Šiems pakeitimams buvo pritarta. Pakeitimai Seime turėtų būti svarstomi dar šį rudenį.
„Šis įstatymo paketas teiktas ne vieną kartą Vyriausybėje, siekiant užtikrinti kryptingą pasirengimą ekstremalioms situacijoms ir jų valdymui“, – pakeitimus pristatė vidaus reikalų ministrė.
Seikiama greito situacijos valdymo
„Projektų paketo tikslas – pertvarkyti pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms ir jų valdymo modelį, siekiant užtikrinti valstybės ir savivaldybių institucijų, ūkio subjektų ir gyventojų pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms bei veiksmingą ir greitą ekstremaliųjų situacijų valdymą“, – toks Civilinės saugos įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimo tikslas buvo apibrėžtas Vyriausybės dokumentuose.
Pakeitimų projekte numatytas ir papildomų lėšų poreikis. 2021 metams papildomas lėšų poreikis, susijęs su minėtų įstatymų įgyvendinimu, siektų 2,312 mln. eurų.
0,9 mln. eurų sudarytų išlaidos, susijusios su 32 naujomis darbo vietomis. 1.34 mln. eurų išlaidos butų siejamos su naujai Civilinės ir priešgaisrinės saugos departamentui pavedama funkcija – sanitariniu švarinimu.
Pasiruošimas jau pradėtas
Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė antradienį sakė, kad valdant galimas su Astravo AE susijusias krizes, norima atsisakyti perteklinių biurokratinių grandžių, dėl kurių pailgėja sprendimų priėmimas. Be to, siekiama daugiau aiškumo savivaldybėms, apibrėžti atsakomybės ribas.
Ministrės teigimu, jau skirtas finansavimas saugos priemonėms, šiuo metu vyksta viešieji pirkimai, trečdalis jų jau įvyko. Bus perkama apranga, respiratoriai, kitos priemonės pareigūnams.
Įstatymų pakeitimų paketą Seimui tikimasi pateikti dar rudens sesijoje.
Baltarusija skelbia, jog Astravo AE į sistemą numatoma įijungti lapkričio 1-10 dienomis.