Gyvybės langelis Lietuvoje veikia jau 11 metų, jų šalyje yra 10. Kūdikį palikus gyvybės langelyje, per 3 mėnesius biologiniai tėvai jį gali susigrąžinti – tokių atvejų nuo gyvybės langelio atsiradimo šalyje skaičiuojama 11.
„22 val. 20 minučių skambutis, mes nuėjom, pažiūrėjom, kad tikrai guli vaikas. Pasveriam -3690 gramų, ūgis – 50 cm.
Berniukas, gražus labai, gražiai buvo aprengtas, paguldėm dabar į izoliaciją, į inkubatorių, paėmėm visus tyrimus, ir dėl COVID-19 irgi, taip kad, žiūrėsim, kaip toliau bus“, – „Lietuvos ryto“ televizijai sakė gydytoja neonatologė Natalija Gregorjeva.
Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė „Lietuvos ryto“ televizijai sakė, kad šiemet gyvybės langelyje jau palikti 7 naujagimiai.
„Galima tik pasamprotauti, kodėl tokios tendencijos. Šiemet gyvybės langelyje jau palikti septyni vaikai, o metai dar nesibaigė. Ir šie metai tokie nepaprasti: gali būti, kad žmonės išgyvena įvairias ir sudėtingas situacijas, tiek emociškai, prichologiškai, tiek ir ekonomiškai turbūt.
Tad pasirenka kelią išsaugoti vaiko gyvybę ir palikti jį gyvybės langelyje“, – sakė I.Skuodienė.
Su rastu naujagimiu Klaipėdoje, per 11 metų gyvybės langeliuose iš viso paliktas 71 vaikas. Šiais metais palikta daugiausiai naujagimių – 7 , praėjusiais – 4, o 2018 – 3.