Kaip antradienį vykusiame tarybos posėdyje sakė Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas, sprendimas prie pradinio plano perimti Vytauto parko teritoriją taip pat pridėti kitą čia esančią kultūros vertybę priimtas apsvarsčius klausimą komitetuose ir pasitarus su kitais savivaldybės padaliniais.
„Siūloma dar prie parko prijungti sovietmečiu jam jau priklausiusią teritoriją, kuri vėliau buvo atjungta. (...) Nes istoriškai šios dvi teritorijos nebuvo kažkaip atsietos, tarpukariu statant, kai reikėjo kažkur įkurdinti Vokietijos rezidencijos pastatą, buvo atriektas gabalas žemės nuo Vytauto parko ir išnuomotas“, – posėdyje tarybos nariams pasakojo S. Rimas.
„Šiaip logiška būtų, kad ta teritorija būtų vientisa – ji turi tą patį adresą“, – pridūrė jis.
Opozicinės konservatorių frakcijos narė Jurgita Kupčinskienė pastebėjo, kad nerimą kelia tai, jog savivaldybė neįvardija, kokiu tikslu perimama ši miesto centre, Žaliakalnyje, esanti teritorija, o jos frakcijos kolega Vygantas Gudenas teiravosi, kiek tam reikės numatyti lėšų.
Pasak S. Rimo, lėšų poreikis sprendime nėra įvardintas. Kauno vicemeras Andrius Palionis atkreipė dėmesį, kad procedūra yra gana ilga ir jai pradėti lėšos nėra reikalingos – pirmiausia turi būti parengtas detalusis planas ir prieita prie išpirkimo klausimų.
Kauno taryba antradienį pritarė tiek projekto papildymui, tiek bendram projektui.
Siekį perimti kompleksą savivaldybė motyvuoja tuo, kad šiuo metu jis dėl skirtingų valdytojų interesų visapusiškai nefunkcionuoja, nyksta jo vertingosios savybės.
Parko kompleksą sudaro iš viso keturi objektai: parkas, paviljonas, transformatorinė ir kasos pastatas. Didžioji dalis teritorijos yra valstybinės reikšmės miškas. Šiuo metu jo teritorijoje yra suformuoti du komercinės paskirties sklypai.
Vytauto parkas yra įsikūręs Žaliakalnio mikrorajone, šalia Ąžuolyno. Nuo jo atsiveria centrinės Kauno dalies panorama.
Iki 2019 metų čia veikė atrakcionai. Jie, Kauno apskrities viešosios bibliotekos duomenimis, pastatyti 1964 metais: įrengtas apžvalgos ratas, sūpynės. 1970 metais pastatyta lauko estrada.
Parke esantys pastatai devintajame dešimtmetyje buvo privatizuoti, dauguma jų – apleisti.
2019 metais atrakcionai savivaldybės reikalavimu išmontuoti, nes neteisėtai stovėjo ant valstybinės žemės, be to, buvo nerimaujama dėl jų prastos būklės ir nepakankamo saugumo.
Savivaldybė pabrėžė, kad teritorija, kur įsikūręs parkas, priskiriama valstybinei miško žemei, todėl jos perimti ar išnuomoti savivaldybė negali.
Parko istorija siekia 1871 metus, kai čia buvo įkurtas pramogoms ir pasivaikščiojimams skirtas parkas.
Kaip skelbia Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras, medinė Vokietijos konsulo rezidencijos pastato vila pastatyta 1923 metais Vokietijos konsului.
Tyrimų centro duomenimis, tai vienintelė Kauno vila, priskirtina retrospektyvizmo krypčiai.
Objektai, kuriuos siekiama perimti, įsikūrę Perkūno al. 4 esančioje teritorijoje.
Nekilnojamojo turto registro duomenimis, Perkūno al. 4A žemės sklypą valdo valstybė, o sklype esantį pastatą – įmonė „Osterodė“, nuomojanti žemės sklypą. Perkūno al. 4B esantį žemės sklypą valdo „Imtilex valda“, pastatą Perkūno al. 4C – „Biuro sprendimai“. Adresu Perkūno al. 4 esančius pastatus valdo įmonė „Zacyšiaus dvaras“ ir fiziniai asmenys.