S.Skvernelio teigimu, prekybos centrų darbo laiko ribojimas savaitgaliais nebuvo svarstomas išgirdus ekspertų pastebėjimus, kad tokiu būdu didesni žmonių srautai galėtų susidaryti darbo dienomis.
Pirmųjų vakcinų tikisi iki Kalėdų
Laikinai pareigas einantis premjeras S.Skvernelis trečiadienį išreiškė viltį, kad pirmoji vakcina nuo COVID-19 turėtų pasiekti Lietuvą iki gruodžio pabaigos.
„Kai pirma partija vienos ar kitos vakcinos pasieks Lietuvą, tikimės, kad tai bus, kaip ir Europos Komisija žada, iki Kalėdų, galbūt gruodžio pabaigos, visos valstybės narės gaus vienu metu, Lietuva taip pat“, – vylėsi jis.
S.Skvernelis patvirtino, kad maksimali suma už vakcinas gali siekti 125 mln. eurų, bet galimybė atsiskaityti, anot jo, būtų numatyta per kelerius metus. Tačiau tiksli suma, anot premjero, bus žinoma tik gavus vakcinas.
„Ir tą sumą reikės dengti iš skolintų lėšų, tai numato teisės aktai. Tais atvejais, kai išlaidos nėra žinomos, kurios bus reikalingos, yra panaudojamos skolintos lėšos, ir tada bus padaryta, kitokio varianto tiesiog nėra“, – teigė premjeras.
Ministrų kabinetas yra nusprendęs, kad Lietuva su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis dalyvaus įsigyjant visas kuriamas COVID-19 vakcinas, dėl kurių derasi Europos Komisija, o perteklius, jeigu toks atsirastų, būtų parduodamas Rytų partnerystės šalims.
Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atsakymus, kada vakcinos sulauks paprasti šalies gyventojai, žada artimiausiu metu: „Viskas priklausys nuo kiekio, kiek vakcinos bus patiekta šaliai – ar ji viena bus, ar bus keletas vakcinų vienu metu.“
Sveikatos apsaugos ministerija yra ne kartą minėjusi, kad pirmiausia būtų skiepijami medikai ir rizikos grupei priklausantys asmenys.
Kodėl netrumpina prekybos centrų darbo laiko?
S.Skvernelis taip pat informavo, kad prekybos centrų darbo laiko ribojimas savaitgaliais nebuvo svarstomas išgirdus ekspertų pastabas, kad tokiu būdu didesni žmonių srautai galėtų susidaryti darbo dienomis.
„Darbo laiko trumpinimas nebuvo svarstytas, nes yra įvairios pozicijos iš ekspertų girdimos. Trumpinant darbo laiką, galbūt mes kitomis dienomis sukelsime didesnį antplūdį žmonių, kur situacija bus sunkiai kontroliuojama.
Atsižvelgiant į ekspertų ir Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymus, buvo priimti du sprendimai dėl grupavimosi ribojimo ir tam tikros rekomendacijos prekybos centrams, kad įvairios akcijos, ypatingai prieš šventes, nedarytų dirbtinio žmonių antplūdžio“, – aiškino laikinasis premjeras.
S.Skvernelis neatmeta galimybės grįžti prie visiško nuotolinio ugdymo proceso
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija trečiadienį pranešė, kad mokinių žiemos atostogos, nepaisant koronaviruso situacijos, ankstinamos nebus, taip pat nesiūloma įvesti visuotinio nuotolinio mokymo.
Tiesa, laikinai pareigas einantis premjeras akcentavo, kad prie šio klausimo dar bus grįžtama kitą savaitę, o perėjimas prie visiško nuotolinio mokymo yra galimas variantas.
„Šiandien mes turime dvi nuomones, kalbant apie privalomą nuotolinio mokymo įvedimą visame ugdymo procese, kad nukentėtų ir kokybė, ir moksleiviai, ir tėvams problemos yra didžiulės iškilę. Kita pusė – dėl saugumo užtikrinimo, ir mokytojų balsas yra girdimas.
Dėl to yra Švietimo ministerijos palikti sprendimai, pakankamai racionalūs, kad steigėjai ir bendruomenės pačios spręstų, kokia apimtimi tą nuotolinį ar mišrų mokymą taikyti. Tai yra Švietimo, mokslo ir sporto ministro kompetencija, Vyriausybėje tas klausimas negali būti svarstomas. O COVID komitete mes svarstome.
Pirmadienį, matyt, prie to klausimo grįšime, žiūrėsime, kaip situacija keičiasi. Galimas variantas ir tas atotogų termino kaitaliojimas, prailginimas, galimas variantas ir priešatostoginį laikotarpį pereiti į visišką nuotolinį mokymą. Turime išgirsti švietimo ekspertų ir epidemiologų nuomonę“, – situaciją komentavo S.Skvernelis.
Su visais Vyriausybės priimtais karantino sąlygų pokyčiais plačiau susipažinti galite čia.