I. Šimonytė sureagavo į griežtą S. Skvernelio atsaką jai ir užsiminė apie papildomus ribojimus
Indrė Naureckaitė
2020-12-09 15:15Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį atsakė į kadenciją baigiančio laikinojo premjero Sauliaus Skvernelio kritiką, kad ši, prašiusi griežtinti karantino ribojimus, nepateikė jokio konkretaus pasiūlymo.
Tuo pačiu I.Šimonytė užsiminė, kad taškiniai apribojimai nebeveikia, todėl, jei būtų poreikis, naujoji Vyriausybė, gavusi įgaliojimus, dėl „platesnių apribojimų“ galėtų nuspręsti sušaukus neeilinį posėdį šeštadienį.
Seimas penktadienį planuoja patvirtinti I.Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės programą – šiame posėdyje turėtų prisiekti naujos Vyriausybės nariai.
Reakcija nenustebino
I.Šimonytė trečiadienį laikinojo premjero S.Skvernelio prašė kuo skubiau priimti karantino sąlygas griežtinančius sprendimus, tačiau šis atrėžė, kad politikė rengia viešųjų ryšių akciją.
Vėliau I.Šimonytė teigė, kad tokia S.Skvernelio reakicija jos nenustebino.
„Šios dienos statistika yra pakankamai gąsdinanti, nors ji gąsdinanti buvo ir iki tol. Šiandien yra Vyriausybės posėdis, ir Vyriausybė turi dar bent kelias dienas darbo, kadangi kol nebus patvirtinta programa, nauja Vyriausybė neturės įgaliojimų ir negalės priimti sprendimų.
Aš nuoširdžiai kreipiausi į laikinai pareigas einantį premjerą, kad tie sprendimai, kurie gali būti priimti, būtų priimti dabar, ir išreiškiau pasirengimą paremti dar nueinančios Vyriausybės sprendimus, jei tokie būtų priimti. Tokia buvo mano intencija, o išėjo, kaip išėjo“, – kalbėjo I.Šimonytė.
„Premjeras puikiai žino, kad ne mano prerogatyva ir ne mano atsakomybė yra jam pateikti pasiūlymus – tų pasiūlymų yra pateikę ekspertai, ir ne vieną. Paskutinį kartą tai buvo sekmadienį. Jau nuo sekmadienio padėtis yra stipriai pasikeitusi, todėl reikia kalbėtis su jais šiandien, ką jie rekomenduotų daryti pagal šiandieninę situaciją“, – kalbėjo I.Šimonytė.
Anot jos, S.Skvernelio reakcija į jos kreipimąsi nenustebino, tačiau I.Šimonytė pripažino, jog tikėjosi kitokios.
Anot I.Šimonytės, ekspertai jau sekmadienį siūlė priemonių ir dėl darbo, ir dėl judėjimo, ir dėl šeimų bendravimo, tačiau į tas priemones nebuvo atsižvelgta.
„Buvo automobilių skaičius sureguliuotas aikštelėse, tačiau tai atrodo gana keistai, nes žmonės to turbūt nesuprato kaip signalo mažiau būriuotis parduotuvėse, o suprato kaip pasiūlymą automobilius statyti kur nors aplinkiniuose kiemuose, ir toliau eiti į prekybos centrus.
Turbūt taip pat reikėjo ir griežtesnių rekomendacijų dėl darbo dideliuose kolektyvuose, dėl pamainų keitimosi ar panašių dalykų, kurie taip pat yra svarbūs. Tačiau tai pirmiausia yra ekspertų prerogatyva“, – sakė I.Šimonytė.
Platūs apribojimai
I.Šimonytės teigimu, geriausiai būtų, jeigu galėtume priimti tokius sprendimus, kurie būtų taiklūs ir ribotų tai, kas turi būti ribojama, tačiau šiuo metu taškiniai apribojimai jau nebegalimi, kadangi nebežinome, kur yra tie taškai, kurių atžvilgiu apribojimus reikėtų nustatyti.
„Kai dauguma naujų užsikrėtimo atvejų pažymėti varnele „Nežinoma, iš kur atėjo“, tai labai sunku tas taiklias priemones nustatyti, nes mes nežinome šaltinių ar židinių, per kuriuos tas užkratas ateina.
Kadangi skaičiai yra dideli ir pakankamai gąsdinantys, tokioje situacijoje galimai vieninteliai sprendimai, kurie gali suveikti, yra tokie platūs apribojimai, kokie tik gali būti taikomi“, – kalbėjo I.Šimonytė.
Paskirtoji premjerė pranešė ir apie naujų ekspertų tarybos sudarymą, planuojamą tik Vyriausybei gavus įgaliojimus – anot I.Šimonytės, dalis ekspertų jau dirba prezidento suburtoje grupėje, tačiau bus ir gydymo įstaigų vadovų, verslo ir profesinių sąjungų atstovų.
Po komentarų žiniasklaidai, I.Šimonytė išskubėjo į susitikimą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariais.
Paskirtoji premjerė I.Šimonytė trečiadienį kadenciją baigiančio laikinojo premjero S.Skvernelio prašė kuo skubiau priimti karantino sąlygas griežtinančius sprendimus. Savo ruožtu šis atrėžė, kad I.Šimonytės kreipimesi nemato nė vieno konkretaus siūlymo, ką dar reikia padaryti, jog būtų galima kontroliuoti situaciją.
„Kadangi jau pradėjome bendrauti politiniais pareiškimais, tai išties vertinu paskirtos ministrės pirmininkės kreipimąsi, bet, deja, nei vieno konkretaus siūlymo, ką dar reikia padaryti, kad būtų galima situaciją kontroliuoti ir valdyti“, – kalbėjo S.Skvernelis.