Išskirtinio kūrinio „Už jūsų ir mūsų laisvę“ idėja gimė dar 2017 metais, o darbus karo veteranas iš Poltavos A.Lavricenko baigė šių metų rugpjūtį.
Kazokų stiliaus formos kryžių juosia žetonai su 2014 metais atsivėrusiuose fronto taškuose žuvusių Ukrainos karių ir 1991 metais įvykdytos sovietų agresijos aukų Lietuvoje vardais.
Kryžiaus viršutinę dalį puošia skydas su Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis.
Karo židinius Ukrainoje įžiebusios Rusijos ir jos parankinių separatistų aukos, kurių pavardės iškaltos kryžiuje, žuvo Debalcevėje, Ilovaiske, Luhansko oro uoste ir kitose kruvinų mūšių vietose.
Minų, „gradų“ skeveldrų, kitos ginkluotės likučius surinko ukrainiečių organizacijos „Dnipro paieška“ atstovai, kurie lankydamiesi fronto linijoje ieškojo žuvusiųjų kūnų.
„Iš viso surinkta apie 10 maišų įvairių skeveldrų, kurie buvo pristatyti į Poltavą. Iš jų buvo padarytas unikalus simbolis“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo vienas kryžiaus sukūrimo projekto autorių, Karių reabilitacijos centro specialistas, Šaulių sąjungos 103 G.Matulionio kuopos vadas Ramūnas Šerpatauskas.
Prie šios idėjos realizavimo prisidėjo ir ukrainiečių bataliono „Donbasas-Ukraina“ karys Oleksas Sokilas.