienos mūsų posėdį, norėčiau pasakyti, kad Lietuva vis dar išlieka Europoje tarp pirmaujančių šalių, pagal užsikrėtusių COVID-19 virusu asmenų skaičių. Antras dalykas, kuris yra pozityvus, kad pandeminė kreivė pradėjo keistis į gerą pusę ir savaitinis užsikrėtusių žmonių skaičius jau mažėja.
Prie dabartinių priemonių kritimas yra minus 20 proc. Kalbant apie gyventojų mobilumą, jis yra tikrai mažesnis, nei gruodžio mėnesį, bet didesnis nei pavasarį karantino metu“, – informavo ministrė.
Jos teigimu, policijos pateikti duomenys rodo, kad gyventojų mobilumas šiuo metu yra minus 79 procentai. Tiesa, A.Bilotaitė pažymėjo, kad kol kas vis dar būtina išlaikyti esamus karantino suvaržymus. Juos peržiūrėti Vyriausybė rinksis sausio 17 dieną.
„Galima teigti, kad mes einame tikrai teisingu keliu ir būtina išlaikyti dabartinius ribojimus, nes tokie pavyzdžiai, kurie yra Čekijoje ir Airijoje, kur tikrai pagerėjus situacijai buvo nuspręsta atlaisvinti (ribojimus), parodė, jog po tų sprendimų epideminė kreivė ten šovė į viršų“, – tvirtino ji.
Iš viso praėjusią savaitę karantino taisyklių laikymąsi prižiūrėjo ir prie to dirbo apie du tūkstančiai policijos pareigūnų ir partnerių. Į kitas savivaldybes nepraleista apie 4 tūkst. automobilių, išrašyta apie 1,2 tūkst. protokolų. Daugiausia jų išrašyta dėl karantino pažeidimų, pavyzdžiui, būriavimosi.
R.Požėla: tapome kalnų ir kalnelių policija
Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla patikino, kad policijos pareigūnai išmoko šventinio laikotarpio pamokas ir darbus organizavo išsaugodami netikėtumo faktorių. Mobilūs patikros postai atsidurdavo ten, kur apie juos nebūdavo iš anksto pranešama.
„Manau, kad šita taktika pasiteisina, o šalia to veikia aktyvus kontrolės mechanizmas. Mažesniais pajėgumais, bet kitaip organizavus darbą mes galime pasiekti geresnį rezultatą. Efektyviai veikia draudimas judėti tarp savivaldybių. (...)
Savaitgalį buvo pakankamai tušti Lietuvos kurortai, kurortinės vietos. Pats savaitgalį pravažiavau pro Trakus, Kernavę, tikrai pamačiau, kad žmonių sambūrių nėra. Ko nepasakysi apie tai, kas šį savaitgalį vyko didžiuosiuose Lietuvos miestuose“, – kalbėjo R.Požėla.
Policijos generalinis komisaras aiškino, kad didžiuosiuose miestuose silpnąja grandimi tampa žmonių judėjimas pačioje savivaldybėje, siekiant pasimėgauti žiemos teikiamais malonumais.
„Asmenys ne visai atsakingai mėgaujasi žiemos teikiamais malonumais, ir, kažkuria prasme, savaitgalį tapome kalnų ir kalnelių policija. Tikrai daug turėjome reikalų, daug turėjome darbo.
Tačiau vėlgi, šioje vietoje atsidūrėme prie savotiško kūjo ir priekalo, kad iš vienos pusės buvome kaltinami, jog nepakankamai ryžtingai elgiamės, kad neišvaikome žmonių, nerašome protokolų. Iš kitos pusės kritika pasigirdo, kad apskritai ką mes ten veikiame“, – žmonių požiūriu stebėjosi jis.
Anot R.Požėlos, kalbos, kad vaikams koronavirusas nėra pavojingas ir lauke čiuožinėjant nuo kalniuko rogutėmis negalima juo užsikrėsti, tik įrodo, jog reikia dar daugiau kalbėti su visuomene ir aiškinti jai esančias grėsmes. 
Ruošia priemones prieš susibūrimus prie kalniukų
Policijos generalinis komisaras perspėjo, kad kitą savaitgalį policijos taikiniu taps būtent viešos susibūrimo vietos prie kalniukų ir kitų traukos objektų.
„Ruošiamės kitam savaitgaliui ir manome, kad žiema, pagal prognozes, nepasitrauks ir tos pačios grėsmės ir iššūkiai niekur nedings. Galbūt šiuo atveju mūsų sąjungininkas bus šaltis. Čia gal kažkuria prasme juokauju. Bet planuojame kitas, galbūt labiau efektyvias priemones vykdant asmenų ribojimą patekti prie vienų ar kitų objektų.
Pagrindinė problema, kad žmonės į tas pačias vietas patenka vienu metu ir jų tiesiog daug atsiranda. Bandysime policinėmis priemonėmis šią situaciją kitam savaitgaliui dar efektyviau tvarkyti“, – sakė jis.
Susirgimų skaičius mažėja
Lietuvoje iki sausio 31 dienos galioja įvestas sugriežtintas karantino režimas. Jo metu uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos, apribotas žmonių judėjimas ir susibūrimai.
Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 775 nauji COVID-19 atvejai, mirė 32 žmonės, pasveiko – 133 asmenys. Iš viso Lietuvoje registruoti 160 tūkst. 446 šios infekcinės ligos atvejai, 92 tūkst. 608 žmonės pasveiko, 64 tūkst. 642 – tebeserga.
Nuo koronaviruso iš viso mirė 2232 asmenys.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.