V. Čmilytė-Nielsen pranešė, kaip koronavirusas keičia Seimo darbą: savaitei stabdomi posėdžiai, atsiranda papildomi ribojimai

2020 m. lapkričio 23 d. 08:48
Lietuvoje nemažėjant susirgimų koronavirusu skaičiui ir šiuo virusu ėmus sirgti Seimo nariams, pirmadienį ryte parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen pranešė, kaip Seimas dirbs artimiausiu metu. Siekiant suvaldyti COVID-19 plitimą Seime, savaitei bus stabdomi posėdžiai, komitetų ir komisijų posėdžiai kelsis į nuotolinę erdvę, bus įvedami papildomi ribojimai.
Daugiau nuotraukų (14)
Kaip parlamentas dirbs artimiausiu metu, buvo sprendžiama per nuotolinį parlamento valdybos posėdį. 
„Turėjome Seimo valdybos posėdį, kurio metu priėmėme kelis sprendimus dėl padidinto saugumo Seimo rūmuose, dėl užtikrinimo saugių darbo sąlygų artimiausiomis savaitėmis. Atsižvelgėmė į pablogėjusią epidemiologinę situaciją ir taip pat priėmėme sprendimą, jog po šio antradienio posėdžio bus imama pauzė Seimo darbe savaitei, taip pat aptarėme kitas priemonės“, – po valdybos posėdžio kalbėjo Seimo pirmininkė.
Posėdžiai stos savaitei
Artimiausias parlamento posėdis vyks antradienį ir sustos iki gruodžio 3 d., t.y. iki kito ketvirtadienio. „Seimo valdyba pakeitė Seimo posėdžių grafiką, tad rytoj priėmę sprendimus, kurių atidėlioti negalima, patvirtinę kandidatę į premjeres ir apsvarstę 2021 m. biudžeto projektą, vėl susirinksime į plenarinį posėdį kitą ketvirtadienį, gruodžio 3 d.“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Seimo pirmininkė.
Per tą laiką Seimo nariams bus sudaromos galimybės pasidaryti COVID-19 testus. „Rekomenduojame primygtinai tiek frakcijų seniūnams, tiek kiekvienam Seimo nariui testuotis, nes tai yra labai svarbu. Tokios galimybės bus sudarytos“, – tikino V.Čmilytė-Nielsen. 
Pasak jos, būtina užtikrinti, kad į Seimą rinktųsi tik tie parlamentarai, kurie turi neigiamus koronaviruso testus. Toks pasirinktas parlamento darbo ribojimo laikas, anot V.Čmilytės-Nielsen, yra sąlygotas Seimo Statuto reikalavimų.
Ribojimai Seime
„Keli nauji dalykai yra tie, kad posėdžiai tiek komitetų, tiek komisijų, tiek ir seniūnų sueigos posėdžiai keliasi į nuotolį, išskyrus tuos posėdžius, kurie yra uždari ir kurie dėl saugumo reikalavimų negali vykti nuotoliniu būdu. Iki šiol galiojo tik rekomendacija tokius posėžius organizuoti nuotoliniu būdu, dabar tai yra imperatyvas.
Taip pat yra pasikeitimai dėl leidimų įeiti į Seimo rūmus. Jie neužsakomi niekam, išskyrus žiniasklaidos atstovus ir tuos atvejus, kai vieno ar kito žmogaus apsilankymas Seime yra būtinas sklandžiam Seimo darbo užtikrinimui“, – aiškino parlamento vadovė.
Seimo pirmininkė informavo, kad sugrąžinamas kūno temperatūros matavimas įeinant į parlamentą. O įvedamais ribojimais kartu siekiama sumažinti Seimo narių būriavimosi galimybes.
Savo „Facebook“ paskyroje ji detaliai įvardijo įvedamus ribojimus. Kaip informavo V.Čmilytė-Nielsen, Seimo patalpose nebus:
– organizuojami renginiai, išskyrus spaudos konferencijas;
– organizuojamos ekskursijos;
– Seimo darbuotojai bei Seimo nariai nevyks į komandiruotes;
– Seime nevyks susitikimai ir nebus išduodami laikini leidimai patekti į Seimą, nebent tai bus visiškai būtina, o visiems pateksiantiems į Seimo patalpas bus matuojama kūno temperatūra;
– Seimo komitetai, komisijos ir seniūnų sueiga rinksis į posėdžius nuotoliniu būdu (nebent jie bus uždari), taip posėdžiauti bus rekomenduojama ir Seimo frakcijoms;
– Seime esančios poilsio erdvės bus laikinai uždarytos;
– Rizikos grupei save priskiriantiems Seimo nariams bus rekomenduojama labai atsakingai įvertinti savo sveikatą ir priimti asmeninius sprendimus dėl dalyvavimo Seimo plenariniuose posėdžiuose.
Dėl nuotolinio Seimo darbo – neaišku
„Yra dvi sritys su nuotoliniu Seimo darbu. Tai yra techninė dalis ir, žinoma, įstatyminė dalis. Tai su įstatymine dalimi darbai yra pradėti, rytoj ketinama svarstyti Seimo Statuto pakeitimą ir labai svarbu, kaip Seimas apsispręs dėl šios siūlomos nuostatos. Žinome, kad dalis opozicijos ketina prašyti ekspertinio vertinimo – iš esmės, na, šiek tiek pristabdyti šį procesą. Tai vėlgi klausimas, kaip pavyks įtikinti kolegas ir judėti su šiuo klausimu kuo greičiau“, – aiškino ji.
V.Čmilytė-Nielsen pabrėžė, kad artimiausiu metu bus siekiama išspręsti ir visus techninius klausimus, susijusius su nuotoliniu parlamento darbu.
„Bet be teisinių pakeitimų mūsų rankos surištos“, – pabrėžė ji. Statuto pakeitimai, kaip akcentavo parlamento vadovė, yra būtina sąlyga.
Primename, kad praėjusį ketvirtadienį V.Čmilytė-Nielsen pranešė, jog pati užsikrėtė COVID-19.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.