I. Šimonytę prie Seimo salės iškart pasitiko VAT pareigūnai: paskirtoji premjerė įvertino pokyčius gyvenime
Agnė Černiauskaitė
2020-11-24 12:47Seimas antradienį pritarė konservatorių atstovės parlamentarės Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjero postą. Iš Seimo posėdžių salės išeinančios išrinktosios premjerės jau laukė Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnai (VAT). I.Šimonytė dar šiandien į namus bus lydima su apsauga ir jos globoje gyventi privalės artimiausius ketverius metus.
Tiesa, pati I.Šimonytė iškart po balsavimo paklausta, ar palengvėjo, juokėsi, kad dabar gyventi bus tik sunkiau. Kaip vieną didesnių pasikeitimų gyvenime ji įvardijo būtent Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnų nuolatinę jos apsaugą.
„Deja, taip yra (iš Seimo jau išlydės Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnai, – aut.past.). Man tai yra didelis pokytis ir aš nelabai žinau, kaip gyventi saugomai, bet kažkaip ne prie to gyvenime pripranti žmogus, priprasiu ir prie apsaugos“, – juokėsi išrinktoji premjerė.
Sako, kad dabar gyventi bus sunkiau
I.Šimonytė tikino, kad, nors norėtų toliau gyventi savo namuose, jei Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnams ten nebus sąlygų tinkamai dirbti, ji sutiks keltis gyventi į Turniškes.
„Aš tikrai užgaidos gyventi savo namuose nekelsiu prieš žmonių galimybę normaliomis sąlygomis dirbti savo darbą. Tai čia, matyt, su Vadovybės apsaugos tarnybos direktoriumi išsiaiškinsime tą pakeliui“, – kalbėjo išrinktoji ministrė pirmininkė.
Už I. Šimonytės kandidatūrą antradienį balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo dešimt, susilaikė 41 parlamentaras.
Iškart po balsavimo paklausta, ar dabar, kai yra patvirtinta į premjeres, gyventi bus lengviau, I.Šimonytė atsakė: „Sunkiau.“
„Patvirtino, tai dabar yra labai aiškus kelias toliau, nes tai reiškia, kad per dvi savaites turi būti pateikta Vyriausybės programa. Aš manau, kad mes tiek neužtruksime. Vyriausybės programa turi būti patvirtinta Seimo ir tam dar yra atskiras balsavimas. Tai dar yra atskira istorija ir tam tiesiog reikės ruoštis. Tą ir darysime “, – kalbėjo išrinktoji premjerė.
Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.
Ar ateityje užteks balsų?
Seimo pritarimą jos kandidatūrai į premjeres gavusi I.Šimonytė vylėsi, kad ateityje valdantiesiems turėtų pakakti balsų svarbiausiems sprendimams. Anot I.Šimonytės, tai rodo ir antradienio balsavimas, nors ji ir neužsitikrino daugiau kaip pusės parlamentarų balsų, nes visa valdančioji Liberalų sąjūdžio frakcija priversta izoliuotis.
„Aš tikiuosi, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras neiškirtinės frakcijų didmena kartais gana abejotinomis aplinkybėmis, kad Seimas pasiruoš savo darbo metodus tokius, kurie leis dalyvauti sprendimuose ir balsavimuose žmonėms, kuriems galbūt geriau salėje kažkuriuo metu nesirodyt, ir taip ir dirbsime“, – sakė I.Šimonytė.
Anot jos, nėra taip, kad jai trūksta palaikymo. „Jei būtų pridėta dar ta kariuomenė žmonių, kurių šiandien nėra Seimo salėje, akivaizdu, kad tas rezultatas būtų buvęs arčiau 80 balsų. Ne tame yra problema. Problema dėl klausimų, kaip yra pateikiama informacija, kyla“, – NVSC darbą sukritikavo paskirtoji premjerė.
Pasiteiravus, kaip valdantieji dirbs toliau, kai santykiai su opozicija jau dabar yra konfliktiški, I.Šimonytė pabrėžė, kad kai klausimai lies ne asmenybes, o konkrečius darbus, bus galima rasti daugiau bendrų sąlyčio taškų.
„Aš nežinau, ar tas santykis yra sudėtingas, žiūrint apie ką opozicijoje mes kalbame. Tiek socialdemokratų frakcijoje, tiek Darbo partijos frakcijoje tikrai turėjome labai darbingus ir korektiškus pokalbius. Manau, kad tada, kai klausimas bus ne tiek apie asmenybes, kiek apie kažkokius konkrečius darbus, tai to susitarimo galima paieškoti ir daugiau.
Jeigu kažkas neturės principinės nuostatos būtinai balsuoti prieš viską, ką siūlo Vyriausybė, matyt, nebus čia tokios didelės bėdos“, – įsitikinusi ji.
I.Šimonytės kandidatūrą palaikė visi posėdyje dalyvavę konservatoriai ir Laisvės partijos frakcijos nariai bei penki Mišrios Seimo narių grupės atstovai: Vytautas Bakas, Zigmantas Balčytis, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius ir Andrius Palionis.