Po pokalbio su G. Nausėda G. Paluckas paaiškino, kur ir kokio LSDP palaikymo gali sulaukti konservatoriai
Viktorija Rimaitė
2020-10-26 12:55Pirmadienį su prezidentu Gitanu Nausėda susitiko ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai. Po susitikimo LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas atskleidė ne tik pokalbio su valstybės vadovu temas, bet paaiškino, kur konservatoriai, formuojantys naująją valdančiąją daugumą, galėtų tikėtis socdemų palaikymo.
„Tiek, kiek konservatoriai sieks įgyvendinti gerovės valstybės viziją, tai yra tvirtą valstybę, gebančią teikti kokybiškas ir prieinamas viešąsias paslaugas, tai tokiose dalyse mes tikrai galėtume palaikyti.
Net neabejoju, jog, siekiant didesnio perskirstymo arba didesnių valstybės galimybių, konservatoriams prireiks pagalbos iš opozicijos ar iš socialdemokratų konkrečiai, nes liberalų partijos savo programose šneka apie valstybės galimybių mažinimą ir perskirstymo mažinimą“, – apie paramą konservatoriams kalbėjo G.Paluckas.
Priminė, ko neturėtų pamiršti Vyriausybę formuojančios politinės jėgos
LSDP lyderis atkreipė prezidento ir valdančiąją koaliciją sudarančių partijų dėmesį į regioninę politiką.
„Aptarėme aktualijas – daugiau ne rinkimų rezultatus, bet pandemijos valdymo, karantino, ekonominės situacijos, biudžeto deficito klausimus. Pasiūliau prezidentui atkreipti dėmesį, jog partijos visai neseniai pasirašė regionų politikos memorandumą, kurį inicijavo pats prezidentas ir būtų labai gražu ir prasminga, ir Lietuvai naudinga, jeigu to memorandumo nuostatos persikeltų į naują Vyriausybės programą“, – susitikimo temas aptarė G.Paluckas.
Alkoholio ribojimų – neatmeta
LSDP pirmininkas paaiškino, kokios LSDP laikysenos skirtingais klausimais vertėtų tikėtis tuomet, kai darbą pradės naujai išrinktas parlamentas.
„Mes tikrai nesame prieš tradicinę šeimą ir tradicines vertybes. Nematau prieštaravimo, kalbant apie žmogaus teisių visą failą. Esame jau besibaigiančioje kadencijoje balsavę už partnerystės įstatymą, tačiau tų balsų pritrūko. Jeigu bus tas klausimas Seimo darbotvarkėse, mes jį palaikysime <..>
Pasisakome už dekriminalizavimą lengvųjų narkotikų vartojimo, nes manome, kad yra perlenkta lazda, kai už suktinės surūkimą dviem metams žmogus siunčiamas į kalėjimą. <..> Kalbant apie alkoholio ribojimo atšaukimą arba sumažinimą, reikia žiūrėti, kokius ir kaip, nes kai kurios priemonės tikrai davė mažesnį vartojimą ir tai yra sveikintina“, – tikino LSDP lyderis.
Į koaliciją pakviesti nebuvo
G.Paluckas po vizito Prezidentūroje pripažino, kad kvietimų į koaliciją nesulaukė, tačiau, anot jo, politinei Lietuvos sistemai ne vaivorykštinė, bet aiškios politinės krypties koalicija bus į naudą.
„Pirmiausia, koalicijose dirba tie, kas susitaria dėl koalicijų. Mūsų niekas nekvietė, tai mes net neturime tokio poreikio svarstyti, ar dirbtume, ar ne. Manau, kad politinei sistemai tai išeis tik į naudą, jeigu mes matysime ne kažkokią vaivorykštę, o labai tvarkingą dešinės koaliciją su kairiąja partija – socialdemokratais – opozicijoje“, – teigė jis.
Džiaugiasi pasirodymų dinamika
G.Paluckas antrajame ture su konservatorių atstovu Edmundu Pupiniu varžėsi Utenos vienmandatėje, kur, abiems kandidatams surinkus po lygiai balsų, yra perskaičiuojami rinkėjų balsai. Savo pasirodymą vienmandatėje G.Paluckas vertino su humoru.
„Kiekvieną kartą aš pralaimiu vis geriau. Jei 2016 m. likau ketvirtas, 2019 m. Žirmūnuose likau antras su minus 200 balsų, dabar lygiosios. Tai ne už kalnų, kai laimėsiu.
Dinamika mane tenkina, bet būtų malonu, kad po perskaičiavimo ta pergalė būtų pasiekta. Manau, kad uteniškiai labai protingi žmonės, pamatė, kad atstovavimas silpnas, tai pasirinko du Seimo narius“, – juokavo LSDP lyderis.
Įvardijo problemas ir tai, ką darys kitaip
Pasak LSDP pirmininko, rinkimų rezultatai atskleidė tam tikrus dėsningumus, susijusius su socialdemokratų elektoratu.
„Mes neturime stabilios rinkėjų bazės ir ji ,viena vertus, stiprokai pasislinko iš regionų, bet, kita vertus, per mažai išsiplėtė į didžiuosius miestus“, – aiškino jis, kartu pripažindamas, kad stengsis sustiprinti partijos pozicijas, kiek kitaip nei iki šiol veikiant Seime.
„Veikimas susiveda į keletą dalykų. Pirmiausia, komunikacija yra tai, ką tu darai, tai politinio turinio formavimas, iniciatyvų ir idėjų registravimas Seime, jis turi būti gerokai stipresnis ir geresnis, ir atitinkamai daugiau tvirtumo tas nuostatas atstovaujant, balsuojant ir nešant į visuomenę <..> Tai yra keletas dalykų, kurie jau dabar yra akivaizdūs, ko mes, matyt, neturėjome praėjusios kadencijos metu, bet frakcija yra stiprokai atsinaujinusi ir pamėginsime šiuos trūkumus atsverti“, – tikino jis.
G.Paluckas pripažino, kad tam tikrų klaidu padarė ir jis pats. „Nesu neklystantis“, – sakė jis.