„Klausiate, kaip vertiname rezultatus, tai rezultatai tikrai yra labai geri. Žinant situaciją ketverių metų, kokiomis sąlygomis mums teko dirbti, kokius sprendimus priiminėti ir kokį pasitikėjimą mes gavome.
Ką reikia pasakyti, tai nereikia mūsų guosti. Mes tikrai suprantame politinį ciklą, niekas mūsų neguodė. Galime pasakyti žinią labai aiškią – bus pakankamai stipri, konstruktyvi opozicija. Žiūrint į mūsų frakcijos narius, kurie pateko į Seimą, kaip politikų, profesionalų kokybę, tikrai manau, kad turėsime labai stiprią frakciją“, – tvirtino S.Skvernelis.
Jis vylėsi, kad Seime valstiečiams pavyks padaryti bendrą opozicinių partijų bloką ir pritaikyti per ketverius metus išmoktas pamokas.
„Tikrai turime ir geras pamokas išmoktas, ir praktiką Seime, taip kad galiu pasakyti, jog Lietuva turės stiprią opoziciją vien dėl to, kad būtų valdantiesiems stimulas kokybiškai dirbti dėl sprendimų, kurių reikia Lietuvai“, – pabrėžė premjeras.
Paklaustas, kokių sprendimų tąsos iš naujosios valdžios tikisi, S.Skvernelis pirmiausia įvardijo socialinės atskirties mažinimo politiką, investicinę aplinką.
„Daugybė yra sričių, kur galima tęsti (darbus, – aut.past.). Aišku, jeigu norima, galima viską griauti ir pradėti viską nuo nulio lipdyti. Bet aš manau, kad racionalumas ir tęstinumas tų gerų darbų, kurie yra, galės būti. Kas netiks, valdantieji turės galimybės pademonstruoti tas idėjas“, – akcentavo ministras pirmininkas.
S.Skvernelis tikino neturintys žinių, kad dabartinis socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis norėtų atsisakyti Seimo nario mandato bei pabrėžė, jog ministras „sėkmingai dirbs Seime toje srityje, kurioje jis yra labai stiprus – socialiniuose reikaluose“.
Koks bus Seimo narys?
Žurnalistams pabrėžus, kad S.Skvernelis pirmą kartą bus Seimo narys ir neužims aukštų vadovaujančių pareigų, kaip premjero ar ministro postas, šis juokdamasis atsakė: „Gyvenimo svajonė“. Koks jis bus Seimo narys ir kokiame komitete norėtų dirbti?
„Sunku pasakyti, koks būsiu. Tokios praktikos ir neturėjau. Teko būti ministru pirmininku, tai ir apygardai buvo skiriamas dėmesys minimalus, ir kitos Seimo nario pareigos, net ir posėdžių lankymas nebuvo privalomas.
2016 metais aš turėjau aiškią viziją, koks aš būsiu Seimo narys, kokius aš tikslus norėčiau turėti, kokiuose komitetuose dirbti. Dabar dirbsiu ten, kur mūsų komanda nuspręs, bet, aišku, turiu preferencijas – tai Teisės ir teisėtvarkos bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetai.
Nors po ketverių metų darbo Vyriausybėje, galėčiau bet kuriame komitete darbuotis“, – svarstė S.Skvernelis.
Kaip į tai, kad nebeužsims premjero posto, sureagavo S.Skvernelio šeima? „Turbūt spėlioti nereikia. Tai iš tikrųjų yra geriausia žinia mano šeimai, mano artimiesiems, na, ir man pačiam“, – atsakė ministras pirmininkas.
R.Karbauskis – apie valstiečių įtaką ir reikšmingesnę prezidento poziciją
Savo ruožtu partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikino, kad dabar daug kas priklausys nuo tradicines vertybes saugoti pasišovusių valstiečių.
„Aš manau, kad nuo mūsų dabar daug kas priklausys dėl to, kad reikės apginti tas tradicines vertybes ir čia tikimės, be abejonių, jog mūsų pozicija sutaps su prezidento. Turiu omeny konkrečiai prostitucijos įteisinimą, kas yra vienos iš koalicijos būsimų partnerių programoje, narkotikų įteisinimas.
Tai yra dalykai, kurių mes neleisime. Esame tikri, kad prezidentas vetuos, jeigu bus tokie bandymai. Manau, kad nepavyks priimti tokio sprendimo. Prezidentas pasakė, kad jis yra už tradicines vertybes“, – aiškino R.Karbauskis.
Valstiečių lyderis kalbėjo ir apie dabar esą išaugusias paties prezidento G.Nausėdos galias.
„Visi suprantame ir prezidentas supranta, kad jo galios dabar bus dar reikšmingesnės. Daugumos skaičius yra labai minimalus. Jeigu į Vyriausybę bus deleguota daug Seimo narių, mes bandome suskaičiuoti, kaip jie iš viso segebės Seime dirbti.
Bet tikriausiai daug Seimo narių taps ministrai ir opozicija bus tikrai labai pajėgi blokuoti sprendimus, kurie Lietuvai nenaudingi“, – įsitikinęs R.Karbauskis.
LVŽS pirmininkas negailėjo liaupsių būsimai valstiečių frakcijai Seime ir žadėjo būti aktyvia opozicija.
„Aš nežinau, ar kada yra buvusi tokia stipri frakcija opozicijoje, su tiek patirties – premjerai, ministrai, komitetų pirmininkai ir taip toliau. Galiu pasakyti viena, kad mes tikrai turėsime šešėlinę Vyriausybę, mes tikrai ateisime su savo alternatyviais biudžetais – padarysime tai, ko šita opozicija nesugebėjo padaryti“, – liaupsino R.Karbauskis.
Jis tvirtino rinkimuose turėjęs dvi užduotis: „Iš tikrųjų mes turėjome dvi užduotis – turėti pakankamai Seimo narių formuoti centro-kairės daugumą, o minimalus tikslas buvo turėti stuburą opozicijai. Tas stuburas yra, 32 mandatai, o tai leidžia mums pilnavertiškai atidirbti opozicijoje.“
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, „valstiečiai“ naujajame Seime iškovojo 32 mandatus. 2016 metų rinkimuose nugalėję valstiečiai tuomet gavo 54 mandatus ir formavo Vyriausybę.