„Pagrindinis tikslas yra kuo greičiau, įmanomu greitumu, pabaigti visą šį etapą, tačiau kartu prezidentas skiria labai daug dėmesio įsigilinti ir pabendrauti su visais kandidatais apie jų prioritetus ir jų veiklą. Pabaigęs šį etapą jis, be abejo, priims sprendimus“, – LRT radijui teigė S. Krėpšta.
„Vyriausybė tikrai neturėtų būti tvirtinama konvejeriu ar siekiant tam tikrų greičio rekordų. Tai būtų neatsakinga“, – į viešai išsakomą apžvalgininkų kritiką Prezidentūrai reaguodamas pažymėjo jis.
S. Krėpštos teigimu, lyginant su ankstesnių prezidentų vykdyta praktika, negalima sakyti, kad G. Nausėda uždelsė.
„Ankstesni prezidentai ministrų kabinetus du kartus tvirtino gruodžio 7 d., vieną kartą – gruodžio 4 d. Šiandien yra gruodžio 3ioji, ir šiandien prezidentas baigia visus susitikimus“, – pažymėjo patarėjas.
„Vienas aspektas, dėl kurio ministrų tvirtinimo procesas šiuo atveju skiriasi nuo ankstesnių kadencijų, yra tas, kad pirminis ministrų sąrašas buvo paviešintas visuomenei gana anksti. Tai yra geras dalykas, nes visuomenė turėjo daugiau laiko susipažinti su kandidatais, jų stipriosiomis ir silpnosiomis pusėmis. Kita vertus, be premjerės, tik vienas iš kandidatų turi darbo Vyriausybėje patirties ir kai kurie kandidatai nebuvo labai gerai žinomi“, – aiškino S. Krėpšta.
Galiausiai S. Krėpšta leido suprasti, kad vargu ar prezidentas persigalvos dėl kandidatų, kurie jam susitikimų metu pasirodė netinkami eiti ministrų pareigas.
„Prezidentas jau yra įvardinęs, kad dalis kandidatų, prezidento nuomone, nėra tinkami eiti šias pareigas. Tą jis yra įvardinęs ir viešai“, – sakė patarėjas, paklaustas, kokia tikimybė, kad G. Nausėda patvirtins visą I. Šimonytės pateiktą kandidatų sąrašą.