Visi kviečiami prisiminti ir paminėti prieš trisdešimt metų iškovotą mūsų laisvės pergalę. Sausio 13-ąją, 8.00 valandą ryto, kartu dešimčiai minučių languose uždegti vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes.
1991 metų sausį vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją ir mėginimą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.
„Uždegdami žvakutes senu lietuvišku papročiu pagerbiame žuvusius Lietuvos didvyrius ir patvirtiname, kad jų aukos niekada nepamiršime. Tačiau Sausio 13-oji lygiai taip pat yra ir Lietuvos piliečių pergalės prieš brutalią okupantų jėgą diena. Todėl šios žvakės mūsų languose – lyg mažos liepsnelės nuo laužų, degusių Vilniaus gatvėse 1991 sausį, simbolizuoja visų mūsų pažadą ir toliau nepailstamai ginti šalies laisvę“, – kviečia prie pilietinės iniciatyvos prisijungti jos globėjas šalies vadovas G.Nausėda.
1991 metų Lietuvos piliečių pergalė prieš agresorių yra iškiliausias įvykis mūsų šalies naujausių laikų istorijoje – tai buvo esminis lūžio taškas nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje, nulėmęs ne tik mūsų šalies ateitį bet ir esminius tarptautinius geopolitinius procesus. Tomis dienomis iš esmės sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, iš esmės sprendėsi Europos ateitis. Ir mes galime didžiuotis šia pergale.
Tai buvo Tautos pergalė. O Tauta – tai ne tik žmonės, gyvenę tuo istoriniu momentu, bet ir ankstesnės kartos, padėjusios laisvės siekio pamatus – nepriklausomybės kovų savanoriai, pokario partizanai ir rezistentai – tai ir šiandieninė karta, užaugusi nepriklausomoje Lietuvoje, tai ir jų vaikai, kurie gyvens ir kurs ateities Lietuvoje. Žvakutė simbolizuoja šviesą, teisingumą, atmintį ir laisvės gynėjų laužus.
Pilietiškumo iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ organizuojama nuo 2008 metų. Kasmet šią iniciatyvą palaikančių švietimo įstaigų ir kitų institucijų daugėja.
Iniciatyvą aktyviai palaiko ne tik švietimo įstaigos, bet ir valstybės institucijos: Prezidentas, Seimas, Vyriausybė, ministerijos, Lietuvos Respublikos ambasados užsienyje, muziejai, bibliotekos, ligoninės, policijos komisariatai, pasienio užkardos, įstaigos, organizacijos ir Lietuvos piliečiai. Pernai iniciatyvą palaikė daugiau kaip 1500 švietimo įstaigų ir kitų institucijų.