G. Nausėdai abejones dėl patirties ir autoriteto sukėlusi E. Dobrovolska trūkumus sako šlifuosianti savo komanda
Agnė Černiauskaitė
2020-11-26 07:54Tęsdamas susitikimų su kandidatais į ministrus maratoną, prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį bendravo su kandidate į teisingumo ministres Evelina Dobrovolska. Šalies vadovas kandidatę įvertino kaip drąsią ir ryžtingą, tačiau turėjo klausimų dėl jos patirties įgyvendinant pokyčius ir autoriteto teisininkų bendruomenėje.
„Pokalbis buvo pakankamai ilgas ir, prezidento vertinimu, labai įdomus. Prezidento vertinimu, kandidatė yra labai drąsi, ryžtinga, pasirengusi ir pasiryžusi įgyvendinti tuos pokyčius, kurie yra svarbūs Teisingumo ministerijoje.
Pagrindinis klausimas, kuris kilo prezidentui pokalbio metu, ar ji vis tik turėtų pakankamai patirties įgyvendinti šiuos pokyčius ir pakankamą autoritetą teisininkų bendruomenėje“, – po susitikimo sakė prezidento patarėjas Antanas Bubnelis.
Jis taip pat pabrėžė, kad G.Nausėda girdi diskusijas, kurios vyksta viešojoje erdvėje, kur E.Dobrovolska sulaukė nemažai kritikos, jog yra įgijusi tik teisės bakalauro laipsnį ir neišlaikė advokato egzamino. Jai taip pat viešai teko aiškintis dėl turimų tatuiruočių.
„Apie kai kurias iš tų sričių netgi buvo specialūs susitikimai skirti. Prezidentas bendravo su verslo bendruomene, profsąjungomis. Be abejo, priimant sprendimą dėl ministrų, yra konsultuojamasi su suinteresuotomis grupėmis ir yra vertinama visa aplinkybių visuma. Prezidentas girdi nuomones, kurios yra visuomenėje“, – neslepė A.Bubnelis.
Klausiamas, ar prezidento patarėjai susitikimuose su kandidatais į ministrus siūlo konkrečius asmenis į viceministrų pozicijas, A.Bubnelis tai paneigė. Jis patikino, kad prezidentas tiesiog pasiteirauja, ar kandidatas jau yra apgalvojęs, kas sudarys jo komandą. Kai kurie kandidatai jau yra numatę konkrečius asmenis ir įvardija jų pavardes.
Kokius lūkesčius išsakė?
Prezidento patarėjo teigimu, G.Nausėdos lūkestis teisingumo ministrui visų pirma yra aukštesnė teisėkūros kokybė ir didesnė Teisingumo ministerijos lyderystė šioje srityje.
„Buvo kalbama apie teisės aktų poveikio vertinimą, didesnį visuomenės įsitraukimą teisėkūroje. Taip pat daug dėmesio pokalbyje buvo skirta efektyvesnei bausmių vykdymo sistemai, buvo kalbėta apie bausmių vykdymo sistemos peržiūrą, apie resocializacijos ir probacijos klausimus“, – vardijo jis.
Pasak A.Bubnelio, prezidentas išreiškė poziciją, kad, pertvarkius šiuos dalykus, visuomenė galėtų labiau pasitikėti teismų sistema, o tai, G.Nausėdos nuomone, yra labai svarbu.
E.Dobrovolska: prezidentas sakė, kad tai jam buvo vienas įdomiausių susitikimų
Savo ruožtu pati E.Dobrovolska po susitikimo su G.Nausėda džiaugėsi konstruktyviu ir dalykišku pokalbiu, kuriame, jos teigimu, buvo aptartos tiek pačios kandidatės vizijos teisingumo srityje, tiek planuojami darbai. Kandidatė juokėsi klausimų iš šalies vadovo apie jos tatuiruotes nesulaukusi.
„Kaip prezidentas įvertino pokalbio pabaigoje mūsų susitikimą, tai buvo vienas įdomiausių susitikimų prezidentui, kas mane asmeniškai labai džiugina“, – tvirtino ji.
Klausiama, kaip bandytų kompensuoti savo patirties stoką ir autoriteto trūkumą teisininkų bendruomenėje, E.Dobrovolska atsakė šiuos klausimus aptarusi ir su G.Nausėda, kuriam pateikė ir savo komandos sąrašą.
„Šitą aspektą mes tikrai aptarėme susitikimo metu su prezidentu. Vienas iš svarbiausių elementų, tai yra ne tik vizijos ar darbų pristatymas, bet ir komandos suformavimas. Savo namų darbus aš atlikau, į susitikimą atėjau pasiruošusi ir kalbėjau ne tik apie darbus, bet ir formuojamą komandą, kurios didžiąją dalį jau turiu.
Pristačiau prezidentui tiek konkrečias pavardes, tiek matomą sričių pasiskirstymą ir kokiu būdu tie žmonės atlieptų tiek autoriteto, lyderystės poreikius ir specifinių žinių turėjimą“, – sakė kandidatė į ministres.
Pasiteiravus, ar prezidento komanda išsakė savo viziją, ką norėtų matyti jos komandoje, E.Dobrovolska atšovė: „Aš labai sąmoninga esu komandos formavimo atsakingumu, puikiai suprantu, kad su tais žmonėmis teks dirbti man, todėl būtent sprendimą dėl konkrečių žmonių ir komandos formavimo aš priimu asmeniškai.“
Kandidatė į Teisingumo ministerijos vadoves pažymėjo iš prezidento nesulaukusi jokios neigiamos reakcijos dėl pateikto sąrašo, kas galėtų sudaryti jos komandą, o dalis pavardžių šalies vadovui esą buvo žinomos. Tiesa, kol kas kandidatė į ministres nesutiko atskleisti savo buriamos komandos pavardžių.
Kaip pati vertina savo galimybes, ar G.Nausėda paskirs ją ministre?
„Šitą vertinimą palieku prezidentui. Mano įspūdis ir tai, kaip aš jaučiuosi šiuo metu, tai tikrai gerai. Kaip minėjau, prezidentas ir pats įvertino mūsų pokalbį, kad tai buvo vienas įdomiausių, kas asmeniškai tikrai labai džiugina“, – pakartojo E.Dobrovolska.
E.Dobrovolskos kandidatūrą vadovauti Teisingumo ministerijai siūlo Laisvės partija.
Seimas antradienį pritarė konservatorės atstovės Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjero pareigas. Trečiadienį prezidentas pradėjo susitikimus su kandidatais į ministrus.