VU TSPMI studentai išsigando: „Jei niekas nesikeis, tapsime koronaviruso židiniu“

2020 m. spalio 15 d. 06:19
„Situacija yra labai pavojinga“, – tokia žinia su naujienų portalo lrytas.lt redakcija skubėjo dalintis vilnietis studentas po to, kai sužinojo, kad tame pačiame universiteto padalinyje besimokančiam asmeniui buvo diagnozuotas COVID-19 susirgimas.
Daugiau nuotraukų (7)
Studentas (kuris nesutiko redakcijai atskleisti savo tapatybės – aut. past.) pasakojo, kad apie jo universitete plintantį koronavirusą sužinojo perskaitęs lrytas.lt publikaciją, kurioje buvo rašoma, kad šis susirgimas nustatytas vienam Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) studentui ir universitetas pasirūpins saugumo priemonėmis bei patalpų dezinfekcija.
„Jokios dezinfekcijos nebuvo atlikta, studentai toliau sau lanko seminarus ir paskaitas, o universitetas nesiima jokių veiksmų. Auditorijos yra labai mažos, sėdime visi susispaudę ir joks saugus atstumas nėra užtikrinamas“, – apie situaciją kalbėjo studentas.
Paklaustas, ar instituto studentai nesimoko nuotoliniu būdu, pašnekovas atsakė, kad ne, nes nuotoliniu būdu vyksta tik paskaitos, o seminarai ir kitos veiklos rengiamos pačiame universitete.
„Kadangi užsikrėtė tik vienas žmogus, tai jo bendramokslių grupė yra izoliuota, o kitos mokosi normaliu grafiku ir dar su tais dėstytojais, kurie prieš tai skaitė paskaitas šiuo metu izoliacijoje esančiai grupei. Tame nėra jokios logikos ir akivaizdu, kad į situaciją žiūrima pro pirštus“, – sakė jis ir pridūrė, kad instituto vadovybė ignoruoja viruso pavojų.
Pašnekovo teigimu, politikos mokslus kremtantys studentai aktyviai dalyvavo rinkimų į Seimą procese, dirbo komisijose, tad ir kontaktų bei galimų užsikrėtimų gali būti daugiau.
„Esame visi sunerimę, juk izoliuota tik viena grupė, o kiti toliau vaikšto į paskaitas, tai tikrų tikriausias absurdas“, – kalbėjo studentas ir pažėrė kritikos Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC), kuris, jo žodžiais tariant, „dirba labai vangiai“.
Universitetui priekaištų neturi
Jau pasirodžius lrytas.lt publikacijai, su redakcija susisiekė ir kitas TSPMI studentas, žinomas fotografas Augustas Didžgalvis, kuris mokosi konkrečiai toje grupėje, kurioje fiksuotas viruso atvejis.
Jis teigė, kad universitete besimokančiųjų srautai atskirti, daug užsiėmimų vyksta nuotoliniu būdu, o institutas imasi visų priemonių, kad aplinka būtų kaip galima saugesnė. Jis paneigė ir kolegos anksčiau išsakytus teiginius, kad universiteto studentai išsigandę dėl situacijos.
„Instituto vadovybė bendrauja operatyviai, suteikė informaciją dar antradienio vakarą, neturiu jokių pretenzijų, nuo vakar dalyvauju visuose seminaruose virtualiai, darbas vyksta be priekaištų ir sklandžiai“, – teigė jis.
Universitetas: „Griežtai laikomasi NVSC rekomendacijų“
Vilniaus universiteto (VU) Viešosios komunikacijos poskyrio vadovė Rima Juciutė pateikė kiek kitokią informaciją apie situaciją TSPMI. Anot jos, šiuo metu absoliuti dauguma studijų užsiėmimų universitete vyksta nuotoliniu būdu.
„Kontaktiniu būdu dėstoma grupėmis, kur tai įmanoma, tik pirmakursiams ir kur to reikalauja studijų specifika. Tačiau tai daroma tik griežtai laikantis NVSC rekomendacijų, tarp užsiėmimų patalpas vėdinant bei laikantis rekomenduojamo saugaus fizinio atstumo“, – redakcijai atsiųstame komentare rašė ji.
R.Juciutė dar kartą nurodė, kad institute trečiadienio ryte buvo patvirtintas vienas užsikrėtimo atvejis, yra nustatomi kontaktiniai asmenys, o patalpos jau yra dezinfekuotos.
„Bendrai universitete veikia aiškios COVID-19 prevencijos ir valdymo schemos, kuriomis padaliniai ir vadovaujasi – nustato kontaktus, priima sprendimus dėl bendruomenės narių saviizoliacijos bei patalpų dezinfekcijos. Visi veiksmai derinami su NVSC“, – teigė ji.
NVSC pradėjo atvejo tyrimą
Naujienų portalui lrytas.lt pavyko išsiaiškinti, kad dėl COVID-19 viruso atvejo VU TSPMI jau pradėtas tyrimas. Tai patvirtinino NVSC specialistė Justina Petravičienė. Kadangi augant susirgimų skaičiui šalyje centro specialistai šiuo metu itin daug darbo, išsamaus komentaro dėl šio atvejo ji pateikti negalėjo.
„Be abejonės, noriu atkreipti dėmesį, kad kiekvienas atvejis yra individualus ir svarbu įvertinti, kokiomis aplinkybėmis buvo bendrauta su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, t. y. kokios rizikos sąlytis buvo. Tam reikia įvertinti, ar dėvėtos asmens priemonės, kiek laiko, kokiu atstumu bendrauta ir pan.“, – teigė centro specialistė J. Petravičienė.
NVSC taip pat primena, kad visi asmenys, kurie turėjo sąlytį su sergančiais koronavirusine infekcija (COVID-19), arba lankėsi susirgusiųjų nurodytose buvimo vietose, arba galvoja, jog turėjo sąlytį, savo duomenis NVSC specialistams gali pateikti elektoriniu būdu. Pateikę duomenis, žmonės sulauks NVSC specialistų, atliksiančių individualų rizikos vertinimą, skambučio.
Anot NVSC specialistų, didelės rizikos sąlytį turėję asmenys turi izoliuotis, stebėti savo sveikatą ir, pasireiškus simptomams, kreiptis į karštąją koronos liniją 1808 dėl tyrimo koronavirusinei infekcijai nustatyti atlikimo PGR metodu. Ištyrimas, jei specialistai nusprendžia, turėtų būti vykdomas anksčiausiai 5 dieną po turėto kontakto, kad viruso aptikimo tikimybė būtų pakankamai didelė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.