Kartu su visuotiniu karantinu įsigalioja nauji ribojimai. Tarp jų – uždaromi sporto klubai, teatrai, muziejai, kino teatrai, draudžiami visi konktaktiniai užsiėmimai, maistas viešojo maitinimo įstaigose teikiamas tik išsinešimui, sporto renginiai vyks be žiūrovų, o namus rekomenduojama palikti tik būtiniausiais atvejais.
„Tikiuosi, kad tos trys savaitės leis mums pasiekti tų sprendimų, kuriuos norime pasiekti – sustabdyti eksponentinį ligos plitimą ir tokiu būdu neleisti, kad sveikatos priežiūros sistema neatlaikytų krūvių, kuriuos šiandien sąlygoja didelis užsikrėtusių asmenų skaičius“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.
Socialinis bendravimas. Viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, reikalaujama laikytis ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių. Rekomenduojama nerengti asmeninių švenčių privačiose erdvėse arba jas organizuoti dalyvaujant ne daugiau nei 10 asmenų dėvint kaukes.
Kaukės. Vyresni nei šešerių metų asmenys viešose vietose privalės būti su kaukėmis, išskyrus asmenis, sportuojančius atviroje erdvėje, reikalavimas netaikomas sportininkams varžybose ir teisėjams, taip pat paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.
Be kaukių gali būti neįgalieji, jei dėl savo sveikatos būklės negali dėvėti kaukės. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį. Kaukės nebus reikalaujama ir už gyvenamosios vietovės – miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų – ribų, kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus šeimos narius.
Kelionės šalies viduje. Rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą tik vykstant į darbą, prekybos vietą, dėl sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų.
Darbas. Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.
Vestuvės, laidotuvės, religinės apeigos. Laidotuvėse gali dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus šeimos narius ir ritualines paslaugas teikiančius asmenis. Be to, rekomenduojama religines apeigas vykdyti internetu, atsisakyti masinių religinių apeigų dalyvaujant tikintiesiems fiziškai.
Renginiai. Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešojoje vietoje iš anksto nustatytu laiku. Išskyrus: aukšto meistriškumo sporto varžybas, kai jos vyksta be žiūrovų ir laidotuves, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 10 asmenų.
Viešojo maitinimo įstaigos. Karantino metu draudžiama viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų ir lažybų punktų veikla, išskyrus maisto tiekimą išsinešimui.
Parduotuvės ir vaistinės. Parduotuvės, prekybos centrai, turgavietės ir kitos viešos prekybos vietos gali tęsti veiklą, užtikrinusios ne mažiau kaip 10 kvadratinių metrų plotą vienam pirkėjui. Paslaugų teikimo vietose taip pat turės būti užtikrinamas 10 kvadratinių metrų plotas klientui arba aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.
Grožio paslaugos. Kirpyklos, grožio, tatuiruočių salonai gali tęsti darbą, jei laikomasi higienos reikalavimų. Privalomos kaukės, išankstinė registracija. Masažo kabinetai stabdo darbą, išskyrus medicinos procedūras; privalomos kaukės.
Sporto klubai ir kontaktiniai užsiėmimai. Sporto, kūno kultūros klubai, baseinai, SPA uždaromi. Šokių, kiti kontaktiniai, dainavimo užsiėmimai draudžiami. Galima rengti tik individualias treniruotes lauke, laikantis 2 m atstumo. Išlieka leidimas sportuoti individualiai dviese arba su šeimos nariais.
Viešbučiai. Viešbučiuose ar kitose apgyvendinimo vietose neleidžiama viename kambaryje apgyvendinti daugiau kaip 2 asmenų, bendro naudojimo patalpose visi turi dėvėti kaukes.
Miesto transportas. Viešuoju transportu rekomenduojama naudotis tik tada, kai neišvengiama rinktis kito keliavimo būdo. Taip pat bus siūloma riboti keliavimą miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais – leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu, viešajame transporte būtina dėvėti kaukes.
Švietimo veikla. Laikantis saugumo reikalavimų lieka dirbti vaikų darželiai bei pradinės klasės, o ugdymas mokyklose pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu arba derinant nuotolinį su kasdieniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose.
Neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas, išskyrus programas, kurias vykdant užtikrinamos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos sąlygos, organizuojamos lauke. Patalpose neformaliojo ugdymo mokytojas galės dirbti su viena ne didesne kaip penkių mokinių grupe užtikrinant 10 kvadratinių metrų plotą vienam besimokančiam.
Neformalusis suaugusiųjų švietimas turės būti vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas, išskyrus ne didesnėmis kaip penkių žmonių grupėmis, užtikrinant 10 kvadratinių metrų plotą asmeniui ir laikantis kitų sąlygų.
Aukštosios mokyklos. Aukštosios mokyklos turės dirbti nuotoliniu būdu, išskyrus kai kuriuos praktinius užsiėmimus.
Muziejai, teatrai, kino teatrai, kazino. Uždaryti, nevyksta jokie vieši renginiai. Bibliotekos vykdo veiklą tik nuotoliniu būdu.
Sporto renginiai. Sporto renginiai vyksta be žiūrovų.
Sveikatos priežiūros įstaigos. Sveikatos priežiūros įstaigos turės veikti užtikrindamos pacientų bei lankytojų srautų valdymą, sprendimą dėl ambulatorinių paslaugų priims jas teikiantis specialistas, įvertinęs paciento sveikatos būklę.
Kontaktiniu būdu bus teikiamos odontologijos, nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugos, vaikų ir suaugusiųjų skiepijimo pagal imunoprofilaktikos programą paslaugos, taip pat paslaugos vykdant ligų prevencijos programas, išduodamos darbui reikalingos sveikatos pažymos.
Sveikatos priežiūros įstaigos vadovai turės užtikrinti, kad įstaigoje asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos pagal patvirtiną planinių stacionarinių ir planinių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų planą, parengtą pagal ministro reikalavimus.
Sveikatos priežiūros įstaigose draudžiamas pacientų lankymas, išskyrus įstaigos vadovo ar kito jo įgalioto asmens leidimu itin sunkios būklės pacientų, pacientų iki 14 metų ir gimdyvių lankymą.