Tuo tarpu premjeras Saulius Skvernelis, skaičiuojant paskutinius balsus, net nesulaukęs jų rezultatų išvyko ir komentarų žurnalistams nebepateikė.
LVŽS buvo viena iš nedaugelio partijų, kuri rinkosi rezultatų vienmandatėse apygardose laukti drauge, tiesa, tik su svarbiausiais partijos ir rinkimų štabo žmonėmis.
23:30 val. R.Karbauskis pripažįsta pralaimėjimą, S.Skvernelis išskubėjo nepateikęs komentaro
Valstiečiams rinkimuose likus antroje vietoje, partijos lyderis R.Karbauskis tikino rinkimų rezultatus vertinantis normaliai, o premjeras S.Skvernelis pabėgo net nepateikęs jokio komentaro.
„Normaliai. Svarbu, kad atėjo žmonės į rinkimus. Jie (rezultatai, – aut.past.) yra tokie, kokie yra“, – paklaustas, kaip vertina rinkimų rezultatus, sakė R.Karbauskis.
Ar pripažįsta pralaimėjimą? „Tikrai taip. Mes neturime iniciatyvos formuoti valdančiąją daugumą. Kalbant apie tai, kaip susiklostė rinkimai, aišku, Kaunas vienareikšmiškai subalsavo už konservatorius, bet bendrai centro-kairė su konservatoriais, dešiniaisiais, turi panašiai balsų“, – sakė jis.
Paklaustas, kodėl šalia jo nėra premjero S.Skvernelio, R.Karbauskis atsakė: „Jis jau išvažiavo.“
Pasiteiravus, kaip premjeras vertina rinkimų rezultatus savo vienmandatėje apygardoje, kurioje liko antras, R.Karbauskis sakė: „Taigi girdėjote, kiek to džiaugsmo pas mus buvo.“
Pasitikslinus, kiek, valstiečių vedlys atsakė vienu žodžiu: „Daug“.
„Mes suprantame, kad jeigu mums nebereikės to vežimo vežti, kurį mes vežame, tai gyvenimas visų daug palengvės. Bet dar šiandien pasakyti, kaip viskas atrodys, sunku, tiesiog mes nesame linkę naktimis dirbti ir derėtis. Tai derėsimės, jeigu bus apie ką derėtis dėl koalicijos arba opozicijos, matyt, ryt arba poryt“, – pridūrė R.Karbauskis.
Konservatoriams neskambins, pasveikino per žurnalistus
Valstiečių lyderis kalbėjo, kad kol kas spėjo paskambinti tik socialdemokratų pirmininkui Gintautui Paluckui pasiklausti dėl rezultatų jo apygardoje.
Pasiteiravus, ar paskambins konservatoriams pasveikinti juos su pergale, politikas sveikinimą perdavė per žurnalistus.
„Aš dabar per jus perduodu: sveikinu konservatorius su pergale“, – taip pasveikino R.Karbauskis.
Ar tikrinsis pasitikėjimą partijoje?
Valstiečių lyderio teigimu, „nelabai kas tikėjosi, kad mes turėsime tiek Seimo narių“.
„Aš manau, kad ir politologai tikriausiai pripažins, kad partijai, kuri ketverius metus atlaikė tokį propagandinį puolimą, surinkti trisdešimt kelis mandatus ir sugebėti rinkimuose centro-kairei atlaikyti tą spaudimą, tai nėra toks prastas rezultatas. Kalbant apie mūsų frakciją, tai vėlgi, nelabai kas tikėjosi, kad mes turėsime tiek Seimo narių“, – tvirtino jis.
„Tikriausiai nedaug žmonių, kurie tikėjosi, apart manęs, kad mes surinksime tiek. Nes praeitų metų pradžioje atrodė, kad dar neaišku, kaip čia bus ir ar mes iš viso į Seimą pateksime. Bet mes dirbome sąžiningai ir turime rezultatą. Neturiu kuo skųstis“, – dėstė R.Karbauskis.
LVŽS pirmininkas svarstė, kad jei koaliciją formuos centro-dešinieji, matematiškai jiems balsų užteks, bet dirbti neturint tvirtos daugumos bus labai sunku.
„Patys žinote, kaip mes dirbome, kai į tualetą fiziškai negali išeiti žmonės iš salės. Jeigu jiems teks taip dirbti ketverius metus, tai tikrai bus sunku“, – įsitikinęs politikas.
Ar tikrinsis pasitikėjimą partijoje? „Dėl ko? Aš kol kas kiek girdžiu, visi sako, kad labai gerai pasirodėme. Kol kas taip girdžiu. Jeigu kas pasikeis, tikrinsimės“, – atšovė R.Karbauskis.
Kalbėdamas apie centro-kairės šansus formuoti koaliciją, R.Karbauskis sakė nelabai įsivaizduojantis, kaip ji galėtų dirbti.
„Nelabai įsivaizduoju, kaip ji galėtų dirbti. Negalėtų. Kažkas turėtų iš dešiniųjų prisijungti prie tos koalicijos. Matematiškai nesigauna“, – svarstė politikas.
21:05 R.Karbauskis ir S.Skvernelis – apie nuotaikas ir galimas derybas
Pradėjus plaukti pirmiesiems balsams iš apygardų, LVŽS pirmininkas R.Karbauskis sakė, kad kol kas sunku vertinti rezultatus, nes jie pirmiausia „plaukia“ iš mažųjų apylinkių, tad kol kas viskas atrodo kaip 2016 metais.
Jis tvirtino labiausiai laukiantis Kauno apygardų rezultatų.
„Dar nesimato Kauno. Labai norėtųsi Kauną matyti. (...) Dabar nieko negalime pasakyti, nes kol kas ateina mažos apygardos, o ten viskas yra taip, kaip ir turėtų būti mažose apygardose. Kai ateis miestai, pamatysime“, – sakė R.Karbauskis.
Valstiečių lyderis atsargiai kalbėjo ir apie būsimą koaliciją. „Po dviejų valandų bus aišku, kas gali daryti koalicijas“, – nedaugžodžiavo jis.
Kartu su R.Karbauskiu komentarus žurnalistams teikęs premjeras S.Skvernelis, paklaustas apie lūkesčius, pirmiausia pasveikino Kauno „Žalgirio“ sirgalius su pergale prieš Vilniaus „Rytą“.
„Pirmiausia, visus sveikinu su „Žalgirio“ pergale, svarbiausia šio vakaro“, – tokiais žodžiais savo pasisakymą pradėjo premjeras.
Savo šansus laimėti vienmandatėje apygardoje S.Skvernelis vertino kaip realius, o partijos laimėjimų nesiryžo prognozuoti.
„Realius. Matyt, sudėtinga valstiečių atstovui Vilniuje laimėti, bet rezultatai parodys. Sunku prognozuoti. Reikia palaukti rezultatų. Nėra čia ko užsiiminėti prognozėmis. Dar pora valandų palaukime ir matysime rezultatus“, – tikino jis.
O kokios nuotaikos belaukiant rezultatų? „Mano tai labai geros. Manau, ir Ramūno neblogos“, – atsakė S.Skvernelis.
„Darbinės“, – trumpai pridūrė pats R.Karbauskis.
Paklausti, ar gali būti, kad, pergalės atveju, dar šiąnakt vyks pirmosios derybos dėl valdančiosios koalicijos, R.Karbauskis atšovė, kad jie „naktimis sprendimų nepriiminėja“, o derybos galėtų vykti tik ryte.
„Naktimis sprendimai buvo priiminėjami tik prieš dešimt metų. Jeigu taip pat bus, tai pakartos šiąnakt naktį irgi“, – jam pritarė S.Skvernelis.
Tiek R.Karbauskis, tiek S.Skvernelis patikino, kad jų raudonosios linijos, su kuo galėtų eiti į koaliciją, o su kuo – ne, per pastarąsias dvi savaites nepasikeitė.
Daugiausia mandatų po pirmojo turo turi konservatoriai
Seimo rinkimų pirmajame ture daugiamandatėje apygardoje pirmi yra opoziciniai konservatoriai su beveik 25 proc. rinkėjų balsų, dabartinė valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 17,5 proc. balsų, Darbo partija – per 9 proc., Lietuvos socialdemokratų partija – irgi per 9 proc. rinkėjų balsų.
Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija surinko kiek daugiau nei 9 proc. balsų, Liberalų sąjūdis – beveik 7 proc., kitos partijos 5 proc. rinkimų kartelės neperžengė.
Pirmame ture į Seimą jau buvo išrinkti trys kandidatai: konservatorių sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatai Beata Petkevič ir Česlavas Olševskis.