Vyriausybėje pakoregavus dalį karantino taisyklių – S. Skvernelio žinia, kada režimas galėtų būti nutraukiamas
Agnė Černiauskaitė
Viktorija Rimaitė
BNS ir lrytas.lt inf.
2020-11-18 10:17Kadenciją baigianti Vyriausybė trečiadienį patikslino karantino sąlygas aiškiau apibrėždama ribojimus sporto klubams, baseino ir pirčių paslaugoms. Laikinojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, ar tęsti patį karantiną, bus sprendžiama kitą savaitę.
Vyriausybės posėdyje pateikdamas klausimą laikinai pareigas einantis ministras patikino, kad kol kas situacija nė kiek negerėja, todėl apie karantino sąlygų švelninimą dar negalima galvoti.
„Situacija stabilizuojasi, bet išlieka sudėtinga, kol kas nesiūlome nieko švelninti. Siūlome vieną patikslinimą – aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu, kadangi kilo neaiškumų dėl tam tikrų paslaugų priskyrimo laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugoms.
Buvo tikrai tokių situacijų, kada matėme, kad nustatytomis tvarkomis yra piktnaudžiaujama“, – posėdyje sakė A.Veryga.
Nutarimo dėl karantino pataisose įtraukta nuostata, jog draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas.
Draudimo išimtis bus taikoma viešosioms pirtims, kurios skirtos asmenų higienos poreikiams tenkinti.
Ministerija pažymėjo, kad nauji ribojimai neįvedami, o sprendimu siūloma aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu, „kadangi kyla neaiškumų dėl tam tikrų paslaugų priskyrimo laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugoms“.
Paaiškino, kodėl reikėjo karantino režimo korekcijų
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis po Vyriausybės posėdžio, kurio metu buvo priimtos karantino režimo korekcijos ir pataisymai, tikino, kad pakeitimus išprovokavo teisinį reguliavimą apeidinėjantys žmonės ir verslai.
„Mūsų žmonės kūrybiški visą laiką ir šitose sąlygose yra labai kūrybingi. Tai matome, kad veiklos, kurios buvo ribotos arba uždraustos, jos vyko, tik buvo surandamas tam tikras formalus apėjimas šito draudimo. Dėl to nesinorėtų, kad mes padarytume kokiame nors baseine arba „sveikatingumo komplekse“ sveikatinimo paslaugas: pasodintume formaliai gydytoją, kuris apžiūrėjęs leistų eiti į pirtis, baseiną ir tas vandens pramogų centras toliau veiktų.
Dėl to ir buvo sutikslinimai, nes matėme, atskirtos patalpos nuomojamos įvairiausioms šventėms. Lyg ir uždaryta veikla, bet šventės vyksta. Tai tiesiog patikslino Sveikatos apsaugos ministerija, kad jeigu mes tas veiklas apribojame, tai ne dėl to, kad norėtume kažką uždrausti, bet norime, kad tiesiog nebūtų rizikos plisti šitai infekcijai. Bandymai atrasti landas spragose teisinio reguliavimo, tai apgaudinėjimas patiems save“, – kalbėjo S.Skvernelis.
Kiek truks karantinas?
Ministras pirmininkas pabrėžė, kad kalbėti apie karantino pabaigą – kol kas sudėtinga.
„Viskas priklauso nuo rezultatų, skaičių ir ne tik nuo skaičių absoliučių susirgimų, bet ir nuo sveikatos įstaigų apkrovimo. Mes matome, kad, nepaisant tam tikros stabilizacijos, įtampa yra milžiniška sveikatos priežiūros sistemoje. Dėl to kalbėti, kad karantinas gali būti nutrauktas, būtų sudėtinga. O kiek jis tęsis, tai galiu garantuoti, kad greičiausiai bus taip, kad jis tęsis iki tos dienos, kol ši laikinoji Vyriausybė dirbs“, – sakė premjeras.
Po to, pasak jo, sprendimus priiminės nauja Vyriausybė.
Antrasis karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7-ąją ir planuotas iki lapkričio 29-osios, tačiau A.Veryga teigė, kad jį bus siūloma pratęsti.
Per karantiną viešose vietose privaloma dėvėti veido kaukes, draudžiama kavinių, barų ir pasilinksminimo vietų veikla, beveik visi renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas be žiūrovų, galioja kiti ribojimai.