Valstiečių bėdos nesibaigia ir po R. Karbauskio išėjimo: pasiekė žinios apie slaptą balsavimą

2020 m. lapkričio 26 d. 10:02
Seimo nario mandato nusprendęs atsisakyti Ramūnas Karbauskis nesulaukė prašymo pasilikti, o pats irgi nepersigalvojo. Tačiau ir be jo likę Seimo valstiečiai toliau bruzda.
Daugiau nuotraukų (24)
R.Karbauskis iš Seimo esą traukiasi protestuodamas prieš valdančiųjų sprendimus, kurie didžiausiai opozicinei frakcijai užkirto kelią pretenduoti į Seimo vicepirmininko bei kitus postus.
Vis dėlto manoma, kad valdžios netekęs milijonierius nebuvo nusiteikęs tūnoti opozicijoje ir ieškojo menkiausios dingsties palikti Seimą. Ženklų, kad R.Karbauskis gali trauktis iš Seimo, buvo jau vasarą, kai jis nusprendė nedalyvauti rinkimuose vienmandatėje apygardoje.
Ištrynė iš duomenų bazės
Paskutinę buvimo Seime dieną, antradienį, R.Karbauskis dar spėjo balsuoti prieš Ingridos Šimonytės kandidatūrą į premjerus.
Tiesa, jau trečiadienį Seimo interneto svetainėje, kur skelbiami visi balsavimai, nebuvo galima pamatyti, kaip šis politikas balsavo, – jo duomenys jau ištrinti, tarsi antradienio posėdyje jo nė nebūtų buvę.
Praėjusį savaitgalį dar buvo girdėti svarstymų, jog R.Karbauskis esą gali persigalvoti. Bet į Vyriausiosios rinkimų komisijos būstinę valstiečių vedlys antradienį žengė užtikrintai.
„Aš žodžiais nesimėtau“, – kartojo R.Karbauskis, kurį Seime turėtų pakeisti praėjusią kadenciją Sveikatos reikalų komitetui vadovavusi Asta Kubilienė.
Kliūtimi vadino save
Apie pasitraukimą iš parlamento R.Karbauskis pranešė, kai valdantieji atmetė valstiečių į Seimo vicepirmininkus siūlytą Aušrinės Norkienės kandidatūrą.
Naujoji dauguma taip pat mėgino apkarpyti iki šiol opozicijai priklausiusias teises vadovauti Seimo Audito komitetui bei Antikorupcijos komisijai. Į vieną šių postų pretendavo Agnė Širinskienė.
R.Karbauskis aiškino, kad jam pasitraukus iš Seimo dabar valstiečių atstovams esą neturėtų būti kliūčių vėl pretenduoti į šias pozicijas. Valstiečių lyderio teigimu, ta kliūtis esą iki šiol buvo tik jis.
Pasitraukdamas iš Seimo politikas užsiminė, kad antradienį frakcijoje įvyko slaptas balsavimas dėl to, kas iš valstiečių galėtų pretenduoti į Seimo vicepirmininkus.
„Patvirtinta, kad į vicepirmininkus bus siūlomas žmogus, kuris surinko absoliučią daugumą balsų slaptame balsavime, aš jo pavardės dabar įvardinti negaliu. Jūs ją sužinosite, kai Seimo pirmininkė teiks šią pavardę“, – kalbėjo R.Karbauskis.
Nuspręs kitą savaitę
Šaltinių teigimu, frakcijoje vykusį slaptą balsavimą laimėjo Jonas Jarutis. Jo kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus R.Karbauskis bandė pateikti dar praėjusią savaitę.
Bet naujoji Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tada vietoj paskutinę minutę valstiečių pasiūlytos kandidatūros pasirinko kitą opozicijos atstovą – socialdemokratą Julių Sabatauską.
Pasak „Lietuvos ryto“ šaltinių, apie siūlomą J.Jaručio kandidatūrą pranešta ir V.Čmilytei-Nielsen.
Tiesa, Seimo pirmininkė „Lietuvos rytui“ tvirtino, oficialaus pokalbio su valstiečiais dėl kandidatūros dar neturėjusi: „Dabar yra kitos aktualijos. Mums rūpi užtikrinti nuotolinio darbo Seime galimybę, o apie galimą septinto vicepirmininko pareigybę kalbėsime kitą savaitę, kai grįšiu iš saviizoliacijos.“
Tada V.Čmilytė-Nielsen ketina susitikti su valstiečių atstovais.
Senbuvė laukia pokyčių
Nepaisant R.Karbauskio pasitraukimo, Seimo valstiečių gretose kilusios aistros neslopsta. Jas pakurstė ir žinios apie galimą Rimos Baškienės, nevengusios kritikuoti partijos vadovą, pasitraukimą iš frakcijos. Apie tai pirmasis paskelbė portalas Delfi.lt.
Kalbėdama su „Lietuvos rytu“ politikos senbuvė ironizavo, kad išėjus buvusiam seniūnui ir jai esą neliko ką frakcijoje veikti: „Liūdžiu, kad R.Karbauskis išėjo. Ir ką dabar aš, ištikima jo bičiulė, veiksiu be savo stabuko? Taigi man širdgėla didžiulė.“
Parlamentarė tvirtino, jog sprendimo dėl pasitraukimo iš frakcijos esą nėra priėmusi, tačiau neslėpė nuoskaudos, kad valstiečiai nesutiko jos deleguoti į Etikos ir procedūrų komisiją.
„Aš jaučiu, kur geriausiai galėčiau save pritaikyti ir būti naudingiausia. Prašiau leidimo dirbti Socialinių reikalų ir darbo komitete ir jį gavau. Bet į Etikos ir procedūrų komisiją manęs nesiūlo, nors manau, kad ten mano patirtis galėtų būti naudinga.
Aš nesiekiu pirmininko posto, norėjau būti eilinė šios komisijos narė, bet atsirado kažkokios man nesuprantamos baimės, kad galbūt aš nebūsiu kam nors lojali. Bet lojalumas čia visai niekuo dėtas. Toje komisijoje būtina vadovautis teisingumo principais ir Seimo statutu, kurį reikia žinoti ir jo neinterpretuoti“, – kalbėjo R.Baškienė.
Valstiečiai į šią Seimo komisiją nusprendė siūlyti naująją frakcijos seniūnę A.Norkienę ir Guodą Burokienę.
„Aš nieko prieš savo koleges neturiu, bet ar tai reiškia, kad R.Baškienė tokia niekam tikusi, jog net į komisiją negali eiti dirbti? Gal aš iš tiesų esu nereikalinga frakcijai? Tada svarstykime, ar manimi pasitikima, ar ne.
Aš paklūstu frakcijos valiai, kaip ir paklusau ne kartą. Bet, tikiuosi, kad pasikeitus frakcijos vadovybei nuotaikos joje irgi pasikeis.
Gal nuo šiol mes veiksime kitaip? Aš R.Karbauskį labai gerbiu ir vertinu, bet manau, kad frakcijoje vis dėlto įvyks pokyčiai“, – svarstė Seimo veteranė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.