Tam bus įrengti penki specialūs patikros postai, portalui lrytas.lt tvirtino Klaipėdos apskrities VPK atstovė Andromeda Grauslienė.
„Jau nuo rytojaus Palangoje turėsime penkis patikros postus. Karantinas įsigalioja rytoj, todėl nuo rytojaus ir startuosime. Kiek reikės pareigūnų, žiūrėsime pagal poreikį. Bet kiek tik reikės žmonių, tiek tikrai rasime, ne tik iš Palangos, bet iš visos apskrities“, – portalui lrytas.lt situaciją komentavo ji.
Tikrinimai anksčiau prasidės ir Klaipėdoje. Prie dalies įvažiavimų į miestą jau statomi eismą draudžiantys ženklai, o įvažiuoti ir išvažiuoti iš miesto, esant būtinybei, rekomenduojama per Liepojos g. (Kalotės kryptis), Girulius, Pajūrio g. (Tauralaukis), Liepų g., Tilžės g. ir Vilniaus plentą.
Šiose vietose numatomi ir policijos postai. Nors juose nuolat budima nebus, kertantys savivaldybių ribas, gali būti patikrinti bet kuriuo metu – kontrolė bus vykdoma mobiliu principu.
Anot Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, kituose įvažiavimuose statomi eismą draudžiantys ženklai, šiais keliais naudotis galės tik specialiosios tarnybos. Esant būtinybei, kai kurie įvažiavimai gali būti užtverti ir techninėmis priemonėmis.
Esant būtinybei įvažiavimas į Klaipėdą leidžiamas:
– per Liepojos g. (Kalotės kryptis, postas ties Medelyno g. – Šilojų g. sankryža)
– per Girulius
– per Pajūrio g. (Tauralaukis)
– per Liepų g.
– per Tilžės g.
– per Vilniaus plentą.
– per Rimkus (postas ties Rimkų g. – Lanko g. sankryža)
Įvažiavimas draudžiamas:
– Į Kairių gatvę iš žvyruotų keliukų
– Klemiškės gatve nuo Palangos plento
– Iš Žaliojo slėnio į Vėjo g. (Tauralaukis)
– Per LEZ teritorijoje esančią Švepelių g., vedančią į Rimkų g.
Policija pagal esamą situaciją gali koreguoti laikinų ženklų išdėstymą.
Pasisakė ir Palangos miesto meras
Informacija, kad gyventojų judėjimo kontrolė prasideda nuo gruodžio 16 d. ir iš viso Lietuvoje bus įrengta 250 kontrolės postų, o judėjimo kontrolei užtikrinti bus pasitelkta apie 1 500 policijos pareigūnų, dalijasi ir Klaipėdos apskrities policija.
Savo ruožtu Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus viešai kreipėsi ir į apgyvendinimo paslaugų teikėjus.
„Vyriausybei apsisprendus griežtinti karantino sąlygas bei apriboti gyventojų judėjimą tarp savivaldybių be būtinų ir objektyvių priežasčių, jau šiandien pasigirsta kai kurių apgyvendinimo paslaugas teikiančių gyventojų bei verslininkų pasvarstymų, neva užsisakiusieji nakvynę viešbutyje ar privačiame apgyvendinimo sektoriuje turėtų ieškoti būdų, kaip „prasmukti“ į Palangą.
Motyvuojama tuo, kad apgyvendinimo paslaugų teikimas iš esmės neuždraustas – viešbučiai ir privatus apgyvendinimo sektorius svečius priims. Gerbiami apgyvendinimo paslaugų teikėjai, kreipiuosi į jus, tikėdamasis kiekvieno iš jūsų sąmoningumo.
Suprantu, kad ekonominė situacija yra nelengva, ir nežinia dėl karantino trukmės bei ribojimų griežtumo kelia nerimą“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė jis.
Anot Š.Vaitkaus, pagunda vilioti svečius į savo apgyvendinimo įstaigas yra didelė – juk artėja gražiausios metų šventės, o kartu ir ilgasis savaitgalis, tad norinčiųjų šv. Kalėdas ar Naujuosius metus sutikti pajūryje yra išties nemažai.
„Vis dėlto raginu būti sąmoningus – vardan vieno kito papildomo euro nerizikuokite nei savo, nei savo artimųjų sveikata ir gyvybe. Epidemiologinė situacija šalyje yra labai grėsminga. Kasdien tenka skaičiuoti ne tik susirgusius COVID-19, bet ir mirusius nuo šios infekcijos. Ir deja šie bauginantys skaičiai kasdien vis labiau auga.
Pabandyti apeiti draudimus, apgauti įvažiavimą į savivaldybes kontroliuojančius pareigūnus gal ir įmanoma, tačiau ar verta apgaudinėti pačius save? Ar uždarbis, gautas už suteiktą apgyvendinimo paslaugą, atpirks mūsų artimųjų sveikatą ar net gyvybę?
Juk plačiai atverdami duris svečiams, kartu atveriame duris grėsmei užkrėsti savo šeimos narius bei mus pačius“, – rašė meras.
Visoje Lietuvoje bus įrengta 250 kontrolės postų
Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla antradienį pranešė, kad iš viso Lietuvoje bus įrengta apie 250 kontrolės postų, judėjimo kontrolei užtikrinti bus pasitelkta apie 1 500 policijos pareigūnų.
Policija organizuos stacionarius kontrolės postus visų šalies savivaldybių centrų prieigose, kuriuose bus kontroliuojamos įvažiuojančios į miestus transporto priemonės. Dalis įvažiavimų bus užtverta techninėmis priemonėmis, bus įrengiamos stebėjimo kameros ar statomi draudžiamieji ženklai.
Kiekviename poste dirbs mažiausiai du pareigūnai, didelio eismo intensyvumo postuose bus pasitelkiami viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, pasieniečiai, policijos rėmėjai, šauliai, taip pat karo policija.
Judėjimo kontrolė visoje Lietuvoje vyks nuo gruodžio 18 d. 13 val. iki gruodžio 20 d. 21 val., nuo gruodžio 23 d. 13 val. iki 27 d. 21 val., taip pat nuo gruodžio 31 d. 13 val. iki sausio 3 d. 21 val.
Artėjantį savaitgalį budės 670 policijos ekipažų, dar 250 ekipažų – kontrolės postuose, taigi visoje Lietuvoje savaitgalį patruliuos 920 ekipažų. Paprastomis, ne švenčių, dienomis budės 750 ekipažų. Judėjimo kontrolei tarp savivaldybių vykdyti papildomai dirbs dar 60 policijos ekipažų, kurie tikrins judėjimo teisėtumą.
Preliminariai skaičiuojama, kad judėjimo ribojimų kontrolei užtikrinti prireiks apie 1 700 000 eurų.